Tartışma : B Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

tuğrul türk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Geçenlerde farklı iş güvenliği firmalarıyla görüştüm. Biri fabrika için diğer metro inşaat şantiyesi için B ye 4250 lira veriyoruz dediler. Metro inşaatının tehlikesi çok fazla olduğu için 5 bin den yukarı düşünüyorum dedim kabul etmedim.

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Geçenlerde farklı iş güvenliği firmalarıyla görüştüm. Biri fabrika için diğer metro inşaat şantiyesi için B ye 4250 lira veriyoruz dediler. Metro inşaatının tehlikesi çok fazla olduğu için 5 bin den yukarı düşünüyorum dedim kabul etmedim.
4250 çok az yaaaa.Hele birde tecrübeli arıyorlar.

Okan Saral

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar ben kısmi zamanlı çalışan b sınıfı bir uzmanım haftada 2,5 gün çalıyorum süremin yarısını kullanıyorum ve 3200 tl aylık gelirim var. Size tavsiyem sizinde bu yolu izlemeniz geçen sırf merak ettiğimden istanbul anadolu yakasında bir osgb iş görüşmesine gittim ve b sınıfı uzmana 2750tl yan haklarla 3400tl teklif ettiler c sınıfı uzmana da 2000-2200 arası veriyorlarmış. Bu arada 4 yılı aşkın bir tecrübem var bu sektörde bende alaycı bir gülümsemeyle kabul etmeyeceğimi söyleyerek çıktım çünkü yüksek riskli bir iş bu kadar ucuz değil bu işin tek yolu bireysel kendiniz firma bağlayarak osgbleri saf dışı bırakarak bu iş çözümlenir çünkü aynı firmaya dakika ücretini sorduğumda uzmanın dakikasını 1 tl sattıklarını söylediler ama uzmana 25 kuruşunu bile vermiyorlar yani uzmandan aylık 11700 tl kazanıp maaş olarak teklif ettikleri ücret ortada evet piyasada osgblerin tekelinden firma kapmak biraz zor ama bunu yapmazsak osgbler rekabet etmek için fiyat kırmaya uzmanlarında maaşlarını ezmeye devam edecek.

Berken

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar ben kısmi zamanlı çalışan b sınıfı bir uzmanım haftada 2,5 gün çalıyorum süremin yarısını kullanıyorum ve 3200 tl aylık gelirim var. Size tavsiyem sizinde bu yolu izlemeniz geçen sırf merak ettiğimden istanbul anadolu yakasında bir osgb iş görüşmesine gittim ve b sınıfı uzmana 2750tl yan haklarla 3400tl teklif ettiler c sınıfı uzmana da 2000-2200 arası veriyorlarmış. Bu arada 4 yılı aşkın bir tecrübem var bu sektörde bende alaycı bir gülümsemeyle kabul etmeyeceğimi söyleyerek çıktım çünkü yüksek riskli bir iş bu kadar ucuz değil bu işin tek yolu bireysel kendiniz firma bağlayarak osgbleri saf dışı bırakarak bu iş çözümlenir çünkü aynı firmaya dakika ücretini sorduğumda uzmanın dakikasını 1 tl sattıklarını söylediler ama uzmana 25 kuruşunu bile vermiyorlar yani uzmandan aylık 11700 tl kazanıp maaş olarak teklif ettikleri ücret ortada evet piyasada osgblerin tekelinden firma kapmak biraz zor ama bunu yapmazsak osgbler rekabet etmek için fiyat kırmaya uzmanlarında maaşlarını ezmeye devam edecek.
Arkadaşlar kısmi zamanlı da çalışsan,tam zamanlı da çalışsan,limon da satsan,simit te satsan günlüğümüz ortalama 120 liraya gelir.(temizlik işi de aynı yevmiye).maalsef piyasa ülke gerçekliği bu.hiç kimse(osgb) sana kazanıyor diye piyasadan fazla maaş vermez.ingilizce vb.ekstran varsa fazla maaş alabilirsin.sen ben belirleyemeyiz fiyatı piyasa belirler

