Soru : İki Kişi Ayni Firmada Tmgd Oluyor Mu?

Dilan acar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Diğer
merhabalar. Ben yumuşatıcı üreten bir firmada kimya muhendisi olarak işe basladim 1 ay once. Patronum tmgd adr sertifikasi alacagiz sana dedi. başvuru yapti başladigim hafta. Su an sıkı bir sekilde ders çalışıyorum. Firmada ise kalite kontrol yapıyorum bi yandan. Yalnız..benim kafamı karıştıran bir durum var. Patronumda da hali hazirda bu sertifikalar var . Iki kişi ayni firmada tmgd oluyor mu? Ben anlayamadim durumu..

kmtugba87

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
merhabalar. Ben yumuşatıcı üreten bir firmada kimya muhendisi olarak işe basladim 1 ay once. Patronum tmgd adr sertifikasi alacagiz sana dedi. başvuru yapti başladigim hafta. Su an sıkı bir sekilde ders çalışıyorum. Firmada ise kalite kontrol yapıyorum bi yandan. Yalnız..benim kafamı karıştıran bir durum var. Patronumda da hali hazirda bu sertifikalar var . Iki kişi ayni firmada tmgd oluyor mu? Ben anlayamadim durumu..
Merhaba Dilan Hanım;

Aynı firma içinde istediğiniz kadar TMGD istihdam edebilir veya dışarıdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. İşverenin de bu hizmeti (sertifikası olması koşulu ile) verme yetkisi var. Dikkat edilmesi gereken husus şudur. Çalıştığınız firmada resmi olarak TMGD hizmetini yürütebilmeniz için SGK meslek kodunuzun TMGD olarak güncellenmesi ve bu koddaki görevinize istinaden sigorta bildirgenize işlemesi gerekmektedir. Aksi halde TMGD hizmetinizin bir geçerliliği olmaz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.