Avm vb.işyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinin Kapsamı

ohsaeg

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Selam.Umarım konu başlığını soruma yeterince uygun seçmişimdir..
Forumda biraz değinilmiş ama,benim merak ettiğim AVM türü işyerleri ile İSG sözleşmesi yaptığımızda avm içindeki diğer işyerleri restoran,cafe,terzi,kuaför vb.işyerlerine karşı kanuni yükümlülüğümüzün ne olduğu!
AVM'ler işletme bünyelerindeki bu alanları X markalı işyerlerine kiralıyor ve kendi sözleşmelerini yapıyor.O işyerlerinde asıl işletmenin kayıtlı çalışanı yok ve üstelik İSG hizmet sözleşmesinde biz sadece anlaşma yaptığımız AVM'nin işletme bilgilerini ve çalışan sayılarını bildiriyoruz.Asıl işletme kullanım alanları dışında nasıl bir yükümlülüğümüz olur?Genel kullanım alanlarında güvenliği sağlayıp çalışanlarını eğitelim ancak diğer işyerleri için sadece yapılan sözleşmeyi İSG'yi de gözeterek düzenletebiliriz diye düşünüyorum.
Bu konuda edinilmiş somut tecrübe ve deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.