Okan Saral

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar kısmi zamanlı da çalışsan,tam zamanlı da çalışsan,limon da satsan,simit te satsan günlüğümüz ortalama 120 liraya gelir.(temizlik işi de aynı yevmiye).maalsef piyasa ülke gerçekliği bu.hiç kimse(osgb) sana kazanıyor diye piyasadan fazla maaş vermez.ingilizce vb.ekstran varsa fazla maaş alabilirsin.sen ben belirleyemeyiz fiyatı piyasa belirler
Bu hesaplamayı nasıl yaptın bilmiyorum ama feci halde yanlış ben iki buçuk günlük çalışma karşılığı kazandığım rakamı yazdım bence tekrar hesaplamanda fayda var Piyasa fiyatı belirler kısmı kısmen doğrudur. Sonuçta osgb den yüksek fiyat veremezsin kimse tercih etmez bireysel çalışanı ama sen benim dediğim şekilde çalışırsan osgb dakikası 1 tl ye satarken sen 50 kuruşa bile satsan 11700 dakikanı doldurduğun vakit ayda 5 bin liranın altına düşmezsin. Hemde osgb seninle rekabet edememiş olur Tabi bu benim şahsi fikrim ben bu şekilde çalışıyorum ve gayet memnunum

senerji

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Bu hesaplamayı nasıl yaptın bilmiyorum ama feci halde yanlış ben iki buçuk günlük çalışma karşılığı kazandığım rakamı yazdım bence tekrar hesaplamanda fayda var Piyasa fiyatı belirler kısmı kısmen doğrudur. Sonuçta osgb den yüksek fiyat veremezsin kimse tercih etmez bireysel çalışanı ama sen benim dediğim şekilde çalışırsan osgb dakikası 1 tl ye satarken sen 50 kuruşa bile satsan 11700 dakikanı doldurduğun vakit ayda 5 bin liranın altına düşmezsin. Hemde osgb seninle rekabet edememiş olur Tabi bu benim şahsi fikrim ben bu şekilde çalışıyorum ve gayet memnunum

hocam bende senin düşüncendeyim, osgb leri saf dışı bırakmak zorundayız peki bunu nasıl yapacağız?

Berken

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İsterim ki herkes yüksek maaşlar alsın. Serbest çalışarak dakikalarını tam olarak dolduran zor. 3200x2 6400 eder. Sgk yol yemek hesaplarsan 5000 kalır. Evet iyi bir rakam. Ama osgb ile rekabet etmen ve saatini doldurman zor diyorum. yıllık maaşın yine 3500 olur. Yaklaşık rakamlar söylüyorum. 3500 osgb maaşı yerine 2500 lüksüne herkes sahip değil. Seni kutluyorum bol kazançlar.

Berken

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
hocam bende senin düşüncendeyim, osgb leri saf dışı bırakmak zorundayız peki bunu nasıl yapacağız?
Osgb kurarsan olur . Hep düşük maaştan yakınıyorsunuz ya. Osgbler gibi para kazanmak istiyorsan osgb açarsın. Beni de osgb savunucusu yaptınız. Serbest çalıştın diyelim firma bana doktor da getir diyecek. Misal 20 saati boş olan Dr nerden bulacan. Hangi Dr. Osgb yi bırakıp sana bel bağlayacak.osgb den daha düşük fiyat vereceksin firma sizi bide sigortalı gösterecek falan filan. Patron kızım şu osgb lerden bi fiyat alalım der.

Okan Saral

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Hocam buradaki en büyük problem yapabilecek ekonomik gücünüz var mı benim eşimde çalıştığından ben rahatlıkla yaptım osgb den ayrıldıktan sonra tanıdık tanımadık kapı kapı firma dolaştım insanları alışkanlıklarından vazgeçirmek zor ama şansımızda yaver gitti diyelim unutmamak gerekir ki osgb sahipleride müşteriyi eş dost komşu akraba gibi yakınlarla başlıyor piyasada tutunursa tavsiyelerle müşteri portföyü büyüyor tabi en önemlisi ilk dediğim gibi ekonomik olarak bunu yapabilecek gücünüz olmalı belli bir süre işsizde kalabilirsiniz Bunun aksi durumda da boşuna konuşmuş oluyoruz özel sektörde işveren her zaman istediğini yapacaktır şimdi bir isg sendikası da kurulmuş ama ne kadar işlevsel tartışılır

jn6zo

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Hocam buradaki en büyük problem yapabilecek ekonomik gücünüz var mı benim eşimde çalıştığından ben rahatlıkla yaptım osgb den ayrıldıktan sonra tanıdık tanımadık kapı kapı firma dolaştım insanları alışkanlıklarından vazgeçirmek zor ama şansımızda yaver gitti diyelim unutmamak gerekir ki osgb sahipleride müşteriyi eş dost komşu akraba gibi yakınlarla başlıyor piyasada tutunursa tavsiyelerle müşteri portföyü büyüyor tabi en önemlisi ilk dediğim gibi ekonomik olarak bunu yapabilecek gücünüz olmalı belli bir süre işsizde kalabilirsiniz Bunun aksi durumda da boşuna konuşmuş oluyoruz özel sektörde işveren her zaman istediğini yapacaktır şimdi bir isg sendikası da kurulmuş ama ne kadar işlevsel tartışılır

