Ayağını İş Makinesi Ezen Stajyer Kız Ağır Yaralandı - Bursa

Numeko Safety İş Güvenliği Ekipmanları

Tolga_34

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Katılım
4 May 2012
Mesajlar
450
Tepki puanı
1,734
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Yine Bursa ! Ne oluyor Bursa'ya? :şaşırma:
Bursa, bildiğim kadarı ile İstanbul İş Teftiş Kurulu Bşk.lığının kontrolünde bir yer. Ayrıca iş yeri hekimi ("fabrika doktorları") olduğuna göre, iş güvenliği uzmanı da vardır, diye düşünüyorum.
40 tonluk araç tanımına baktığımızda, (mobil vinç, sekiz teker kamyon, 12 teker dorse bağlı TIR vb.) sürücüsü yeri göremez, istesede göremiyor zaten. Bu yüzden, karayolları trafik kanununa henüz daha ithal edilmemiş bile olsa, kamyonların kupa kapılarına "burası kör noktadır, sürücü sizi göremez" gibi uyarılar asılıyor. Ancak, hep söylenildiği gibi "vehicle & pedestrian segregation" -özellikle İngilizcesini yazdım, Türkçe'yi anlamıyoruz çünkü! :)- denilen uygulamanın araç giriş çıkışı, araç manevra sahası vb. olan tüm iş yerlerinde yapılması bir zorunluluk.
Çok yazık olmuş :( 6311 ve bunu bağlı bir çok yönetmelikte, -en son hatırladığım- "özel çalışan" diye bir kapsam var. Orada engelliler, bebek bekleyen kadınlar, çocuklar gibi tanımlar vardı. Aslında bu yönetmeliklere STAJYER tanımını da eklemek gerekiyor, diye düşünüyorum.
 
Üst

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.