Soru : Ambalaj (koli) Sektörü Için Risk Değerlendirme

özlemsümer

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
oluklu mukavva sektörü risk analizi örneği olan varsa yardımcı olabilir mi?

ceyhan27

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
oluklu mukavva sektörü risk analizi örneği olan varsa yardımcı olabilir mi?
özlem hanım iyi çalışmalar ; şimdi spesifik olarak sizin çalıştığınız işyerinin eksiksiz olarak risk analizini çıkaramayız ama her isyerine girdiğimizde bakmamız gereken bilgileri verebiliriz...

özlemsümer

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
peki acaba hızar makinası kullanımının bir tedbiri var mı?Çalışanlar ürünü keserken elleri bıçağa çok yaklaşıyor.Benim aklımda alınabilecek iki önlem var fakat daha kesin bir şeyler istiyorum

RdvnSnL

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
hızar makinasına en iyi önlem çelik eldiven.. Akabinde alınabilecek önlemlerin çoğu işi yavaşlatmaya gidiyor.. Sizin aklınızdakileri de yazınız ki bilgi paylaşılabilsin..

fandre

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
peki acaba hızar makinası kullanımının bir tedbiri var mı?Çalışanlar ürünü keserken elleri bıçağa çok yaklaşıyor.Benim aklımda alınabilecek iki önlem var fakat daha kesin bir şeyler istiyorum

özlem hanım mrblar.. ben kendimde önceden hızar sektöründe çalıştığım için size her konuda yardımcı olabilirim..sanayide kerestecilik sektöründe çogunlukta kullanıyor hızar.. ben size risklerini madde madde yazayım isterseniz umarım yardımcı olur size..
1-) hızarla çalışmalarda ses db olarak kulak ağrı eşiğini geçtiği için kkd gerekli.
2-) hızarla çalışmada el kapılmalarını önlemek için kkd olarak eldiven gerekli.
3-) hızar bıçak bakımı bilenmesi gibi yağlanması gibi durumlar yapılmalı.
4-) kesim anında göze parça fırlaması riskini önlemek için kkd gözlük gerekli.
5-) son olarakta hızar bıçak şeridinin koruyucu muhafazasının bulunması gerekli.

Umarım yardımcı olur size..iyi günler.

özlemsümer

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bu sıraladığınız maddeler bana gerçekten çok yardımcı oldu .Ben de çelik eldiven ve ürünü sabitleyip,iten bir aparat yaptırmayı düşünmüştüm.Eller, bu aparatla hızara yaklaşamaz

fandre

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bu sıraladığınız maddeler bana gerçekten çok yardımcı oldu .Ben de çelik eldiven ve ürünü sabitleyip,iten bir aparat yaptırmayı düşünmüştüm.Eller, bu aparatla hızara yaklaşamaz

evet haklısınız dediğiniz gibi bu aparatlarla da yapılabilir..ama genel olarak büyük ağaçlar kesime alınacağı için engel teşkil dedbilir bu aparatlar.. ama amacımız kaynağında hallettmek riskleri :) kazasız günler dileğiyle...

coşkun yildiz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Sayın arkadaşlar;

Acaba Bal üreticiliği için riskdeğerlendirme konusunda bilgi verebilecek var mı?
Teşekkür ederim.

aydan tokalıoğlu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Sayın arkadaşlar;

Acaba Bal üreticiliği için riskdeğerlendirme konusunda bilgi verebilecek var mı?
Teşekkür ederim.
Sn Coskun. Bal uretim sahasi nasil biryer. Fabrika tarzimi yoksa bahce tarzi biryer mi. Isyeri ortaminizi anlatirsaniz buradaki herkes size yardimci olmaya calisacaktir. Belki hazir bir tablo yoktur ama olusturulabilir. Birlikten kuvvet dogar:)

Sefa Levent

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
selefon ve amblaj fabrikaları için oryantasyon eğitimi sunumu ve risk değerlendirmesinde bilgi verebilirmisiniz? Teşekkürler..

Arzu Uysal 26

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba ,
oluklu mukavva ambalaj üretim fabrikaları için örnek yararlanabileceğim risk analizi , eğitim sunumları varsa elinizde iletebilir misiniz ?
yeni başlayacağım bir sektör bu nedenle fikir olması geliştirebilmek için desteğinizi rica ediyorum .

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.