Risk Değerlendirmesi Aile Sağlığı Merkezlerinde (asm) Risk Analizi

semih001

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar aile hekimliği merkezleri-sağlık ocakları ile ilgili risk analizi yapan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.İyi çalışmalar..

can61

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
semih bey kamudamı gorevlisiniz

semih001

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
hayır değilim

Abdullah Güldoğan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
nasıl bir yardım?

vildandogan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
semih bey kamudamı gorevlisiniz

Sağlık ocaklarında kamuda çalışan bir isg uzmanının devlet tarafından görevlendirleceğini düşünüyorum ben.

can61

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
sanırım öyle olacak

Murat KOÇAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
artık sağlık ocakları olmadığından adları Aile Sağlığı Merkezi olduğundan ve buradaki hekimler devletle sözleşmeli olduğundan,ve adlarına vergi numarası açtıklarından bu yerler özel sektör kapsamındadır

Zafer şengirgin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
örnek var mı acaba..

Ali KÖKSAL

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
artık sağlık ocakları olmadığından adları Aile Sağlığı Merkezi olduğundan ve buradaki hekimler devletle sözleşmeli olduğundan,ve adlarına vergi numarası açtıklarından bu yerler özel sektör kapsamındadır

Murat bey bu tespitiniz doğrumudur. Aile hekimliği yerleri kamusal alana girmiyormu?

Murat KOÇAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Murat bey bu tespitiniz doğrumudur. Aile hekimliği yerleri kamusal alana girmiyormu?

hayır, aile sağlığımerkezleri (ASM) artık devletle sözleşmelidir. kullandıkları tumcihazları aletleri ya kiralıyorlar ya devlete iade edip kenidleri alıyorlar. yani devlet hizmet satın alıyor. ayrıca ASM binası iççin kira,yakacak, atık toplatma bedeli, alıştırdıkları sekreter(hemişre de devletle sözleşmeli şekinde), su,doğal gaz...bunların hepsini aile hekimi kendi karşılıyor.

dolayısıyle hekim gösterilen ASM de değilde kenidne ayrı bir işyeri veya muayenehane tutabilyor, sayın genel sekreterim...:)

Zafer şengirgin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
hayır, aile sağlığımerkezleri (ASM) artık devletle sözleşmelidir. kullandıkları tumcihazları aletleri ya kiralıyorlar ya devlete iade edip kenidleri alıyorlar. yani devlet hizmet satın alıyor. ayrıca ASM binası iççin kira,yakacak, atık toplatma bedeli, alıştırdıkları sekreter(hemişre de devletle sözleşmeli şekinde), su,doğal gaz...bunların hepsini aile hekimi kendi karşılıyor.

dolayısıyle hekim gösterilen ASM de değilde kenidne ayrı bir işyeri veya muayenehane tutabilyor, sayın genel sekreterim...:)

Zafer şengirgin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
İYİ GÜNLER,YAPILMIŞ BİR ÖRNEK VAR MI? VARSA PAYLAŞABİLİRMİYİZ...

dilekaltinok

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
HALA SORUMA CEVAP BULAMDIM....TÜHHH

Zafer Bey,
İlk defa siz yapacaksınız demek ki :)
Fotoğraflayın, paylaşın ve hep beraber beyin fırtınası yapmaya çalışalım, herkes bir yorum söyler böylece oraya has kısımlarını tamamlarsınız.
Bence odaları tek tek kontrol edin, merdivenler (eğer çok katlı ise), elektriksel donanım ve diğer ofis ve binalarda ne yaptıysanız onunla başlayın. Kan alma ünitesi ? var mı bilmiyorum onları buradaki doktor veya hastane gibi yerlerin analizini yapanlardan bulabilirsiniz, sorarsınız. Hele siz bir başlayın biz yardımcı oluruz :)

Zafer şengirgin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
Zafer Bey,
İlk defa siz yapacaksınız demek ki :)
Fotoğraflayın, paylaşın ve hep beraber beyin fırtınası yapmaya çalışalım, herkes bir yorum söyler böylece oraya has kısımlarını tamamlarsınız.
Bence odaları tek tek kontrol edin, merdivenler (eğer çok katlı ise), elektriksel donanım ve diğer ofis ve binalarda ne yaptıysanız onunla başlayın. Kan alma ünitesi ? var mı bilmiyorum onları buradaki doktor veya hastane gibi yerlerin analizini yapanlardan bulabilirsiniz, sorarsınız. Hele siz bir başlayın biz yardımcı oluruz :)

acil eylem planım var
diş hekimi muayenehanesi risk analiz örneği forumda var
ben aile hekimliği merkezinde tek hekimim,yanımda bir hemşire ve bir hizmetli var
bina tek katlı
rutin tahliller için kan alma dışında yaptığımız manuplasyon yok
arada küçük pansuman ve sutur var
saygılarımla..

Murat KOÇAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
sayın doktor bey,

herhangi bir risk analizi tablosunu alın, 5x5 matris metodunu içine hail eden bir tabloyu. onun içine bakanlığın yayınladığı diş hekimliği ve muayenehaneler için klavuzdaki maddeleri yerleştirin. dilek hanımın dediği gibi yaklaşık 50-80 arası fotoğraf çekin.

ayrıca forumda bir arkadaşımız paylaşımda bulunmuş formla ilgili. bulamazsanız ben tekrar ekliyeyim.

ya da bir iş güvenliği uzmanı arkadaşla görüşün makul bir ücrete, ona yaptırın :)

Zafer şengirgin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
sayın doktor bey,

herhangi bir risk analizi tablosunu alın, 5x5 matris metodunu içine hail eden bir tabloyu. onun içine bakanlığın yayınladığı diş hekimliği ve muayenehaneler için klavuzdaki maddeleri yerleştirin. dilek hanımın dediği gibi yaklaşık 50-80 arası fotoğraf çekin.

ayrıca forumda bir arkadaşımız paylaşımda bulunmuş formla ilgili. bulamazsanız ben tekrar ekliyeyim.

ya da bir iş güvenliği uzmanı arkadaşla görüşün makul bir ücrete, ona yaptırın :)

Eklerseniz yada maili vereyim zsengirgin@gmail.com
mail atarsanız sevinirim.Saygılarımla..

mekabe

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
Zafer kardeş, Muayenehaneler için önerilen formdan devşirme bir "ASM Risk Değerlendirme Listesi Taslağı" önerim olacak. Bazı yerleri eksik ve kısa tutulmuştur. (Örn, Acil Durum Planı ve İlkyardım bölümü üzerinde biraz daha çalışılmalı ve sorumluların isimleri, görevleri, iletişim adresleri ve telefonları eklenebilir. Kayıtlar bölümüne TSM'ye gönderilen raporlar başlık olarak eklenebilir.) Üzerinde biraz daha çalışılıp ihtiyacınıza göre güncelleyebilir veya İş Güvenliği Uzmanı arkadaşların görüşünü alabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ RİSK DEĞERLENDİRME FORMU.docx
    262.4 KB · Görüntüleme: 1,688
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.