Soru - Aynı Fabrika Içerisinde Iki Farklı Firma | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Soru Aynı Fabrika Içerisinde Iki Farklı Firma

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında volkan aydemir tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. volkan aydemir

  volkan aydemir TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım olacak.

  Aynı fabrikada aynı holdinge bağlı 2 firma mevcut. 2'side tehlikeli sınıfta.
  A firmasında çalışan sayısı 2 , B firmasında çalışan sayısı 450.

  A firması ürün ruhsat sahibi firma ve sadece bir ofisi mevcut. B firması da A firmasının ürünlerinin fason olarak imalatını yapmakta ve bütün İSG çalışmaları yapılmaktadır. (İş güv. uzm. ve iş yeri hekimi bulundurma, risk değr. yapılması, eğitimler vb.)

  Ürün ruhsat sahibi olan ve tehlikeli sınıfta bulunup 2 çalışanı mevcut olan A firmasında da İş güvenliği uzmanı bulunması zorunlumu dur? İSG katipte bu firma içinde iş güv. uzmanı sözleşmesi yapılması gerekir mi?


   
 2. alibey

  alibey TÜİSAG Üyesi

  tehlikeli sınıfta olduğu için (1 kişi olması önemli değil) İSG katibe girilmesi gerekir...iki farklı SGK girişİ yapılması gerekir.

   
  volkan aydemir bu yazıya teşekkür etti.
 3. volkan aydemir

  volkan aydemir TÜİSAG Üyesi

  Bilgi için teşekkürler. İSG katipte iş güv. uzmanı ile sözleşme yaptıktan sonra bu firmada çalışan 2 personelin eğitimlerini, risk değerlendirmelerini bu iş güv. uzmanının mı yapması gerekir yoksa diğer 450 çalışanı bulunan firmaya bakan iş güv. uzmanının yapmış olduğu eğitimler ve risk değerlendirmeleri geçerli olur mu. Bu 2 çalışan diğer 450 çalışan ile birlikte eğitim alıyor, risk değerlendirmeleri bu çalışanlarıda kapsıyor.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica