Aralık 2016 Sınavı İçin Güncel Yardım Bölümü

Muruvetd

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
mürüvet hanım diğer sağlık personeli sınavı için mi bu sorular
Cafer bey, diğer sağlık personeli sınavının detaylı konuları nelerdir bilmiyorum ancak sorular karışık olarak tüm mevzuatı kapsıyor ilk 100 soru ergonomi ilkyardım ve sağlık üzerine ağırlıklı denk gelmiş olabilir zaten uzmanlık sınavında bu bilgilerden sorumluyuz.

eda mert

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar bir sorum var korkulukların dayanabileceği yük miktarı bazı test cevap kağıdında 100 bazılarında 125 farklı yönetmeliklerden mi acaba?

Muruvetd

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar bir sorum var korkulukların dayanabileceği yük miktarı bazı test cevap kağıdında 100 bazılarında 125 farklı yönetmeliklerden mi acaba?

Eda hanım yapı işleri yönetmeliği ek 4 altıncı madde aşağıdaki gibidir.
6– Korkuluklarda;
a) Platformdan en az bir metre yükseklikte ve herhangi bir yönden gelebilecek en az 125 kilogramlık yüke dayanıklı ana korkuluk,
b) Platforma bitişik, en az 15 santimetre yüksekliğinde topuk levhası,
c) Topuk levhası ile ana korkuluk arasında açıklıklar 47 santimetreden fazla olmayacak şekilde konulan ara korkuluk,
bulunması sağlanır.

ÖZGÜR BÜKCÜOĞLU

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba, sınava slaytlardan çalışarak gidiyorum. Fakat daha %60 ını bitirebildim. Yönetmeliklere hiç bakmadım. Kalan bir haftada slaytlara hızllıca bakıp yönetmeliklere öyle mi geçeyim yoksa direk yönetmeliklerden çalışmaya mı başlayayım?
Ayrıca artık soruların sadece yönetmeliklerden olacağı bilgisi doğru mu? Vereceğiniz cevap benim için önemli

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bir de kaçıncı sınıf yazsanız birinci sınıf soruları nerden bulabbulabilirim acaba
Merhaba Cihat Bey.
Sanırım bir yanlış anlaşılma var. Bu paylaştıklarım İş Güvenliği Uzmanlığı sınavı için.
Siz sanırım 2 yıllık İş Sağlığı ve Güvenliği bölümü okuyorsunuz. Bunun için aşağıda verdiğim linke bakabilirsiniz.

http://www.isgfrm.com/forums/atatur...fakultesi-is-sagligi-ve-guvenligi-bolumu.612/

Cihat sevim

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
DSP

HELİN BARUT

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar,
ösym nin yaptığı geçmiş sınavlardan birkaçını ekledim. Umarım doğrudur ve umarım işinize yarar...
Soruların cevaplarına nasıl ulaşabilirim

Emel Ayhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
El merdivenlerinin kullanımıyla ilgili olarak;

I. ip merdivenleri el merdivenleri olarak kullanılamaz.

II. Portatif el merdivenlerinin ayaklarının kayması önlenmelidir

III. El merdivenlerinde her zaman çalışanların elleriyle tutunabilecekleri uygun yer bulunmalıdır.

yargılarından hangileri doğrudur?

A) Yalnız I

B) Yalnız II

C) Yalnız III

D) II ve III

E) I, II ve III

C SINIFI - 5 ARALIK 2015
Cevap D görünüyor. İp merdivenlerinin el merdiveni olarak kullanılabildiğine dair bir şeyler bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Muruvetd

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
El merdivenlerinin kullanımıyla ilgili olarak;

I. ip merdivenleri el merdivenleri olarak kullanılamaz.

II. Portatif el merdivenlerinin ayaklarının kayması önlenmelidir

III. El merdivenlerinde her zaman çalışanların elleriyle tutunabilecekleri uygun yer bulunmalıdır.

yargılarından hangileri doğrudur?

A) Yalnız I

B) Yalnız II

C) Yalnız III

D) II ve III

E) I, II ve III

C SINIFI - 5 ARALIK 2015
Cevap D görünüyor. İp merdivenlerinin el merdiveni olarak kullanılabildiğine dair bir şeyler bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
İş ekipmanları yönetmeliği ek2 4.2de Asılı duran el merdivenleri güvenli bir şekilde tutturulur, ip merdivenler hariç, yerlerinden çıkarılması ve sallanması önlenir. Diye bir ibare belirtmiş yani el merdiveni olarak kullanılır hatta sallanabilir ve yerinden çıkarılabilir diye yorumladim cevap E bana göre

Olgun Akman

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar merhaba eski sınav sorularından revizyona uğramış değişen kısımların çıktığını nasıl anlarız?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.