Acil Durum Yönetimi

rtamer

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhabalar,

ben hizmet sektöründe çalışıyorum ve farklı farklı işletmelerimizde personellerimize iş sağlığı ve güvenliği konusunda destek oluyorum.Müşterilerimiz acil durum yönetimi ve tatbikatla ilgili destek almak istiyor.Danışman firmaların ve itfaiyenin verdiği ücretler çok yüksek.Bu konu ile ilgili kendimi geliştirebileceğim herhangi bir kurum var mı?Ben bu hizmeti üstlenebilir miyim?Konuyla ilgili desteğinizi rica ederim.

Okan67

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Acil durum yönetimi ve tatbikat için destek almanıza gerek yok ki. Siz tahliye tatbikatını her 6 ayda bir yapın ve bunu tutanakla tespit edin. kaç dakikada tahliye oldu. Kaç kişi katıldı. Tahliye sırasında herhangi bir ters durum oldu mu? gibi verileri de ihmal etmeyin. Eğer işyerinde birden fazla vardiya varsa her vardiya için de yapmalısınız. Ayrıca, önceden Tahliye Planlarını da her bölüme asmalı, insanları bilgilendirmelisiniz. Yangın tatbikatı için de itfaiyeden veya yangın tüplerini temin eden firmalardan ücretsiz destek alabilmelisiniz.

ISG-isg

ISGfrm Çalışma Birimi
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar,

ben hizmet sektöründe çalışıyorum ve farklı farklı işletmelerimizde personellerimize iş sağlığı ve güvenliği konusunda destek oluyorum.Müşterilerimiz acil durum yönetimi ve tatbikatla ilgili destek almak istiyor.Danışman firmaların ve itfaiyenin verdiği ücretler çok yüksek.Bu konu ile ilgili kendimi geliştirebileceğim herhangi bir kurum var mı?Ben bu hizmeti üstlenebilir miyim?Konuyla ilgili desteğinizi rica ederim.
siz bu hizmeti üstlenebilirsiniz yangın eğitimi verebilirsiniz yangın tüpleri temin eden firma ile görüşün bunun dışında sivil savunma ile görüşün çok düşük ücretlere deprem tatbikatı yapmaktadırlar

Mühendis1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
buhar kazanları ve basınçlı kaplar bakım ve onarım sicil defteri nedir ve nasıl olmalıdır örnegini paylaşırmısınız

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
yangın tatbikatını itfaiyeden almanız daha iyi olur gibime geliyor...
acil durum planlarını bizler hazırlamalıyız..tatbikatı da taner bey in dediği gibi sivil savunma ile ortaklaşa yapabilirsiniz...ama kendiniz de bir senaryo hazırlayıp uygulatmanızda sakınca yok...gerçekçi olması önemli...belgeleyip resimlerseniz daha iyi olur tabiiki...

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
buhar kazanları ve basınçlı kaplar bakım ve onarım sicil defteri nedir ve nasıl olmalıdır örnegini paylaşırmısınız
belli bir formatta olmasına sanırım gerek yok..kazan numarası,imal yılı,işletme basıncı,kontrol ve bakım tarihi.....vs bilgilerin yer aldığı bir excel sayfası hazırlayıp,matbu olarak defter haline getirip kullanabilirsiniz bence...gerekli imza bölümlerini de açın...tarih ve onaylayan bölümü de olsun...

Emre DEDE

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
yangın tatbikatını itfaiyeden aldım ve sertifikalandırdık ve herhangi bir ücret ödemedik. (sertifikaları kendimiz yaptık imzalattırdık). İlinizde AFAD vardır ki irtibata geçin çok fazla ücret talep etmez sanırım bizde talep etmemesinin nedeni belediye ile ortak çalışmamız sanırım

Mühendis1

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
teşekkürler CEM bey denetimlerde periyodik kontrollerde kazan sicil kaydı istenmiş acaba özel bir formatı varmı diye araştırdım ancak bulamadım. size yazdıktan sonra periyodik kontrolü yapan firmayı aradım onlarda sizin dediğiniz gibi söylediler

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.