Ata Aöf 2016-2017 Yılı Öğrenci Platformu... (soru-cevap-bilgi-destek)

Burç Küçükaslan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
MRB Bende yeni kayıt yaptırdım...Herkese yeni döneminde başarılar dilerim...

Merhaba;

Aramıza hoşgeldiniz... Materyal ücreti her bölümde farklı olabiliyor bizim bölümde 290.00 TL'dir... Eğer 2.Üniversite olarak yazdıysanız ve diğer üniversiteye devam ediyorsanız 35.50 TL katkı payı ödüyorsunuz... OBS'ye girdiğinizde harç işlemleri bölümünde gözüküyor...

SAYGILAR...

secil-fatih

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
HOŞBULDUK,TEŞEKKÜRLER...Ben mezun olarak 2.ünv İSG bölümüne kayıt yaptırıcam.Ön kaydımı yaptım,yarında kısmetse kesin kaydımı yaptırıcam...obs de 290 tl gözüküyor ama burada 35 tl görünce aklıma takıldı,cevabınız için tesekkürler Burç bey

Burç Küçükaslan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
HOŞBULDUK,TEŞEKKÜRLER...Ben mezun olarak 2.ünv İSG bölümüne kayıt yaptırıcam.Ön kaydımı yaptım,yarında kısmetse kesin kaydımı yaptırıcam...obs de 290 tl gözüküyor ama burada 35 tl görünce aklıma takıldı,cevabınız için tesekkürler Burç bey

Mesajların altındaki teşekkür et butonunu kullanırsanız sevinirim... Özellikle teşekkür ederim yazmanıza gerek yok... Mesajlarınızı bu yüzden sildim yanlış anlamayın... Bütün sene boyunca inşallah hep beraber başarılı olacağız...

secil-fatih

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba arkadaşlar;

ATA AÖF İSG Bölümünde okuyan arkadaşlar, yeni kayıt olacak yada bi şekilde bu bölümde okumayı düşünen arkadaşlarımız bu konu altın birleşirse sevinirim... Ben şuan 2.sınıftayım okulla ilgili %75 bölümümüzle ilgili %99 bilgiye sahibim... İstediğiniz yada takıldığınız her noktayı sorabilirsiniz... Özellikle kişisel konular hariç ÖZEL MESAJ atmazsanız çok sevinirim çünkü aynı sorunu yaşayan yada yaşayacak olan arkadaşlar açık bir şekilde takip edebilir... Herkese başarılar...

SAYGILAR...

Mrb,bazı sorularım olucaktı;ben bugun ilk kayıt ücretini yatırdım.ata-aöf sistemi üzerinden başka bir işlem yapmam gerekiyormu acaba?ücreti yatırdığıma dair bir bilgi ata-aöf sisteminde gözükürmü?ayrıca lms sistemine girişte kullanıcı adı soruyor,oraya ismimizimi yazıcağız?

Burç Küçükaslan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Mrb,bazı sorularım olucaktı;ben bugun ilk kayıt ücretini yatırdım.ata-aöf sistemi üzerinden başka bir işlem yapmam gerekiyormu acaba?ücreti yatırdığıma dair bir bilgi ata-aöf sisteminde gözükürmü?ayrıca lms sistemine girişte kullanıcı adı soruyor,oraya ismimizimi yazıcağız?

Merhaba;

