Soru : Az Tehlikeli Sınıflarda Eğitim

ali veli86

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba,

Ben az tehlikeli sektörde yer alan, altişveren olarak hizmet veren bir grup şirketin isg uzmanıyım. Şirketin altında farklı sicillerde işler var. Bazılarında 50den az, bazılarında 10dan çalışan var. Ben sadece 1 sicilin atanmış uzmanıyım ancak atanmadığım sicildeki işyeri ve oralarda çalışan personellerimiz için de isg yükümlülüklerini yerine getiriyorum (eğitimler, risk analizi, acil durum planları vs). İsg katipte uzman atamasına gerek duyulan tek sicil görünüyor ve ben de onun uzmanıyım sadece.

Sizce boşuna mı çalışıyorum bu konuda?

Samet Crpan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İsg Katip ataması olmadan diğer sicil nolu dosyalardaki eğitim evrakları vs nasıl doldura biliyorsun? Resmiyette oranın uzmanı değilsin,herhangi bir aksi durum oldu (iş kazası)işçinin evrakları asıl işveren tarafından istenildiği takdir de seninde işe giriş bildirgeni ve sözleşmeni isteyeceklerdir,tabi sunamayacak sın ve sigortasız çalışan olarak gayri resmi işlem yapmış olacaksın,diğer taraftan baktığımızda işveren vekilliğin var ise ve diğer sicil nolu işyerlerinde 1 er gün sigortan olsa işe giriş periyodik muayene ve tetkikler(az tehlikeli sınıf için) hariç diğerlerini yapabilirsin böyle bir durum var mı?

BEKİR DOGAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar merhaba,

Ben az tehlikeli sektörde yer alan, altişveren olarak hizmet veren bir grup şirketin isg uzmanıyım. Şirketin altında farklı sicillerde işler var. Bazılarında 50den az, bazılarında 10dan çalışan var. Ben sadece 1 sicilin atanmış uzmanıyım ancak atanmadığım sicildeki işyeri ve oralarda çalışan personellerimiz için de isg yükümlülüklerini yerine getiriyorum (eğitimler, risk analizi, acil durum planları vs). İsg katipte uzman atamasına gerek duyulan tek sicil görünüyor ve ben de onun uzmanıyım sadece.

Sizce boşuna mı çalışıyorum bu konuda?
yaptığınız usulen yanlış diğer sicillere de hizmet ederseniz o sicile ait yeterli gün miktarı kadar sigortanızın yatarak atamanızın olması gereklidir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.