Tartışma B Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında çağan genç tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. çağan genç

  çağan genç TÜİSAG Üyesi  (kısaca anlatıyorum)geçen günlerde OSGB bana ulaştı ve B sınıfı uzman ihtiyaçları olduğunu ve çıkan kişinin tam zamanlı 2600 lira aldığını söyledi. bende o fiyatlara olamayacağını belirttim. arkadaşalr şaka gibi bu. bir kepçe operatörü.. yanlış anlamayın küçümsemiyom. ilk okul mezunu olan bile var ve maaşları 2000 den aşağı değil. igu çok riskli bir iş, ücretler yerlerde. bu şartlarda çalışan arkadaşlar varsa bana neden böyle olduğunu izah edebilirlermi. herkese kolay gelsin...


   
  SemihaY. bu yazıya teşekkür etti.
 2. muratevlice

  muratevlice TÜİSAG Üyesi

  Bir biyolog ki hemen her üniversitede biyoloji bölümü var aynı şekilde kimyager aynı şekilde tüm mühendislikler ve bunlardan mezun olan yüz binlerce üniversiteli şuan piyasada işsiz. Ve Bakanlık nerede nasıl doldurduğuna bakmaksızın bu arkadaşların prim günlerinden hareketle A ve B sertifika verdi hatta dağıttı. Bu arkadaşlar tercih yapıyor şimdi üniversite mezuniyeti ile işsiz kalmak mı yahut herhangi bir prestiji olmayan işlerde asgari ücretin biraz üzerinde çalışmak mı yoksa o fiyatlara uzmanlık yapmak mı. Bir çoğu uzmanlığı tercih ediyor. Sebepler belli. Ayrıca birçok arkadaş ne yapacağını mesuliyetlerini neyin altına imza attığını bilmeden yapıyor zaten. Kimisinin mazareti de tecrübe kazanmak olabiliyor. Siz eğer donanımınıza bilginize tecrübenize güveniyorsaniz kabul etmezseniz ama bunlara sahip olmayan o kadar üniversite mezunu uzman vasfı kazandı ki Allah sonumuzu Hayır etsin.

   
 3. kenzine

  kenzine TÜİSAG Üyesi

  konu işverenle değil bizimle ilgili ..1500 e de çalıştırır işveren.. bu işin sorumluluklarını, yükümlülüklerini azıcık bilen bir b sınıfı uzman değil ikibin 4.000 e de çalışmaz.. bugün bir OSGB ile görüştüm 4.000 e girmedim.. neden gireyim ki? c sınıfı iken 3750 maaş aldığım az tehlikeli tam zamanlı işim vardı.. inşaatta çalışacak bir uzmanın minumum fiyatı 7.000 olmalıdır. şöyle de bir gerçek var ki piyasada iş bilen uzmana ayrı bir tarife uygulanıyor.. beleşten b olan arkdaşlara tavsiyem işi öğrensinler.. iş öğrenmek için OSGB ye girdin eyvallah ama o OSGB seni inşaatta madende görevlendiriyorsa vay halinize..gel sana işi öğreteyim diye de hiçbir OSGB sana üçbin lira vermez.. kesinlikle belgeni çok tehlikeli işlerde kullanacaktır. uzmana da yazık işçiye de..piyasada durum bu

     

   
  MUSTAFA YIGIT19 ve Ediz U. bu yazıya teşekkür etti.
 4. tuncay

  tuncay TÜİSAG Üyesi

  Okuyup üniveriste mezunu oldukta bilinçi kazanamadık.piyasa da 5000 tl b sınıfı uzman çalışıyor ben 4000 isteyeyim de işi ben alayım bilinci oldukça bize avucumuzu yalamak düşer.Bir kişi de çıkıp demiyor bunu herkes işin riskine göre maaş isteyin diyor..Nerde bu ölücüler..