http://www.isgfrm.com/threads/İkinci-Üniversite-kayıt-kılavuzu.23824/

Bu konu altından kafanıza takılan soruların cevaplarına bakabilirsiniz... Aynı sorular geldiğinden dolayı kayıt kılavuzunu ekledim herkes faydalansın diye son 9 gün kaldı zaten... Şimdi siz kayıt ücretini yatırdıktan sonra OBS sisteminde soldaki menüden Harç İşlemleri, Online Harç Ödeme kısmına tıkladığınızda, Borç Bilgileri Kısmı "0,00---İş Sağlığı ve Güvenliği Önlisans Programı" şeklinde olacaktır... Eğer borç var ve düşmezse ertesi günü bekleyin sorun varsa okulla iletişime geçin ama sistemler yavaş olduğundan dolayı düşer borç varsa... Eğer 35.5 TL lik katkı payı çıkarsa bunuda ödemek zorundasınız... Sonra SMS gelmesini bekleyeceksiniz kayıtın tamamlandığına dair, bu bazen ulaşır bazen ulaşmaz sizin borcunuz sistemden düşerse kayıt tamamdır, ders muafiyetleri varsa kendi düşer ders seçimleride otomatik yapılacak başka bir işlemede gerek yok... LMS sistemi içinde Üst bölüme TC'nizi alt bölümdeki şifreyede TC'nizin ilk 8 rakamını yazacaksınız... LMS Sistemi dersler başladıktan sonra girişe açılacaktır şuan giriş yapamazsınız hata alırsınız...

SAYGILAR...

selami arslan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Burç bey slm,bu arada tüm uyelerede slm
Ben yeni üyelerden selami bu sene benimde okul uzadı ataaöf 3.yıl olacak 6 dersten
Online sinav sistemi artik bu sene yok demissiniz biraz inceledim online malum biraz kolaydı bu yeni sistemle ilgili görüşlriniz
%20 den %30 olacak dediniz bence biraz zorlayacak bizi sizcede öyle olmayacakmı??

Burç Küçükaslan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Burç bey slm,bu arada tüm uyelerede slm
Ben yeni üyelerden selami bu sene benimde okul uzadı ataaöf 3.yıl olacak 6 dersten
Online sinav sistemi artik bu sene yok demissiniz biraz inceledim online malum biraz kolaydı bu yeni sistemle ilgili görüşlriniz
%20 den %30 olacak dediniz bence biraz zorlayacak bizi sizcede öyle olmayacakmı??

Selami Bey Hoşgeldiniz;

El birliğiyle umarım sizide mezun yaparız :) hangi dönemlerden hangi dersler kaldı paylaşırsanız bir çözüm bulurum sınavlarda kolaylık için size... Evet online sınav kalktı çalışanlar için güzel olacak diye düşünüyorum , nasıl mı? Örneğin; Ben çalışsamda çalışmasamda sorulara ulaşıp 90-100 alabiliyordum, finaldede 8-10 soru arası yaptığımda geçiyordum diyelim, siz çalışmadığınız için vizeler yüksekte olsa finallerde salladığınız sorular çan eğrisini yükseltiyordu ve kalabiliyordunuz... Biraz çalıştımmı vize ve finallerden iyi not alırsam geçerim ayrıcada zaten çalışmayanlar çan eğrisini düşürecekleri için daha güzel oldu diye düşünün ve geçin... Şuna da dikkat etmek lazım yanlış doğruyu götürüyor maddesi eklendi eğer emin olmadığınız sorular varsa hiç dokunmadan yaptıklarınızında gitmemesi sizin elinizde... Buda final ve bütünlemelerde size avantaj sağlar... Evet %80 %20 hesabı %30 %70 oldu ben çok memnunum şuan sistemden sadece yanlış doğru olayı saçma... Allah yardımcımız olsun ne diyelim bu sistemle uğraşmak zor :)

SAYGILAR...

selami arslan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Tesekkurler. ilginiz için
Valla derslerim 6 adet

Hukukun temel kavramları
Temel bilgi teknolojileri
Yabanci dil 2
Risk değerlendirmesi
İs güv.mevzuat
Turk dili 1

Dersler bunlar başlayinca artik yardim aliriz
Pek ders calisma imkanim olmuyor 2 cocuk is güç sadece emin ol sinav haftasi biraz test cözebiliyorum başka bir site vardi orda cok yardimci oldular fakat kapanmis sanirim 2 3 gundur hata veriyor bu sene mezun olmam sart