Evet, osgb'leri saf dışı bırakmak gerek ancak bu çok kolay değil. Çünkü tesisler sigortalı çalışanı olmasını istemiyor uzmanın. Ayrıca hekim hizmetini de aynı yerden almak istiyor. Bir tesis uzman olarak sizinle çalışmak istese bile bir osgb ile anlaş onun üzerinden bana hizmet ver diyor.

Burhaneddin Bekçioğulları

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar şu forumda bir kişi görmedim 4000 -5000 TL altı çalışan. Fakat anlamadığım kim çalışıyor peki bu fiyatların altında ki işverenler bu kadar az maaş teklif etme cüretinde bulunuyor? Yani sanırım birazda kendimizi mi sorgulasak??????

Can Yıldızlar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
B sınıfı bir arkadaşım 4200 lira brüt / 3200 net alıyor şu anda. (Cumartesi-Pazar tatil)

Orhan Yün

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar,
Bu platformda lütfen maaş paylaşmayalım.Çünkü maaş uzmana,Osgb ye göre değişkendir.Düşük maaşla çalışmayı kabul edenler olabilir.Fakat burda paylaşılarak yüksek alanların işine de çomak sokulur.

Devrim Çelik

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Önceki İşyerim olan Petrol-Jeotermal sondaj firmasında aylık ortalama net 8500 TL idi

Uzmanasor

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
b sınıfı uzmanım aylık gelirim 7500 +SGK (7 yıldır bu sektördeyim)
nasıl mı yaptım
Biraz tecrübe biraz şans.
Bir osgbde çalışmaya devam etseydim taş çatlasın 4000 lira falan alırdım. O da koordinatör falan yaparlarsa

tuğrul türk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
b sınıfı uzmanım aylık gelirim 7500 +SGK (7 yıldır bu sektördeyim)
nasıl mı yaptım
Biraz tecrübe biraz şans.
Bir osgbde çalışmaya devam etseydim taş çatlasın 4000 lira falan alırdım. O da koordinatör falan yaparlarsa
siz ne işinde çalışıyorsunuz?

Uzmanasor

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
bireysel uzmanlık yapıyorum. extrdan anlaştığım labrotuarlarada iş bağlıyorum. ordanda gelir elde ediyorum. eğer bir şirketiniz yoksa ve sgk lı olarak çalışıyorsanız bu zamanda alternatifleriniz olmalı. 3 firmadan gelirim var.

Süleyman 27

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
B sınıfı bir arkadaşım 4200 lira brüt / 3200 net alıyor şu anda. (Cumartesi-Pazar tatil)

Bu işin yolu nedir firmalara fiyat teklifi atacağız nasıl bağlayacağız bireysel olarak? Ne yapacağız ben Gaziantep'te uzaktan iş bulabilir miyim?

bireysel uzmanlık yapıyorum. extrdan anlaştığım labrotuarlarada iş bağlıyorum. ordanda gelir elde ediyorum. eğer bir şirketiniz yoksa ve sgk lı olarak çalışıyorsanız bu zamanda alternatifleriniz olmalı. 3 firmadan gelirim var.

Can Yıldızlar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
B sınıfı uzmanım ve 2 yıldır firma bünyesindeyim (C olarak başlamıştım firmaya)
Vergi kesintilerini falan hesaplayınca aylık ortalama net maaşım 3350 TL + 400 TL Yemek Kartı Bedeli + Yol (şirket aracı ile gidip geliyoruz yol için ekstra ücret çıkmıyor cebimden). Cumartesi-Pazar tatil.

Faruk ömer

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
İSG uzmanı kendi maaşını kendi belirler. Kendini ne kadar çok geliştirirsen iş öğrenirsen zaten sen onları değil onlar seni bulur ve fiyat skalasını kendin belirlemiş olursun. Bence B uzman maaşı tahmini 6.500 ile 7.500 arası olmalı.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.