Tartışma B Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında çağan genç tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Berken

  Berken TÜİSAG Üyesi  + araba nedir arkadaşlar.şahsi işlerinizde kullanmanıza izin veriyorlar mı?


   
  Batuhan61 bu yazıya teşekkür etti.
 2. vahide gündaş

  vahide gündaş TÜİSAG Üyesi  Merak ettim acaba siz nerede yaşıyorsunuz,çünkü İzmir de aynen bu şekilde fiyatlar maalesef. OSGB ler bu şekilde çalışırsa sonuç bu oluyor.


   
  murat isg bu yazıya teşekkür etti.
 3. gurcan1903

  gurcan1903 TÜİSAG Üyesi

  çalışmayın arkadaş gidin asgari ücretle sorumluluk alamdan çalışın bu kadar basit he çalışıyorsanız da dert yanmayın hiç, OSGB sahiplerinin çoğu uzman yada doktor ve kendi meslektaşlarını ne kadar kullanırsam o kadar iyi iş yaptım gözüyle bakıyor çünkü onlar kağıt üzerinde uzman ve/veya doktorlar mevcut işleri tüccarlık.
  Buraya düşük ücretleri kabul edip alıp dert yanmak için yazı yazmayın
  Bir OSGB il görüştüm adam B sınıfı uzmana 3000 tl veriyorum dedi az dedim bide azarlamaya kalktı neymiş 2200 tl ye çalışan B Sınıfı uzmanları varmış.***kesildi*** Umarım başına ölümlü bir iş kazası gelmez çünkü olur da gelirse en başta olaydan kendini sıyırmak isteyen OSGB olur

   
  Last edited by a moderator: 27 Eylül 2016
  volkancoskun ve erkut39 bu yazıya teşekkür etti.
 4. dejavu973

  dejavu973 TÜİSAG Üyesi

  Geçenlerde bir OSGB ye iş görüşmesine gittim.ilanda ahlaki ve etik değerlere sahip iş güvenliği uzmanı aranıyordu.b sınıfı uzmanım.verebilecekleri en yüksek rakam 4500 tl idi.hem kendi süreni kullanıcakmışın hem de a sınıfı uzmanın belgesini kiralamışlar hem de onun yerine gidecekmişin.sigorta asgariye yakın tutardan yatırılıyormuş.çok ahkaki ve etik değil mi!!!

     

   
 5. Abdullah HATİPOĞULLARI

  Abdullah HATİPOĞULLARI TÜİSAG Üyesi

  Reddetseydiniz çok yanlış bir çalışma durumu artık şu OSGB işi bitmeli elini ayağını çekmeli bu işten belli oldu.   
 6. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  Terbiyesiz herif 3000tl ye B sınıfı uzman çalışırmı? Böyle firmaları ifşa edip batırmak lazım.Eğer doğruysada 2200 tl ye B uzmanlık yapan varsada beleşe çalışıyomuş.Ayıptır bizim şirkette özel güvenlik 2400 tl alıyor.

   
  iteq ve ozgrcoskn bu yazıya teşekkür etti.
 7. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  Şikayet etseydiniz bakanlığa belge kiralamak suç.
   
 8. dejavu973

  dejavu973 TÜİSAG Üyesi

  Kimi kime şikayet edicenki.OSGB lerin yarısı bunu yapıyor.bakanlık bilmiyor mu sanki.sigortayı düşükten gösterdiklerini de bilmiyor mu bakanlık.ayrıca bakanlık neredeyse tüm şantiyelerde suriyelilerin çalıştığını da mı bilmiyor!!   
  emrah dincer ve NUROL bu yazıya teşekkür etti.
 9. Önder Ak

  Önder Ak TÜİSAG Üyesi

  Maaşların düşük olmasının sebepleri çok açık ve net;

  1- Ticarethane mantığıyla çalışan OSGB ler
  2- Peynir ekmek gibi dağıtılan uzmanlık belgeleri
  3- Ne verirsen abi mantığıyla çalışan uzmanlar.

  Arkadaşlar sonuçta serbest bir piyasa var. B sınıfı uzman maaşı ne demek bana çok mantıksız geliyor. Adam 2 bin teklif eder sen çalışmazsan olayın rengi değişir. Ama balıklama atlarsan ki çoğu kişi öyle yapıyor, senden sonra işe girecek adam bu fiyatı bile bulamaz.

  Bi kere şunu bilmek lazım, bu adamlar sizi kanuni olarak çalıştırmak zorunda, eğer kanunlara nizamlara uygun iş yapan bir firma ise sizi istihdam etmesi zorunlu bu kişilerin. Elimizde altın bir anahtar var ama kimse kullanma derdinde değil. 3 binlara maaşa ne para diyoruz. Durup düşününce çok komik geliyor. Yeri gelir bir ihmalinize dayanarak iş veren size çok yüksek meblağlar rücu edebilir, her şeyinizi kaybedebilirsiniz.

  Düşük ücretle çalışan arkadaşlar tüm bunları göz önünde bulundursun. 4 yıl üniversite okuyacam yetmeyece uzmanlık belgemi alacam, sertifikamı yükseltecem bin bir zorluk çekecem v.s bana 2 bin tl verecekler. Gider herhangi bir iş yapar yine o parayı kazanırım. Onun için B sınıfı uzman maaşı ne kadar demek çok ilginç. Herkesin bir fiyatı ederi vardır arkadaşlar, bu bize bağlı. Sen tecrübeli birine bunu söylesen gülüp geçer bence.