   
  MUSTAFA YIGIT19, cihangircan yılmaz ve Ediz U. bu yazıya teşekkür etti.
 5. hitit56

  hitit56 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar maalesef bu bir Türkiye dramı..
  Bir tarafta Amerikada bile olmayan vahşi kapitalizmaden daha kötü ..kuralsız..tutturabildiğine ekonomi kuralları..diğer tarafta (devlette ) adeta çalışmaya direnen ..çalışmadan para kazanma sevdalısı bir grup..
  Özel sektör para kazanmak için her yolu mübah görmüş (birçok sektörde deneyimim var) geçen sene ben B sınıfı iken 10.0000 teklif edenler bugün 2500 TL yi çok görüyorlar..sebep ? sayımız arttı ..kapitalizm mantığıyla pasta küçüldü..
  Şunu hep gödüm ve yaşadım : Türkiyede para, 1) çalınan malzemeden 2) İşçi ücretlerinden, kazanılmaktadır..Bende dahil bir çoğumuz OSGB lerden dertli değil mi ? İnanın bana OSGB ler ortadan kaldırılırsa bu sefer biz birbirimizle mücadele edip fiyatları kıracağız..
  Bu sorunu Türkiye sorunlarından ayrı düşünmememiz gerekir, diyorum nacizane ..Hepinize saygılar sunuyorum..İyi günleriniz olsun..

     

   
  Ahmet Akın ALBAYRAK, Barış12 ve Ediz U. bu yazıya teşekkür etti.
 6. Yalın Çamur

  Yalın Çamur TÜİSAG Üyesi

  firmaların bünyesine giren iş güvenliği uzmanları 2000-5000 lira arasında çalışıyor. OSGB bünyesinde ise duruma aynen bu şekilde. yeni insanlar belge aldıkça fiyatlar düşme eğilimi içine girdi. bizde şaşırıyoruz OSGB olarak. 5000 lira teklif verdiğimiz şirket "bu fiyat çok pahalı, 1200 liralık teklif var" sözleriyle bizden fiyat kırmamızı istiyor.

  sanırım 1 yıla kalmaz fiyatlar asgari ücret seviyesine çekilecek. bu kadar çok iş güvenliği uzmanı piyasa fiyatlarını çok düşürecek. firmalar OSGB'den hizmet almak yerine 1200 -2000 lira arasında tam zamanlı uzmanı bünyesine katıyor. şimdi OSGB'ler mi suçlu yoksa bu kadar çok uzmanın ortaya çıkması mı?

  osgbler ellerinden geldiği kadar uzmanını korusa da piyasa şartları gün geçtikçe ağırlaşıyor. yeni anlaşma yapılan yerler ölü fiyattan anlaşmaya çalışıyorlar. büyün ölçekli osgbler düşük fiyat vermekten çekinmediği gibi yeni mezun olan C sınıfı uzmanlarda aynı şekilde piyasa fiyatlarını aşağıya doğru çekiyor.

  zor zamanlar yakın ama umudunuzu yitirmeyin.

   
  Ediz U. bu yazıya teşekkür etti.
 7. mehtap Günaslan

  mehtap Günaslan TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar ben b sınıfı is güvenliği uzmanıyim ancak hiç is tecrubem yok çalışmayı dusunuyorum, tecrübe sahibi olmak için sizce nerden baslamaliyim teşekkür ler
   
 8. zeki krs

  zeki krs TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar inşaatta fiyatlar 6000 altındda değil 2015 itibari ile OSGB lere kanmayın   
 9. zeki krs

  zeki krs TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar inşaatta fiyatlar 6000 altındda değil 2015 itibari ile OSGB lere kanmayın

     

   
  Ediz U. bu yazıya teşekkür etti.
 10. zeki krs

  zeki krs TÜİSAG Üyesi

  çalıştıgım şantiyede ölümlü iş kazası oldu .müfettişler denetim sonucu meski eğitim belgesinden dolayı 140 binlira ceza kesti taşeron şirketler dahil toplam ceza . şirketler OSGB yii dava etti OSGB uzmanlara rucu edecegini söylüyor çünkü görevlerini yeterince yapmamışlar. daha ölen işçiyle ilgili dava ve tazminatlar var.   
  Barış12 ve Ediz U. bu yazıya teşekkür etti.
 11. zeki krs

