Haber - Ayağını İş Makinesi Ezen Stajyer Kız Ağır Yaralandı - Bursa | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Ayağını İş Makinesi Ezen Stajyer Kız Ağır Yaralandı - Bursa

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

BURSA+HAYAT_20190517_10.jpeg

ygtr hoca bu yazıya teşekkür etti.
  2. Tolga_34

Tolga_34 TÜİSAG Üyesi

Yine Bursa ! Ne oluyor Bursa'ya? :şaşırma:
    Bursa, bildiğim kadarı ile İstanbul İş Teftiş Kurulu Bşk.lığının kontrolünde bir yer. Ayrıca iş yeri hekimi ("fabrika doktorları") olduğuna göre, iş güvenliği uzmanı da vardır, diye düşünüyorum.
    40 tonluk araç tanımına baktığımızda, (mobil vinç, sekiz teker kamyon, 12 teker dorse bağlı TIR vb.) sürücüsü yeri göremez, istesede göremiyor zaten. Bu yüzden, karayolları trafik kanununa henüz daha ithal edilmemiş bile olsa, kamyonların kupa kapılarına "burası kör noktadır, sürücü sizi göremez" gibi uyarılar asılıyor. Ancak, hep söylenildiği gibi "vehicle & pedestrian segregation" -özellikle İngilizcesini yazdım, Türkçe'yi anlamıyoruz çünkü! :)- denilen uygulamanın araç giriş çıkışı, araç manevra sahası vb. olan tüm iş yerlerinde yapılması bir zorunluluk.
    Çok yazık olmuş :( 6311 ve bunu bağlı bir çok yönetmelikte, -en son hatırladığım- "özel çalışan" diye bir kapsam var. Orada engelliler, bebek bekleyen kadınlar, çocuklar gibi tanımlar vardı. Aslında bu yönetmeliklere STAJYER tanımını da eklemek gerekiyor, diye düşünüyorum.

Gamze bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica