Haber : Aöf Sınavlarında 4 Yanlışın 1 Doğruyu Götürmemesi İçin Soru Önergesi Verildi

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Açıköğretim Fakültesi AÖF sınavlarında bu yıl geçilen uygulama ile 4 yanlışın 1 doğruyu götürmesine tepkiler devam ediyor. CHP Milletvekili Gürer, 4 yanlışın 1 doğruyu götürmemesi için Meclis'te soru önergesi verdi.

Açıköğretim Fakültesi AÖF sınavlarında bu yıl geçilen uygulama ile 4 yanlışın 1 doğruyu götürmesine tepkiler devam ediyor. Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesinin Açıköğretim Fakültelerinde öğrenim gören milyonlarca öğrencinin büyük tepkisine neden olan uygulama gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapan YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, AÖF’lerde 4 yanlışın 1 doğruyu götürmesi uygulamasına devam edileceğini belirtmişti.

Cumhuriyet Halk Partisi Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer tarafından Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın yazılı olarak cevaplaması istemiyle bir soru önergesi verildi. Gürer 23 Aralık 2016 tarihinde verdiği soru önergesinde Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) sınavlarında 4 yanlış 1 doğruyu götürmesi yerine yapılacak planlanmanın olup olmadığını sordu.

Milletvekili Ömer Fethi Gürer soru önergesinde; Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı Sn. İsmet Yılmaz tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. Saygılarımla.

Soru: Açık öğretim Fakültesi sınavlarında dört yanlışın bir doğruyu götürmesi yerine planlama ile değerlendirme düşünülmekte midir? İfadelerine yer verdi.

soru önergesi.JPG

Kaynak: MyMemur

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.