Burç Küçükaslan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Tesekkurler. ilginiz için
Valla derslerim 6 adet

Hukukun temel kavramları
Temel bilgi teknolojileri
Yabanci dil 2
Risk değerlendirmesi
İs güv.mevzuat
Turk dili 1

Dersler bunlar başlayinca artik yardim aliriz
Pek ders calisma imkanim olmuyor 2 cocuk is güç sadece emin ol sinav haftasi biraz test cözebiliyorum başka bir site vardi orda cok yardimci oldular fakat kapanmis sanirim 2 3 gundur hata veriyor bu sene mezun olmam sart

Selami Bey;

Elimden geldiğince yardımcı olurum merak etmeyin başka siteleri biliyoruz kimlerin bilgilerini alıp verdiğinide biliyoruz :) bizler emek verip hazırlayacağız onlar bizim diye dağıtacaklar :D artık öyle birşey yok... Sınavlara 1 hafta kala ben soru paylaşımı yapacağım sizde oradan indirebilirsiniz, büyük başarı elde ettik ama inşallah sizde faydalanırsınız... Biz kendimizi biliyoruz ya gerisi mühim değil... İnsanları para ile üye yapıp sonra soru paylaşacağız diye kandırıyorlar... Online sınavlar için para vermenin bir anlamı yoktu emeklerine saygı için para isteselerdi verilirdi gönüllü olunurdu... Neyse artık daha büyük saygın bir ailenin içerisindeyiz sorumluluğumuz daha büyük daha çok emek vermek lazım... Sizlerinde desteğiyle altından kalkarız umarım...

SAYGILAR...

Lütfü Şener

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Öncelikle merhaba
Yaklaşık 13 yıldır, ağır iş sektöründe işçi vasfı ile çalışıyorum . Ve çalıştığım sektörde iş güvenliği uzmanları patron himayesi altına girmiş kuklalaşmış kişiler olduğunu gördüm. İşçilere iş güvenliği dersleri verilmeden, verilmiş edası ile imzaladığımız formları. 25kg fazlasını kaldırmayın denildiği halde tüm işi insan gücü ile yapılandıgini...
Sırf bu akıl almaz sömürgeyi gördüğüm için, açıktan liseyi bitirdim. Ve bu sene ata aof'de sizlerleyim...

Burç Küçükaslan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Öncelikle merhaba
Yaklaşık 13 yıldır, ağır iş sektöründe işçi vasfı ile çalışıyorum . Ve çalıştığım sektörde iş güvenliği uzmanları patron himayesi altına girmiş kuklalaşmış kişiler olduğunu gördüm. İşçilere iş güvenliği dersleri verilmeden, verilmiş edası ile imzaladığımız formları. 25kg fazlasını kaldırmayın denildiği halde tüm işi insan gücü ile yapılandıgini...
Sırf bu akıl almaz sömürgeyi gördüğüm için, açıktan liseyi bitirdim. Ve bu sene ata aof'de sizlerleyim...

Lütfü Bey Aramıza Hoşgeldiniz... Hayırlı olsun, başarılar... ;)

mustafademirci.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
öncelikle bu bölümde bu sene okuyacaklara başarılar.
bir kaç sorum olacak.
daha önce 2013 yılında anadolu üniv. uluslaarası ilşkiler mezunuyum.
su an yine
anadolu üniversirtesi lojistik 4.sınıf ögrenciyim.
bu sene atatürk üniversitesine iş güvenligi bölümüne kayıt yaptırdım.
1.bende materyal ücreti alınmadı notmal mi.
2.şu an okurken yüksek lisansa başlayabilirmiyiz.(iş güvenligi yüksek lisans.)
3.anadolu üniv.iş veren vekilligi sertifikası ben de mevcut bununla neler olur.
4.yangın egitimi ve yüksekte çalışma sertifikası alalım mı
5.dersler le ilgili kitap ve soru materyali nasıl temin edebiliriz.
forumdaki tüm arkadaşlarıma egitim hayatı ve iş hayatında başarılar dilerim.
yarıdımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Burç Küçükaslan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
öncelikle bu bölümde bu sene okuyacaklara başarılar.
bir kaç sorum olacak.
daha önce 2013 yılında anadolu üniv. uluslaarası ilşkiler mezunuyum.
su an yine
anadolu üniversirtesi lojistik 4.sınıf ögrenciyim.
bu sene atatürk üniversitesine iş güvenligi bölümüne kayıt yaptırdım.
1.bende materyal ücreti alınmadı notmal mi.
2.şu an okurken yüksek lisansa başlayabilirmiyiz.(iş güvenligi yüksek lisans.)
3.anadolu üniv.iş veren vekilligi sertifikası ben de mevcut bununla neler olur.
4.yangın egitimi ve yüksekte çalışma sertifikası alalım mı
5.dersler le ilgili kitap ve soru materyali nasıl temin edebiliriz.
forumdaki tüm arkadaşlarıma egitim hayatı ve iş hayatında başarılar dilerim.
yarıdımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba aramıza hoşgeldiniz;

1.Materyal ücreti alınmadan kayıt olmaz materyal ücreti 290 TL'dir... Sizden Katkı payı 35.50 TL alınmamıştır, kayıttan sonra OBS'den çıkabilir dikkat edin çıkarsa ödeyin çıkmazsa keyfinize bakın...
2.Bölüm 2 yıllık olduğu için önce lisansı bitirmelisiniz ki yüksek lisans yapasınız...
3.Bendede mevcut :) okul bitip C sınıfı uzmanlık belgesi alana kadar bir işyeriniz varsa yada bi yerde çalışıyorsanız gerekli şartlar yerine getirilerek görev yapabilirsiniz...
4.Sizin isteğinize bağlı birşey bu araştırıp bilgi sahibi olabilirsiniz...
5.Dersler ile ilgili kitap yok, soruları ben yükleyeceğim sınavlardan önce, geçen dönemin konularını yükledim ama her pazartesi LMS sistemi üzerinden ünite ünite yüklenecek orayı takip etmenizde fayda var ama ben bi bakayım derseniz konular mevcut indirip çalışabilirsiniz... Not : Eski ünitelerden çalışılıp yeni ünitelerde farklılık olursa sorumluluk kabul edilmez bilginiz olsun... :)

SAYGILAR...

Son düzenleme:

mustafademirci.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)

Merhaba aramıza hoşgeldiniz;

1.Materyal ücreti alınmadan kayıt olmaz materyal ücreti 290 TL'dir... Sizden Katkı payı 35.50 TL alınmamıştır, kayıttan sonra OBS'den çıkabilir dikkat edin çıkarsa ödeyin çıkmazsa keyfinize bakın...
2.Bölüm 2 yıllık olduğu için önce lisansı bitirmelisiniz ki yüksek lisans yapasınız...
3.Bendede mevcut :) okul bitip C sınıfı uzmanlık belgesi alana kadar bir işyeriniz varsa yada bi yerde çalışıyorsanız gerekli şartlar yerine getirilerek görev yapabilirsiniz...
4.Sizin isteğinize bağlı birşey bu araştırıp bilgi sahibi olabilirsiniz...
5.Dersler ile ilgili kitap yok, soruları ben yükleyeceğim sınavlardan önce, geçen dönemin konularını yükledim ama her pazartesi LMS sistemi üzerinden ünite ünite yüklenecek orayı takip etmenizde fayda var ama ben bi bakayım derseniz konular mevcut indirip çalışabilirsiniz... Not : Eski ünitelerden çalışılıp yeni ünitelerde farklılık olursa sorumluluk kabul edilmez bilginiz olsun... :)

SAYGILAR...
teşekkür ederim bilgiler için
ders seçme işlemeleri ne zaman başlayacak bilginiz var mu bu konuda
ayrıca ben de elimden geleni yaparım
başarılar

Moderatör tarafında düzenlendi:

Burç Küçükaslan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
teşekkür ederim bilgiler için
ders seçme işlemeleri ne zaman başlayacak bilginiz var mu bu konuda
ayrıca ben de elimden geleni yaparım
başarılar

Mustafa Bey;
2.Sınıfa geçenler olarak 3 Ekim - 9 Ekim arası materyal ücretini yatırıp ders seçimi yapacağız ama siz yeni kayıt yaptırdığınız için muaf dersleriniz varsa eğer onlar düşecek ve diğer derslerinizde üniversite tarafından otomatik olarak yüklenecek... LMS sisteminede TC kimlik numaranız ve şifre olarakta TC kimlik numaranızın ilk 8 rakamı girerek giriş yapacaksınız... Onlar dersler başladığında yapılacak şimdilik giriş yapamazsınız LMS'ye... Sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız...

SAYGILAR...

Okan Çoban

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar,

İlk önce böyle bir tartışma formu oluşturulduğu için yöneticilere teşekkür ederim. Bende bugün itibariyle yeni bir öğrenci olarak katıldım hepimize 2016-2017 akademik yılın güzel geçmesi dileğimle herkese başarılar.

Burç Küçükaslan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhabalar,

İlk önce böyle bir tartışma formu oluşturulduğu için yöneticilere teşekkür ederim. Bende bugün itibariyle yeni bir öğrenci olarak katıldım hepimize 2016-2017 akademik yılın güzel geçmesi dileğimle herkese başarılar.

Merhaba;

Aramıza Hoşgeldiniz...

SAYGILAR...

İSA TASCİ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
merhaba.
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İŞLETME BÖLÜMÜ MEZUNUYUM AYNI ZAMANDA ANADOLU ÜNİVERSİTESİ SOSYAL HİZMETLER 2.SINIF OKUYORUM ... ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ İŞ GÜVENLİGİ NE KAYIDIMI YAPTIRDIM HARC 290 TL CIKIYOR FAKAT BANA 290+35 TL YATIRILMASI GEREKTİGİNİ SÖYLÜYORLAR ŞUAN KAFAM KARIŞTI PARA YATIRDIM 290 TL . HERHANGİ BİR SORUN OLURMU ? KAYIT YAPARKEN İŞLETME BÖLÜMÜ MEZUNU OLARAK BAŞVURUYORUM İŞARETLERDİM ORADA SOSYLA HİZMETLER ÖGRENCİSİYİM TIKLAMADIM SORUN OLURMU ... ? SAGOLUN

Burç Küçükaslan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
merhaba.
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İŞLETME BÖLÜMÜ MEZUNUYUM AYNI ZAMANDA ANADOLU ÜNİVERSİTESİ SOSYAL HİZMETLER 2.SINIF OKUYORUM ... ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ İŞ GÜVENLİGİ NE KAYIDIMI YAPTIRDIM HARC 290 TL CIKIYOR FAKAT BANA 290+35 TL YATIRILMASI GEREKTİGİNİ SÖYLÜYORLAR ŞUAN KAFAM KARIŞTI PARA YATIRDIM 290 TL . HERHANGİ BİR SORUN OLURMU ? KAYIT YAPARKEN İŞLETME BÖLÜMÜ MEZUNU OLARAK BAŞVURUYORUM İŞARETLERDİM ORADA SOSYLA HİZMETLER ÖGRENCİSİYİM TIKLAMADIM SORUN OLURMU ... ? SAGOLUN

Merhaba;

2.Üniversite kapsamında kayıt olduğunuz için zaten sistem otomatik olarak bilgilerinizi alıyor 35.50 TL katkı payı ödeyeceksiniz...

SAYGILAR...

Mehmet Dİrican

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba 2016-2017 1. sınıf ders konu anlatımlarını nerden indirebiliriz. forumda 2015-2016 var.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.