Haber Akaryakıt Istasyonunda Yangın Tatbikatı - Van

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Akaryakıt İstasyonunda Yangın Tatbikatı

  1.jpg

  Van’daki Kaya Petrol’de, Shell Firması tarafından yangın tatbikatı düzenlendi.

  2.jpg

  Shell Firması, Kaya Petrol çalışanları ve Van Büyükşehir Belediyesi itfaiye birimi tarafından ortaklaşa yangın tatbikatı düzenlendi. Kaya Petrol çalışanları ile Abdurrahman Gazi İşitme Engeliler Ortaokulu öğrenci ve idarecilerinin katıldı yangın tatbikatında, yangın tüplerinin kullanımı ve yangına nasıl müdahale edecekleri hakkında uygulamalı olarak bilgiler verildi. Shell Bölge Sorumlusu Can Gedik tarafından kısa bir anlatımdan sonra yakılan ateşin nasıl söndürüleceği uygulamalı olarak tatbik edildi.

  3.jpg

  Yangın tüplerinin nasıl kullanılacağını gösteren ve yangının oluşmasının ise 3 ana etkeni olduğunu belirten Van Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı itfaiye amiri Lokman Turan, “Yanan madde, ısı ve oksijenin oluşmasından yangın çıkmaktadır. Bu üç unsurdan birini yok edersek yangın ancak söner. Yangın tüplerinden de toz olanı oksijeni yok eder, karbondioksit olanı ısıyı yok ederek yangının sönmesini sağlayabiliriz” şeklinde anlattı.

  4.jpg

  Yangın tatbikatını gerçekleştiren Kaya Petrol sahibi aynı zamanda Van Ticaret ve Sanayi Odası Enerji Grubu Başkanı İlhan Kaya ise, kendilerine bu tatbikata katkı sundukları için Shell yetkililerine ve Van Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür etti.

  5.jpg

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica