Soru : Aralık Ayında Yapılıcak Olan B Sınıfı İsg Uzmanlığı Sınavı İçin Eğitim Aldım Ama Sınava Giremiyorum

aryasev

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Herkese Merhaba;
Aralıkta yapılacak olan B sınıfı isg uzmanlığı için eğitimi aldım sınav sorgulamada 3 yıl fiili çalışmayı dolduramadığım için katılamayacağım yazılıydı.3 seneyi aşkındır isg katipte atamalarım var sigortamda eksiksiz yatırıldı. OSGB de çalışırken içe görevlendirmem vardı 5 aylık onun içinde A sınıfı uzmanın isg katiplerini kurs yerine verdim. İstanbul'da reform akademiye yazıldım kurs için.Defalarca sormama rağmen kurs bir sıkıntı yaşamazsınız dediler.Şimdi dönüp sorduğumda bizim yapacak bir şeyimiz yok Ankaraya gidin diyorlar. Hiç bir şekilde yardımcı olmayıp başından savdılar resmen.Parayı alırken böyle konuşmuyorlardı. Benim gibi 13 arkadaş daha varmış aynı kurs yerinde. Yapıcak bir şeyim yok ne demektir kurs yeri olarak bize yardımcı olmaları gerekir, parayı alırken hiç bir problem yaşamazsınız demeyi biliyorlar.Problem yaşanmaz değip, sıkıntı çıkınca yardımcı olmayan bir kurs yeri vicdanları nasıl rahat merak ediyorum.
Şimdi ne yapmam gerekiyor. Günlerimi tamamladıktan sonra tekrar mı eğitim almam gerekiyor?

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
İçe görevlendirme süreleri 3 yıl için sayılmıyor diye İSGGM duyuru yayınlamıştı. Tekrar egitim almanıza gerek yok. Süre tamamlandığında yani bir sonraki sınava girebilirsiniz. Eğitimi zaten yeni almışsınız.

aryasev

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Gamze hanım teşekkürler B sınıfı sınavı için seneye de girebilir miyim peki süreyi tamamladıktan sonra.Sınav için zaman şartı varmı?
İçe görevlendirmeleri saymadıklarını biliyorum ama sınav duyurusunda ;
Not-3: (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı unvanı belgesi ile çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerinde (A) veya (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlarının yanında görevlendirilen kişiler, fiili çalışmalarını gösteren evraklara ek olarak üst belge sınıfına sahip kişinin sözleşmesi ile SGK prim dökümünü sunmakla yükümlüdür.
istinaden kurs yeri A sınıf uzman evraklarını istedi bende sağladım.Ama müdürlük kabul etmemiş :(

Gamze

Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bu konudaki yazışmalara bakabilirsiniz. İlgili yerin ekran görüntüsünü aldım.

Screenshot_1.jpg

bumerang

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
3 yılımı filen tamamlamış bulunmaktayım , eğitimi mi de aldım , daha geçen hafta sorguladığımda sınava girebilirisiniz diyodu , bu haftada 3 yıl tamamlanmamış diyor , artık bu sorun beni aştı , her şeyim tamam hala sınava almıyorlar yazıklar olsun , benim gibi sizde mağdur olmayın sık sık sınav durumunuza isg katipten bakın

bumerang

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
B sınavına anlaşılan yüksek lisanla girebilmek mümkün , her türlü zorluğu çıkarıyorlar , ver 6 bin tl yi gir sınava , ne işin olur 3 yıl çalış hakkınla sınava gir... Allah yardımcımız olsun

Demet Doğan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar ÖSYM başvuru yapacağım zaman İSG için isminiz ösym ye bildirilmemiştir yazıyor yardımcı olur musunuz ne yapmam gerekiyor kursu da aradım düzeltmeye çalışıyoruz deniliyor ancak isg katipten sorgulamamda da eşleşen bir kayıt bulunamadı yazıyor perşembe gününden bu yana kursu bilgilendirdim o zamandan beri düzeltme yapıyoruz deniliyor ??

murat isg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
Ben 4 yılı aştım bende de aynı sorun var şaka gibi ... Kursla alakalı sıkıntı gibi görünüyor aynı sınıfta 13 mağdur dikkat çekici

aryasev

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Şaka gibiler resmen hakkıyla almamız gereken için süründürüyorlar. Kurs yerleride bu durumdan kendilerine kar çıkartıyorlar. Adam akıllı eğitim bile vermediler sıkıntı çıkıncada ortalıkta yoklar.
Emeği kimse görmüyor.

aryasev

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar ÖSYM başvuru yapacağım zaman İSG için isminiz ösym ye bildirilmemiştir yazıyor yardımcı olur musunuz ne yapmam gerekiyor kursu da aradım düzeltmeye çalışıyoruz deniliyor ancak isg katipten sorgulamamda da eşleşen bir kayıt bulunamadı yazıyor perşembe gününden bu yana kursu bilgilendirdim o zamandan beri düzeltme yapıyoruz deniliyor ??
Bakanlığa ulaşmaya çalışın dicem ama cevap vermiyor onlarda.Kurs yerinizi sıkıştırın hangi kurs yeriydi sizin.

Ahmet cebe

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bende mağdurum Reform Akademi eğitim kurumundan, onlar zorladı diye İstanbul'dan Ankara'ya gittim, Bakanlık ile konuştum. Olumsuz yanıt aldım. Eğitim kurumunun bariz hatası olduğunu, bu süreçte kendisiyle iletişime geçen eğitim kurumlarının kayıt olan personellerinin hepsinin sınava girebilir olduğunu söyledi. Sizin eğitim kurumundan ne bir dilekçe ne bir telefon gelmedi. Kendi kafalarına göre insanları kayıt yaptıklarını söyledi. Kesinlikle eğitim kurumunun hatası olduğunu söyledi. Bir sonraki eğitime sınava giremeyen tüm katılımcıların girmesi gerektiğini söyledi. Bununla ilgilide sınava giremeyen tüm katılımcılar için eğitim kurumlarına ciddi ceza vereceklerini söylediler. Bu arada Gamze Hanım'ın dediği gibi değil durum. Eğitim tekrar alınmalı. Sakın eğitimi almayıp aynı eğitimle başvurabileceğinizi düşünmeyin. Direk bakanlıktaki uzmanla süre hesabı yaptık. Kursa kayıt tarihini son bildirim tarihiniz olarak alıyorlar. Mağduriyet nasıl giderilecek bilmiyorum. Maddi, manevi bir çok sıkıntı yaşıyoruz. Eğitim kurumunun yeni açılacak programlara sınava giremeyenleri ücretsiz olarak dahil etmesi gerekiyor. Tek çözüm yolu bu olur diye düşünüyorum.

fikri

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Meehabalar,.

Zaten eğitime başvurulabilmesi için 3yıl aktif olarak çalışılmış olması gerekmekte. Eğitimi aldığınız sürede 3 yıl dolmadıysa eğitim tekrarlanmalıdır. Bende sizin gibi mağdulardanim. Ancak benim basvurdugum eğitim kurumu beni kayıt aşamasında bilgilendirdi. İşlerini hakkıyla yaptıkları için mayıs 2017 döneminde tekrardan b sınıfı için eğitim açılırsa bahçeşehir üniversitesine kayıt olmayı düşünüyorum.

OmerBaglar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Ben de İzmir Batı Eğitim kurumunun mağduruyum. Defalarca sormama rağmen içiniz rahat olsun sınava gireceksiniz dediler ve sonuç olarak sınava giremiyorum. İşimi kaybettim ve çok mağdurum. Kursu mahkemeye vermeyi düşünüyorum bu konuda nasıl bir yol izleyebiliriz. Bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilir mi acaba. Ayrıca Tüisag yöneticilerinden bu mağdurlar adına Bakanlıkla iletişime geçmelerini rica ediyorum. Benim durumumda olan binlerce uzman var ve eğer Geçici 4. madde tekrar uzatılmazsa C sınıfı uzmanlar işsiz kalacak.

aryasev

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bende mağdurum Reform Akademi eğitim kurumundan, onlar zorladı diye İstanbul'dan Ankara'ya gittim, Bakanlık ile konuştum. Olumsuz yanıt aldım. Eğitim kurumunun bariz hatası olduğunu, bu süreçte kendisiyle iletişime geçen eğitim kurumlarının kayıt olan personellerinin hepsinin sınava girebilir olduğunu söyledi. Sizin eğitim kurumundan ne bir dilekçe ne bir telefon gelmedi. Kendi kafalarına göre insanları kayıt yaptıklarını söyledi. Kesinlikle eğitim kurumunun hatası olduğunu söyledi. Bir sonraki eğitime sınava giremeyen tüm katılımcıların girmesi gerektiğini söyledi. Bununla ilgilide sınava giremeyen tüm katılımcılar için eğitim kurumlarına ciddi ceza vereceklerini söylediler. Bu arada Gamze Hanım'ın dediği gibi değil durum. Eğitim tekrar alınmalı. Sakın eğitimi almayıp aynı eğitimle başvurabileceğinizi düşünmeyin. Direk bakanlıktaki uzmanla süre hesabı yaptık. Kursa kayıt tarihini son bildirim tarihiniz olarak alıyorlar. Mağduriyet nasıl giderilecek bilmiyorum. Maddi, manevi bir çok sıkıntı yaşıyoruz. Eğitim kurumunun yeni açılacak programlara sınava giremeyenleri ücretsiz olarak dahil etmesi gerekiyor. Tek çözüm yolu bu olur diye düşünüyorum.
Ahmet bey reform dan ben dahil 13 kişinin belgeleri kabul görmemiş.Ciddi bir rakam bende arkadaşlara ulaşmaya çalışıyorum hep beraber hareket edelim.Murat bey de reform dan sizinde bildiğiniz tanıdığınız varsa onlarıda bilgilendirelim.Sonuçta biz onların sözleriyle umut edip bu yola çıktık şimdi hiçbirşey olmamış gibi kenara çekilmelerini izlemeyelim. Banada Ankaraya gidin ordan halledersiniz denildi bende siz niye gitmiyorsunuz 13 kişi mağdur dedim cevap alamadım.Bide pişkin pişkin suçlu arıyorsunuz deniliyor. Umarım cezai işlemler biran önce başlar insanları umut ettirip hayal kırıklığına uğratmanın sorumluluğunu üstlensinler.
Tekrar eğitimler için birlik olup hep beraber konuşalım.

