Soru : Aynı Holding Bünyesinde Personel Görevlendirme

felifff

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar Merhaba,

Bir otelde iş güvenliği uzmanlığı yapıyorum.Otel personeli(yemek dağıtım,teknik işler,temizlik vs.)200 m ötede aynı holding bünyesi içinde bulunan şantiyeye gidiyor bazen her gün bazen 2-3 günde bir.Parseller ve SGK sicil nolar farklı ve tabiki tehlike sınıfıda.Şantiye tarafına giden personel için sürekli olarak her gittiğinde görevlendirme belgesi düzenlenmesi zorunlu mudur?Tek seferlik bir yazı yazılabilir mi işin durumuna göre şantiyede de görevlendirilebilir şeklinde aynı holding bünyesinde olduğu için.Ya da bunun dışında farklı bir kolay yolu olabilir mi bunun?Bu şekilde her seferinde görevlendirme yazmak işveren için sorun teşkil ediyor çünkü iş yoğunluğundan kaynaklı olarak ve çoğu zaman da atlanabiliyor.
Yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkür ederim.
Kolay gelsin..

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar Merhaba,

Bir otelde iş güvenliği uzmanlığı yapıyorum.Otel personeli(yemek dağıtım,teknik işler,temizlik vs.)200 m ötede aynı holding bünyesi içinde bulunan şantiyeye gidiyor bazen her gün bazen 2-3 günde bir.Parseller ve SGK sicil nolar farklı ve tabiki tehlike sınıfıda.Şantiye tarafına giden personel için sürekli olarak her gittiğinde görevlendirme belgesi düzenlenmesi zorunlu mudur?Tek seferlik bir yazı yazılabilir mi işin durumuna göre şantiyede de görevlendirilebilir şeklinde aynı holding bünyesinde olduğu için.Ya da bunun dışında farklı bir kolay yolu olabilir mi bunun?Bu şekilde her seferinde görevlendirme yazmak işveren için sorun teşkil ediyor çünkü iş yoğunluğundan kaynaklı olarak ve çoğu zaman da atlanabiliyor.
Yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkür ederim.
Kolay gelsin..
SGK Tescil numaraları farklı olduğu için tüm işyerlerini ayrı ayrı kabul etmeniz gerekmektedir. Dolayısı ile aynı holdinge de bağlı bulunsa farklı işyeridir. Tüm sorumluluklarda sil baştan ve tek tek ele alınmalıdır. Geçici görevlendirmelerde genel bir kanun olmasa da en fazla 6 aya kadar geçici görevlendirme yapmanız mümkün. Zira 6 aydan daha fazla olursa sürekli işler kapsamında değerlendirilecektir. Geçici görevlendirme evrakı düzenlemeniz gerekir. Ancak personel sürekli olarak diğer işyerinde de gidecekse başlangıç ve bitiş tarihi, yapılacak işin tanımı, işin nerede yapılacağı gibi detaylarında olduğu belgeye; tebliğ eden, tebellüğ eden ve onaylayan olmak üzere 3' lü imza altına alırsanız, herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyorum.
Kolay gelsin...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.