Soru : Ajanslarda Risk Değerlendirmesi?

ekaradeniz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Figüranları günlük olarak prodüksiyon firmalarına kiralayan ajanslarda risk değerlendirmesi yaparken dikkat edilmesi gerekenler konusunda bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olabilir mi?

Figuranlar ajans tarafından (genelde günlük olarak) sigorta yapılıyor, prodüksiyon firmasının servisleri ile alınarak set çalışmasına gidiliyor. tabi setlerde iş kazası olasılığı çok fazla (trafik kazası, dikkatsizlik, yemekten zehirlenme, tehlikeli sahnelerde yaralanma vb.). Fakat bunlardan ajansmı yoksa prodüksiyon mu sorumlu ?

Risk değerlendirmesinde bunlardan bahsetmelimiyim? yoksa sadece ajans her çalışan için risk değerlendirmesi tebliği mi imzalatmalı (-yeterli olurmu?)

Şimdiden teşekkür ederim.

muratdurmus

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Öncelikle çalışanlarınızın hepsine bire bir eğitim vereceksiniz sonuçta . Zaten risk analizi yazarken yaşanabilecek kazaları ve zararları düşünerek yazıyorsunuz. Ama gerçekten kaza olmaması zor olan bir sektörde çalışıyorsunuz. Bununla beraber burada herkes aklına gelen bir risk yazarsa oldukça yardımcı olabileceğimizi düşünüyorum.
Diğer konuda çalışan sigortasını kim yapıyorsa sorumluluğun büyüğü her zaman o firma dadır. Yani ajanslar sorumludur. Tebliği imzalat sa dahi sorumluluktan kurtulamaz.

Ama risk değerlendirmesine ne eklersin konusunda biraz detaylı bilgi sunmanız gerekebilir.

1-Elektrikli cihazları kullanmaları konusunda.
2-Araç kullanım konusunda
3-Nakil sırasında oluşabilecekler konusunda

Aklıma gelen şimdilik bunlar , yoğunluktan yazamıyorum ama aklıma geldikçe eklerim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.