Soru - Az Tehlikeli Sınıfta İlkyardımcı | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Soru Az Tehlikeli Sınıfta İlkyardımcı

Konu, 'İlk Yardım' kısmında Özlem Akarlı tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Özlem Akarlı

Özlem Akarlı TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba

İlkyardım yönetmeliğine göre az tehlikeli işlerde 20 kişide bir , tehlikeli işlerde 15 kişiye kadar , çok tehlikeli işlerde 10 kişiye kadar 1 ilkyardımcı görevlendirmek gereklidir diyor yönetmelik

Buna göre 1- 7 kişi çalıştıran az tehlikeli işde ilkyardımcı bulundurulacak mıdır ? 2- 2 kişi çalışan az tehlikeli işde bulunacak mıdır ?

teşekkürler ,

Barış12 bu yazıya teşekkür etti.
  2. Volkan SEZER

Volkan SEZER TÜİSAG Üyesi

İkisinde de 1'er ilkyardımcı bulunması gerekir. Sonuçta 20 kişide bir ifadesi maksimum sayıyı gösteriyor. İsterseniz az tehlikeli de olsa 10 kişide bir yapabilirsiniz bunun sınırlaması yok.

Barış12 ve Özlem Akarlı bu yazıya teşekkür etti.
  3. bimo

bimo TÜİSAG Üyesi

10'dan az çalışanı olan az tehlikeli işyerlerinde 1 tane arama, kurtarma ve tahliye, yangınla mücadele için; 1 tane de ilkyardımcı destek elemanı görevlendirilmesi yeterlidir.

Barış12 bu yazıya teşekkür etti.
  4. ename

ename TÜİSAG Üyesi

Tek 1 tane çalışanı olan az tehlikeli işyerinde 1 tane ilk yardımcı bulunması gerekli midir?

5. Soner Özdemir

Soner Özdemir TÜİSAG Üyesi

...az tehlikeli işlerde 20 kişide bir , tehlikeli işlerde 15 kişiye kadar , çok tehlikeli işlerde 10 kişiye kadar 1 ilkyardımcı görevlendirmek gereklidir.
    Anlatım farkının (kişide bir-kişiye kadar) bir farkı olmalı. Az tehlikelilerde 20 kişinin altına gerekmez olabilir mi?

6. Özlem Akarlı

Özlem Akarlı TÜİSAG Üyesi

az tehlikeli de 20 kişiden biri ben şöyle anlıyorum .

20 kişiye kadar gerek yok . 20 olunca 1 kişi gibi.
    o zaman cidden bir ve kadar kelimelerinin farkı yok.

Soner Özdemir bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. ilkyardımcı çok tehlikeli sınıf

Yandex.Metrica