Haber Ankara'da Hastanede Önünde Tıbbi Atık Taşıyan Kamyonda Patlama

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Hakan ERDOĞAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Hakan ERDOĞAN

  Hakan ERDOĞAN TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi'nin acil servis bölümünün önündeki park halinde bulunan ve içerisinde tıbbı malzeme olduğu belirtilen kamyonda patlama meydana geldi. Alınan ilk bilgilere göre tıbbı malzeme taşıyan işçilerden biri yaralandı.

  Saat 13.00 sıralarında Sıhhiye’de bulunan İbn-i Sina Hastanesi’nin acil servisinin önündeki otopark alanında şiddetli patlama sesi duyuldu. Otoparkta bulunan ve içerisinde tıbbı malzeme bulunduğu ifade edilen kamyonda patlama meydana geldi. Patlama sonrası kamyonun kasasında hasar oluşurken kamyona tıbbi malzeme taşıyan bir işçi ise yaralandı. Yaralanan işçi hastanenin acil servis bölümünde tedavi altına alındı.

  patlamanın ardından olay yerine çok sayıda itfaiye ve AFAD ekibi sevk edildi.

  İlk bilgilere göre, laboratuvarda kullanılan kimyasal bir maddenin, tıbbi atık kamyonuna taşınması sırasında kaza meydana geldi. Maddenin bulunduğu varilin düşmesi sonrası patlama oldu. Bunun üzerine İbni Sina Hastanesi’nin acil servisi tedbir amaçlı olarak boşaltıldı.

  Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, kamyonun kasasında yer alan diğer tıbbı malzemelerin patlamaması için güvenlik şeridi oluşturdu.

  Patlama sırasında acil servis çalışanları, hasta ve hasta yakınları büyük panik yaşadı.

  Kamyonda meydana gelen patlamanın nedeni araştırılıyor.

  KAYNAK Hurriyet


   
 2. Hakan ERDOĞAN

  Hakan ERDOĞAN TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Ankara'da hastanede patlama

  Ankara'da İbni Sina Hastanesi'nin Acil Serviş girişine yakın bölümde meydana gelen patlama nedeniyle kimyasal nitelikteki malzemeler çevreye saçıldı. Patlamanın kimyasal boyutunu gören itfaiye, durumu Ankara İl Afet ve Acil Durum Yönetimi Müdürülğü'ne iletti. Kriz merkezi devreye girerken, 8 kişilik KBNR (Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer) timi, olay yerine giderek incelemeye başladı.
  Bugün saat 13.00 sıralarında İbni Sina Hastanesi'nin Acil Serviş girişinin yakınında hastane atıklarının yüklendiği kamyonda patlama meydana geldi. Patlama sırasında kamyonun şöförünün elbiseleri tutuştu. Sırt kısmı tutuşan şöför, "Yanıyorum..." diye bağırarak acil servise koştu. Yaralanan ve yanıklar oluşan şöföre acil serviste müdahale edildi. Patlama, gaz sıkışmasından meydana geldi.

  Patlamanın ardından Ankara İtfaiyesi olay yerine geldi. Yangına müdahale edilerek, etraf güvenlik şeridiyle çevrildi. İtfaiye, kimyasal nitelikteki malzemelerin etrafa saçılması nedeniyle durumu acil olarak Ankara İl AFAD'a bildirdi. AFAD'ın il müdürlüğü kriz merkezi devreye sokuldu. 8 kişilik KBNR timi olay yerine gönderildi. KBNR, ekibi patlama sonrası kimyasal bir risk oluşup oluşmadığı ile bu durumdan etkilenenlerin olup olmadığını belirleyecek. Acil Serviş Girişi kapatılırken, içerideki hasta yakınları dışarı çıkartıldı. AFAD ekibinin ilk ölçümünün ardından hasta yakınlarının dışarı çıkartılması dikkat çekti. Patlamanın ardından etrafa çok ağır bir kokunun yayıldığı belirtildi. Hasta yakınları, acil servisteki hastaların risk altında olup olmadığı konusunda meraklı ve endişeli bir bekleyiş içine girdi.


  Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada ise şu ifadeler yer aldı:
  "Bugün (23.10.2014) saat 13:00 sularında Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi tıbbi atık aracında gaz sıkışması nedeni ile oluşan patlama sonucu çıkan yangın anında söndürülmüştür. Olayda araç sürücüsü hafif yaralanmıştır. Patlama acil servis yakınında meydana geldiği için çevrede gerekli önlemler alınmış olup ilgili kurumlarımız müdahale ve incelemelerini yapmaktadır."


  kaynak milliyet

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşÜyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

 1. tıbbi atık patlaması

Yandex.Metrica