aryasev

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Ben de İzmir Batı Eğitim kurumunun mağduruyum. Defalarca sormama rağmen içiniz rahat olsun sınava gireceksiniz dediler ve sonuç olarak sınava giremiyorum. İşimi kaybettim ve çok mağdurum. Kursu mahkemeye vermeyi düşünüyorum bu konuda nasıl bir yol izleyebiliriz. Bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilir mi acaba. Ayrıca Tüisag yöneticilerinden bu mağdurlar adına Bakanlıkla iletişime geçmelerini rica ediyorum. Benim durumumda olan binlerce uzman var ve eğer Geçici 4. madde tekrar uzatılmazsa C sınıfı uzmanlar işsiz kalacak.
Aynı durum ömer bey bende defalarca sordum bir sorun yaşamayalım dedim hiç bir sıkıntı olmaz rahat olun dediler.Olay patlak verdi biz kursuz eğitim verir geçeriz parayı alana kadar herşey. Kendilerini sıyırmayı iyi biliyorlar.Peşini bırakmayın bence emek var ortada her şey öyle kolay kazanılmıyor madem öyle tamam değip insanları umutlandırmayacaklar. Bir sıkıntı varsa da üstlenecekler.
Bizim gibi çok uzman var sesimizi duyurmamız gerekir.

chilqen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar, içe görevlendirmeyi nasıl kabul etmeyebilir ki? Mesela iSG-Katip 3 yıl içe görevlendirme, inşaat firmasının ana merkez ofisinde ayda 3 gün sigortam ödendi 3 gün isg-katip bildirimim vardı.! Dışa görevlendirme nasıl yapacaktı ki firma ?? Geçen sene eğitim aldım İSG-Katip eksikliğinden dolayı giremedim bende sınava.

Gamze

Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar, içe görevlendirmeyi nasıl kabul etmeyebilir ki? Mesela iSG-Katip 3 yıl içe görevlendirme, inşaat firmasının ana merkez ofisinde ayda 3 gün sigortam ödendi 3 gün isg-katip bildirimim vardı.! Dışa görevlendirme nasıl yapacaktı ki firma ?? Geçen sene eğitim aldım İSG-Katip eksikliğinden dolayı giremedim bende sınava.
İSGGM'nin ilgili duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz.
Duyurudaki Not 1 aynen şöyle:

Screenshot_1.jpg

Başar KOYUNCU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
İçe görevlendirme süreleri 3 yıl için sayılmıyor diye İSGGM duyuru yayınlamıştı. Tekrar egitim almanıza gerek yok. Süre tamamlandığında yani bir sonraki sınava girebilirsiniz. Eğitimi zaten yeni almışsınız.
konuyla ilgili olarak aylardır bütün kurslarla görüştüm çoğu ne olup bittiğinden habersiz 3 yıl fiili çalışmanın nedemek olduğu hakkında bile çelişkilerle dolular mavi akademiyle görüştüğümde tatminkar cevap aldım 3 yıl fiili çalışma ile 36 ay boyunca (veya toplamda 36 ay) ayda 3-5 saat bile olsa isg katip sözleşmesi ve sgk 'da İŞGÜVENLİĞİ KODU İLE sigortanız ödenecek ve eğer osgb 'de çalışmış iseniz dışa görevlendirme kabul görecek bir firmanın kendi personeli iseniz o halde içe görevlendirme kabul edilecek ki zaten bir şirketle anlaştığınızda bireysel olarak çalışacak ve isg katipte dışa görevlendirme şıkkı teknik olarak olmayacaktır sanırım sorun çoğu arkadaşımızın osgb de çalışıp içe görevlendirme ile başvurmasından patlak verdi dediğim gibi 3 yıl çalışıp sınava girmek cennete girmekten bile zor ince ince evrağınızı toplayın defalarca sorun kurslar bu işi gerçekten bilmiyor

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.