     

   
  volkancoskun bu yazıya teşekkür etti.
 10. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  4000-5000 altına çalışan arkadaşlar mesleğe resmen ihanet ediyorlar.Hiç vasıfsız ilkokul mezunu işçi bile 2000 lira altına almıyor.C sınıfı uzmanlar beleşe çalışacaklar utanmasalar.   
  Kghct ve Önder Ak bu yazıya teşekkür etti.
 11. kubilay öztürk

  kubilay öztürk TÜİSAG Üyesi

  Merhaba arkadaşlar;
  Bende yüksek lisans ile bu aralık ayında "b" sınıfı iş güvenliği uzmanı oldum. Branş olarak metalurji mühendisiyim. Toplamda 7 senelik bir iş deneyimim var. Gebze bölgesinde bir OSGB ile görüştüm,bana teklif edilen fiyat ilk iki ay 3000,sonra 1 sene boyunca 3500 lira(hafta sonu tatil,servis var,sigorta maaş üzerinden, yemek olayını sormadım ama verirler herhalde aç bırakmazlar). OSGB genelde tehlikeli firmalar ile çalışıyor,inşaat sektörü yok ayrıca benim mesai saatlerimin tamamını kullanacağını söyledi.Sizce bu bölgede başlangıç olarak fiyat iyi midir?Tabiki yapılan işe,tecrübeye,kişiye göre değişebilir fiyat ama bu kadar riskin altına girecek kadar yeterli bir meblağ mı yoksa beklemekte yarar mı var?Tecrübeli arkadaşların görüşlerini rica ederim.   
 12. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  B sınıfı için 3000 lira sizce iyi mi?

   
  kubilay öztürk bu yazıya teşekkür etti.
 13. mustafa kaya

  mustafa kaya TÜİSAG Üyesi

  çok az senin üzerinden en az 10 lira kazanacaklar, 4500 ideal maaş.
   
  kubilay öztürk bu yazıya teşekkür etti.
 14. melihunutmaz

  melihunutmaz TÜİSAG Üyesi

  merhaba, ben de gebzede oturuyorum. civardaki en büyük en çok iş yapan 2 OSGB'den birinde çalışıyorum. fiyatlar c, b, a için sırasıyla 2 bin, 4 bin, 5 bindi. ama sigorta olayı aldığın maaş üzerinden değil.

   
  kubilay öztürk bu yazıya teşekkür etti.
 15. miray akgül

  miray akgül TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar
  C sınıfı Uzmanlık için Konya ve civarında ücretler ne durumdadır ? Piyasadaki ücretler konusunda bir bilgim yok yanlış bir adım atmak istemem yeni uzman oldum bilgilendirirseniz sevinirim .
  Teşekkürler .   
 16. servet yortumluk

  servet yortumluk TÜİSAG Üyesi

  emeğin tam karşılığının olmadığı bir dünyadayız, o yüzden ihtiyaçlarına cevap verecek maaş en iyi olandır,

   
 17. miray akgül

  miray akgül TÜİSAG Üyesi

  Servet bey katılıyorum size ve fakat kişiden kişiye değişir ihtiyaç,harcamalar bana göre yeterli olan sizin için yetersiz olabilir. Piyasayı düşürmemek adına ve olmayacak hayaller kurmamak için ben rakam öğrenmek istiyorum :) ilginize teşekkür ederim.

   
 18. kubilay öztürk

  kubilay öztürk TÜİSAG Üyesi

  öncelikle yorumlar için teşekkür ediyorum.ben isg alanında değilde kendi alanımda çalıştığım için ve direkt tecrübe olmadan b sınıfı olduğum için taban fiyatın altına çalışmak ve OSGB lere yem olmak istemiyorum açıkçası.herhangi bir iş kazasında mahkemelerin tecrübeye bakmadığını,yalnız başıma kalacağımı,malı mülkü satsamda bazı şeylerin karşılığının olmadığını ve en önemlisi insan hayatına gelebilecek bir zararla çekilecek vicdani azabın da farkındayım.o yüzden ince eleyip sık dokumak zorundayım.fikirlerinizi dikkate alacağım. sağolun tekrardan...

   
  Apo.klc.@hotmail.com ve volkancoskun bu yazıya teşekkür etti.
 19. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  Birde şöyle düşünün b sınıfı için taban fiyat 4000 bunu hangi uzmana sorsanız böyle söyler.Tecrübelisinizdir 6000 e kadar yükselir maaşınız.B uzmana 3000 teklif eden OSGB aslında kendi bacağına sıkmaktadır.3000 e işe başlayıpta piyasa şartlarını gören uzman o fiyata çalışmaz.OSGB de yeni uzman arayışına girer.Bütün projelere silbaştan yeni uzman ataması yaparki firmalar bu durumdan oldukça rahatsızlar.

   
 20. Önder Ak

  Önder Ak TÜİSAG Üyesi

  4000 tl alıp sigortamı asgariden göstereceğime 3000 bin alırım SGK tam yatsın. Buna bence kimse müsade etmesin. Bu işin emekliliğide var arkadaşlar. Alacağımız maaşlar çok fark edecektir. Yaşlılık zamanında gidip çalışmak hiç bir şeye benzemez. B sınıfı hiç bir şekilde 3000 altında çalışmamalı bence. Büyük şehirlerde hayat daha pahalı olduğu için bu fiyatı 3.500 olarak asgari düşünmekte fayda var.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica