Arkadaşlar Çok Acil İtfaiyeler İçin Risk Analizi Lazım

Melikemng

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba İtfaiyeler için çok acil risk analizine ihtiyacım var baştan hazırlamak için vaktim yok .
elinde risk analizi olan paylaşabilirmi

kmtugba87

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Pazartesi gününden beri acil ihtiyacım var vakit yok hazırlayamam diye yazmışsınız, bence bu kadar zamanda çok rahat risk analizi yapılabilir. İtfaiye ve itfaiyecilik faaliyetinde ana konular belli, hızlı araç kullanma, yangın ve dumandan etkilenme, stres altında çalışma, uygun söndürme yöntemi seçimi, kimyasal ve diğer yangınlarda ortaya çıkabilecek toksik, zararlı ve boğucu gazlar, kıyafetlerin ısı geçirgenlikleri, kullanılan ekipmanların CE ve standart uygunlukları, doğru haberleşme, ısı çarpması, ergonomi gibi konuları çeşitlendirerek risk analizi yapılabilir.

experience

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Melike Hanım sizin risk analizi ile ilgili çalışma yükünüzü biraz azaltayım dedim o yüzden size bi iki hatırlatma yapmak istiyorum bu şekilde kafa yormamanız gereken konulara da boşa zaman harcamamış olursunuz.;Bi defa silahlı kuvvetlerin,kolluk kuvvetlerinin ve acil durum birimlerinin faaliyetleri İSG kanunundan muaftır,yani risk analizi çıkarırken siz bir itfaiyecinin bir yangına,sele veya ağaçtaki bir kediye müdahale yöntemleri , kullandıkları malzeme vb konulardan uzak durun, çünkü bu konular o mesleğin doğasında olan ve kendine has güvenlik protokollerine sahip,yılların süzgecinden geçmiş bir kurallar manzumesine sahip konulardır ve kesinlikle biz ig uzmanlarının haddini ,bilgi sınırlarını aşan konulardır.l.
Siz sadece o teşkilat çalışanlarının bu acil müdahale faaliyetleri haricindeki zamanlarda işyerindeki günlük rutin faaliyetleri sırasındaki iş akışına yönelik bir risk değerlendirme yaparsanız yeterli olur.Bunun için size hazır bir risk değerlendirmesi veremem çünkü sizin hizmet verdiğiniz o itfaiye birimini ziyaret etmem,çalışma ortamını bir süre gözlemlemem lazım ve ordaki itfaiyecilerle geniş katılımlı bir iki toplantı yapmam lazım,her işyeri ortamının kendine özgü riskleri mevcuttur ve bunları tespit edip giderilmesini sağlamak için de risk analizlerinin önemi büyüktür,bu yüzden vaktim yok sakın demeyin,bu vaktim yok yaklaşımı bizim meslekteki en tehlikeli şeydir ,Benim de ve tüm meslektaşlarımında aklında tutması gereken şey,yeterli vaktin ayrılması ve gerçekten de adına analiz diyebileceğimiz bir çalışmanın ortaya konması gerektiğidir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.