Az Tehlikeli 10 Kişiden Az Çalişanli Ofisler Için Genel Risk Değerlendirmesi Raporu Nasil Hazirlanir

MURATKIVCI

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
AZ TEHLİKELİ 10 KİŞİDEN AZ ÇALIŞANLI OFİSLER İÇİN GENEL RİSK DEĞERLENDİRMESİ RAPORU NASIL HAZIRLANIR

mühendis85

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Ergonomi, merdivenler, acil çıkış noktaları, yangın merdiveni, elektrik kabloları, aydınlatma, termal konfor, hijyen gibi riskler belirlenir ve risk analizi hazırlanır :) Az tehlikeli olduğu için 5x5 matrisi tavsiye ederim...

sr.erhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
bu konuda detaylı bilgisi olan ve paylaşmak isteyen arkadaşlarımız varsa çok sevinirim...

Hakan FIRAT

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Ergonomi, merdivenler, acil çıkış noktaları, yangın merdiveni, elektrik kabloları, aydınlatma, termal konfor, hijyen gibi riskler belirlenir ve risk analizi hazırlanır :) Az tehlikeli olduğu için 5x5 matrisi tavsiye ederim...

DOSTUM ARKADAŞIN BEKLENTİSİNİ KARŞILAMAMIŞŞIN Kİ :)
O HAZIR RİSK ANALİZİ İSTİYOR. BALIK TUTMAYI ÖĞRENMEK İSTEMİYOR. TUTULMUŞ BALIK İSTİYOR.:

sr.erhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
DOSTUM ARKADAŞIN BEKLENTİSİNİ KARŞILAMAMIŞŞIN Kİ :)
O HAZIR RİSK ANALİZİ İSTİYOR. BALIK TUTMAYI ÖĞRENMEK İSTEMİYOR. TUTULMUŞ BALIK İSTİYOR.:
öle mi bu kanıya benim yazdığımdan cevaptan mı vardın ?

Hakan FIRAT

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Erhan Bey;
Mesaj sıralamasına bakın isterseniz sorunuzun cevabını bulacaksınız.

sr.erhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
ben anlamıyorum öle sıralamadan falan kusura bakma

serhatagar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
elinde bir örnek olan yok mu gerekli

rs_6

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
genel risk değerlendirme örneği: yeni RD yönetmeliğini oku ve özümse, tehlikeleri tespit et,riskleri belirle, risk analiz yöntemlerinden uygu olan yöntem ile analiz yap, sonuçlar ve öneriler ile exell veya word belgesinde döküman haline getir.

yardımcı olması dileriklerimle.

mühendis85

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar ekteki risk değerlendirmede çok fazla eksik var örnek olması için ekledim. Yangın söndürücü cihazların dolum tarihleri periyodik kontrol tarihleri, merdivenlerde kaymayı engelleyici bantlar, aydınlatma armatürleri, havalandırma sistemi olup olmadığı, bakımlarının yapılıp yapılmadığı, uygun olmayan kapılar, kırık camlar, varsa kullanılan kimyasalların msds leri, termal konfor, ekranlı araçların durumu (parlaklık, matlık, yazılımın yapılan işe uygunluğu vb.) çalışanlara verilmesi gereken eğitimler, tatbikatlar vb. aklıma geldikçe eksikleri yazacağım. Şunu belirtmek istiyorum az tehlikeli işletmelerde risk analizinin 6 yıl geçerliliği var dolayısı ile işvereni ne kadar çok bilgilendirirsek işimizi o kadar iyi yapmış oluruz. Aklınıza gelen en ufak ayrıntıyı bile yazmanızı tavsiye ederim...

Murat KOÇAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
peki arkadaşlar risk dğerlenidrme yönetmeliğinde şöyle bir ifade var:

(2) 10`dan az çalışanı olup az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde, risk derlendirmesini işveren kendisi yapabilir

bu konuyla ilgili bize danışanlar olacaktır. bu konuyla ilgili ücret talebimiz ne olamalıdır sizce?

