Soru B Sınıfı Için Sözleşme Ve Sgk Prim Şartı

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında hurşit tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. hurşit

  hurşit TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar bilen birileri yardımcı olursa çok sevinirim. ben yaklaşık 2,5 senedir zaten çalışmakta olduğum bir firmada İSG uzmanlığıda yapmaktayım . ancak sınıf tehlikeli ve benim B sınıfına yükselmem gerekiyor.

  B'ye yükselmek için 3 sene çalışmış olmak ve sözleşme ile uzman olarak çalıştığını belgelemek gerekiyor ya;
  buradaki sözleşmeden kasıt İSG-KATİP'deki sözleşme midir. çünkü ben katip programının sorunları nedeni ile 1 sene sonra giriş yapıp sözleşme yapabildim.

  170 'i aradım sözleşmeniz geç olsa dagi SGK üzerinden belli olur dedi . ama 2,5 senedir benim sigortam isg uzmanı olarak yatmıyor ki böyle yatırılması gerektiğini bilmiyordum bile.
  elimde sadece firma ile elimde olan sözleşme var . bu kabul edilirmi acaba ?


   
 2. YUSUF HIKMET GULSESLI

  YUSUF HIKMET GULSESLI TÜİSAG Üyesi

  Resmiyete dökülmeden (firma ile yapılan sözleşmeyi şu anda bile yapmış olabilirsiniz) isg katip ve SGK olarak iş güvenliği uzmanı olarak görünmesi gerekir diye düşünüyorum. Sözleşmeye göre olsa örneğin bir sürü insan 3 sene önce ben sözleşme yaptım deyip başvurabilir..nerden bilecekler? sanmıyorum. Bunu birçok insan kendi işyerinde uzmanlık yapıyorum gösterip B ye geçmek isteyebilir..çalışan ama uzmanlık yapmayan bir sürü insan var..suistimale açık bir konu..

   
 3. silifke

  silifke TÜİSAG Üyesi

  Bencede SGK kayıtlarını baz alırlar. çünkü herkes bir şekilde ÇSGB yi bu sefer oyuna getirir.zaten yeni sisteme göre sınıf yükseltecekler artık sadece sözleşmeleri değil , o zamana kadarki yapmış yada çalışmış oldukları işyerlerindeki risk analizleri, formlar vs gibi dökümanlarında fotokobilerini istiyorlar.çıkmış olduğunuz işyerinden kesinlikle bu tür evrakları alın tespit önderi defteri fotokobileri, unutmayın.SGK nızı İSG uzmanı ve sınıfı olarak yatırmalarını isteyin.İSG katip sistemi benim görüşüm 2013 yılından sonra işleme alnımya başlanır çünkü halen hataları var sistemin. selamlar

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica