Haber - Alaşehir'de Osgb'den Muhasebecilere Danışmanlık Semineri - Manisa | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Alaşehir'de Osgb'den Muhasebecilere Danışmanlık Semineri - Manisa

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Alaşehir'de OSGB'den Muhasebecilere Danışmanlık Semineri

  Alaşehir'de ilk kez hizmete giren Destek Sağlık İş Güvenliği Eğitim Danışmanlık Merkezi (OSGB), ilçedeki esnafı bilgilendirme çerçevesinde muhasebeciler için seminer düzenledi.

  Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda düzenlenen seminerde, Destek Sağlık İş Güvenliği Eğitim Merkezi Sorumlu Hekimi Dr.Hüseyin Cengiz, işçilerin iş güvenliği, çalışma şartları ve yasaya uyulmaması halinde uygulanacak cezai müeyyideler konularında bilgilendirilme yaptı.

  İşyerlerindeki kazaları sıfıra indirmek ve işçilerin sağlık kurallarına uygun şekilde çalışmasını sağlamak için işçi çalıştıran işyerlerinin kendileri ile birlikte çalışması gerektiğini söyleyen Cengiz, "Yeni yasa gereği ilçemizde ilk kez kurulan danışmanlık merkezimiz, ilçede faaliyet gösteren işyerleri bizimle çalışması gerekiyor. Henüz yeni kurulduğu için esnafımız bu konuda eksik bilgilere sahip. 1 tek sigortalı işçi dahi çalıştıran iş yerleri yasa gereği bizden danışmanlık hizmeti alması gerekiyor. Aksi taktirde bu uygulamaların çok ağır cezai müeyyideleri var. Mesela iş güvenliği uzmanı çalıştırmamak 5601 TL, işyeri hekimi çalıştırmamak 5601 TL ve diğer sağlık personeli çalıştırmamak 2800 TL gibi ağır cezalar getiriyor. Her iş yeri de ayda ez 1 defa denetlemeye tabi tutulacaktır" dedi.

  Kaynak: AA   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica