Antalya'da Tmgdk Açmayı Düşünen Tmgd Arkadaşlar

tarkan tunay

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
Arkadaşlar öncelikle herkese kolay gelsin. Bakanlığın yayımladığı son duyurulardan sonra TMGD olmayı ek iş olarak kabul eden arkadaşların tahmin edildiği üzere ve haklı olarak önleri kapanmıştır. Mevcut TMGDK'ların bir kısmı OSGB uzantılı olup ileride onlarla ilgili yaptırımlar olması da muhtemeldir. Yeni oluşan ve beklentilerin yüksek olduğu bir sektör içerisindeyiz.Ben Antalya'da ikamet etmekte olan ve özel bir firmada içmimar olarak çalışan bir bireyim. Bu sertifikayı alırken birçoğumuz gibi bende ek iş olarak düşünerek aldım ancak bakanlığın son duyurusunda belirttiği üzere "tam zamanlı olarak TMGDK bünyesinde görev alan TMGD'ler başka bir kuruluşta SGK'lı olamazlar" ibaresi yer almaktadır. Mevcut TMGDK ların verdiği maaşlar maalesef alınan sorumluğa karşılık çok düşük kalmaktadır. Ben bu şartlarda TMGDK bünyesinde çalışmaktansa TMGDK kurmanın daha doğru olacağını düşünüyorum. Benim gibi düşünen arkadaşlar ile birleşip ortak hareket edebiliriz.

TUĞBA ÇELİM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Şu an deneme yanılma yöntemi ile hareket edildiği içim, TMGDK ile ilgili durum da değişebilir. Ben de Antalya bölgesindeyim. Sertifikam çıkalı 4 gün oldu, TMGDK'ların verdikleri fiyat aralıkları yazıldığı gibi mi, hakikaten? Puis ve kiralama mantıkları maalesef piyasayı aşağıya çekmiş...

tarkan tunay

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
Tuğba hanım yeni duyurulardan da anlaşılacağı gibi bakanlık bu işi ek iş olarak yapmaya ya da sertifikayı kiralamaya tamamen karşı ve buna bende hak veriyorum. Bu fiyatlar verenler, OSGB bünyesinde çalışan İSG lerin sertifika almalarını sağladılar ve hem İSG hem de TMGD olarak cüzi miktarda zamla çalışmalarını amaçladılar. Mevcut düzenlemelerden sonra bu fiyatları teklif eden firmalar talebi karşılayamayacak ya da çok büyük miktarda zarar edecekler. Şu anda 2000tl ye çalıştırmak istedikleri TMGD'nin maliyeti bile minimum 3500tl yi bulmakta (araç+yakıt hariç). Ben bu fiyatlara çalışmak istemediğim için birlikte hareket edebileceğimiz ortak TMGDK kurma fikrindeyim. 10 TMGD birleşerek 10-15bin tl masraf yaparak rahatlıkla bir TMGDK açılabilir ve kazancımız rahatlıkla 4000tl nin üzerine çıkabilir.

TUĞBA ÇELİM

Üye
TÜİSAG Üyesi
Söylediklerinize katılıyorum. TMGD'nin ana bir meslek dalı olarak anılıp, yapılan işi ciddiyetinin farkına varılması ile dediğiniz duruma geleceğiz. Ne aşamadasınız acaba, TMGDK konusunda?..

memduh keser

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
bende size katılıyrum.ankaradayım ciddi düşünen arkadaşlar ile elbette yapılabilinir

memduh keser

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
bende size katılıyrum.ankaradayım ciddi düşünen arkadaşlar ile elbette yapılabilinir
Tuğba hanım yeni duyurulardan da anlaşılacağı gibi bakanlık bu işi ek iş olarak yapmaya ya da sertifikayı kiralamaya tamamen karşı ve buna bende hak veriyorum. Bu fiyatlar verenler, OSGB bünyesinde çalışan İSG lerin sertifika almalarını sağladılar ve hem İSG hem de TMGD olarak cüzi miktarda zamla çalışmalarını amaçladılar. Mevcut düzenlemelerden sonra bu fiyatları teklif eden firmalar talebi karşılayamayacak ya da çok büyük miktarda zarar edecekler. Şu anda 2000tl ye çalıştırmak istedikleri TMGD'nin maliyeti bile minimum 3500tl yi bulmakta (araç+yakıt hariç). Ben bu fiyatlara çalışmak istemediğim için birlikte hareket edebileceğimiz ortak TMGDK kurma fikrindeyim. 10 TMGD birleşerek 10-15bin tl masraf yaparak rahatlıkla bir TMGDK açılabilir ve kazancımız rahatlıkla 4000tl nin üzerine çıkabilir.

danton artois

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Bağımsız çalışmaktansa TMDK kurma fikri bana da cazip geliyor, ilgilenen arkadaşlar olursa görüşmek isterim

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.