  zeki krs TÜİSAG Üyesi

  size tavsiyem 6000-7000 tl nin altında sakın inşaatlara da çalışmayın işi bilmiyorsanız her şeyi sizin üzerinize yıkarlar OSGB ler sizin üzerinizden para kazanırken olan size olur inşaatta fiyatlar 6000 in altında değil kendinizi enayi yerine koydurmayın OSGB ler saatlik 100 lira civarı ücretle anlaşma yapıyor ana fimayla ayrıca taşeronlarlada ayrıca anlaşıyor sizi ne kadar ucuza çalıştırırsa okadar kar eder   
  volkancoskun ve Ediz U. bu yazıya teşekkür etti.
 12. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  B sınıfı çevremdekilere bakıyorum ort. 5000 civarı gibi.İnşaatlarda tabiki bu ücret biraz daha artmakta

   
 13. Göksun Daşkıran

  Göksun Daşkıran TÜİSAG Üyesi

  Arkadaslar OSGB icin tam zamanli b sinifi isg uzman maasi ne olmalidir.teswkkurler
   
 14. volkancoskun

  volkancoskun TÜİSAG Üyesi

  ORT. 5000 B sınıfı için uygundur.Ama dediğim gibi İnşaat,tersane gibi yerlerde 10000 lere kadar bile çıkabiliyor.İngilizce isteyen uluslararası projelerdede 7000-8000 civarı uygundur.

   
  Barış12 bu yazıya teşekkür etti.
 15. tugba yetkın

  tugba yetkın TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşım bu senin tecrübene ve iletişime bağlıdır ayrıca çalıştığın il çok önemli.. sana yüksek meblalar veren inşaat şirketlerinde aldığın parayı bile harcayamıyorsun..vardiya usulü gece 3 te 4 te çalıştığın zamanlar ve pazar günleri hayal olan tatil günleri..yanı sıra her an ölümlü iş kazası olma tehlikesi... açıkcası.. inşaatlerde uzman olarak çalışmak çok çok ayrı bir risk ve çok geniş bir tecrübe deneyim ileri görüşlülüktür.. bu işe eğer ben uzmanım ne kadar para kazanırım diye girersen senden uzman da olmaz zaten... bilgili tecrübeli ve mevzuatlara çalıştığın sahaya hakimsen insanlar arası yaptırım gücüne sahipsen zaten bu soruyu sormazsın...   
  MUSTAFA YIGIT19 ve Ediz U. bu yazıya teşekkür etti.
 16. dejavu973

  dejavu973 TÜİSAG Üyesi

  OSGB ler b sınıfına 3000-3500 arası veriyor artık.4250 diyen yerler var ama kendi aracını kullanacaksan.bir aracın aylık masrafı amortismanlar,yakıt vs. ortalama 1000 tl yi zaten buluyor.

   
 17. dejavu973

  dejavu973 TÜİSAG Üyesi

  hangi inşaatta bakan b sınıfı 10000 tl alıyor çok merak ettim.arkadaşlar bol keseden sallamayalım burası Türkiye ve OSGB dediğimiz kurumlar taşeronluk sistemi ve kimse o paraları vermez.

   
 18. dejavu973

  dejavu973 TÜİSAG Üyesi

  ben 3 aydır bu işi yapıyorum ve b sınıfı olarak 3250 tl yi kabul etmek zorunda kaldım.baktığım tüm yerler çok tehlikeli inşaatlar da dahil.

   
 19. dejavu973

  dejavu973 TÜİSAG Üyesi

  diyceksiniz ki bu paraya b sınıfı olarak çalışılmaz.bunu diyen tuzu kuru babası zengin arkadaşlar.

   
  gizem bargın bu yazıya teşekkür etti.
 20. Erhan Ersoy

  Erhan Ersoy TÜİSAG Üyesi

  A Sınıfı Uzman ne kadar alır?

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşÜyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

 1. b sınıfı iş güvenliği uzmanı

  ,
 2. iş sağlığı ve güvenliği uzmanı maaşı

  ,
 3. b sınıfı iş güvenliği uzmanı maaslari

  ,
 4. diyarbakırda b isg uzmanı maaşı ne kadar,
 5. diyarbakırda B sınıfı uzman isg maaşları,
 6. isg de calisanlarin maaşı
Yandex.Metrica