H. Berkay Yalçın

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İş Veren
Murat Bey merhaba.
Yönetmelikte böyle bir şey yok. Sizler taslağa bakıyorsunuz. Taslak ve yönetmelik farklıdır.
10 Kişi konusu birçok arkadaşın kafasını karıştırıyor. 10 kişi 6331'de mali destek ile ilgili, bir de yetki yönetmeliğinde geçen çalışma süreleri ile ilgili. Bunlar dışında 10 kişiyle ilgili sınırlama yoktur. Dikkat etmenizde fayda var, yanlış yönlenmeyiniz.

hulya.cimen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
300-500 tl arası talep ediyorum ben

eliztans

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
kuaförlere,avukatlık bürolarına ve eczanelere yapmak üzere pazar araştırırken bu işi 30 tl yapan insanlar olduğunu gördüm.şimdiden soğudum bu işten..

sr.erhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
kuaförlere,avukatlık bürolarına ve eczanelere yapmak üzere pazar araştırırken bu işi 30 tl yapan insanlar olduğunu gördüm.şimdiden soğudum bu işten..
30 tlye yapıyorsa bence kesinlikle imza atmıyordur. fatura kesmiyor dur. İki gün sonra maliyeye yakalatıcaksın derin bi ceza yedikten sonra akıllanır muhtemelen.. min fiyatım 300+kdv oda tanıdığa :)

chemistanbul

Banned
peki arkadaşlar risk dğerlenidrme yönetmeliğinde şöyle bir ifade var:

(2) 10`dan az çalışanı olup az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde, risk derlendirmesini işveren kendisi yapabilir

bu konuyla ilgili bize danışanlar olacaktır. bu konuyla ilgili ücret talebimiz ne olamalıdır sizce?

10 dan az olması gerekli değil tüm işyerlerinde (malum şuan için uzman bulundurma zorunluluğu olmayan 50 den az çalışanı olan işyerleridir kastım.) işveren BİR EKİP KURARAK bu risk değerlendirmesini O EKİP İLE BİRLİKTE yapabilir.

sizden destek istenirse. DANIŞMANLIK için 250 TL civarı uygundur, bence.

bu zamana kadar 30 a yakın risk analizi yaptım. ben bu işi öğrenmeye kendini adamış biri olarak özellikle risk analizini yapacağım sektörü belirtip örnek istemedim.hep araştırdım.bu nedenle bu duruma karşı olduğumdan ve tepki gösterdiğimden örnek yayınlamıyorum.yayınlamayacağım.araştırın bulun.ya da elinizdekini sunun, yanlışlarınızı bulalım.

eren-ahmet

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
10 dan az olması gerekli değil tüm işyerlerinde (malum şuan için uzman bulundurma zorunluluğu olmayan 50 den az çalışanı olan işyerleridir kastım.) işveren BİR EKİP KURARAK bu risk değerlendirmesini O EKİP İLE BİRLİKTE yapabilir.

sizden destek istenirse. DANIŞMANLIK için 250 TL civarı uygundur, bence.

bu zamana kadar 30 a yakın risk analizi yaptım. ben bu işi öğrenmeye kendini adamış biri olarak özellikle risk analizini yapacağım sektörü belirtip örnek istemedim.hep araştırdım.bu nedenle bu duruma karşı olduğumdan ve tepki gösterdiğimden örnek yayınlamıyorum.yayınlamayacağım.araştırın bulun.ya da elinizdekini sunun, yanlışlarınızı bulalım.

arkadaşlar az tehlikeli 10 dan az çalışanı olan yerler için uzmana risk değerlendirme yaptırma zorunluluğu yok
nereden mi biliyorum yetkilendirme daire başkanlığı verilen cevap (apartman ve kuaför) bizim yayınladığımız raporları doldurun ve saklayın yeterli

chemistanbul görüş ve fikirlerinin çoğuna katılan ve önemseyen biri olarak diğer formatlar ve belgeler için belki ancak risk değerlendirmesi paylaşımı fikrine malesef katılmıyorum
çok iyi biliyorsun ki atlanacak bir risk belki yaralanma hatta ölümle sonuçlanabilir
bence tecrübeli arkadaşlar olarak yayınlamalıyız ve bu fayda analizini düşünmeliyiz etik ve ahlaki kullanımı durumunu ise öngöremiyeceğimiz için yapacak bir şey yok

ancak teraziye konulursa sanki yayınlamanın faydaları daha ağır basacak

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.