Acil Durum Tahliye Plani

Elif Tavzar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
HAZIRLIK AŞAMASINDADIR. BAŞKA NELER EKLENEBİLİR
Arzu Hanım, bende şu an acil durum vaziyet planı çizimi yapıyorum. Acil çıkışlar dışında işletme içerisindeki yangın tüpü yangın dolabı vs'nin yerleşimleri, belki elektrik trafolarının olduğu yerler için elektrik tehlikesi işareti, iş yeri hekiminin odası ve işletme içerisnde varsa ecza dolaplarının gösterimi şeklinde eklemeler yapabilirsiniz.

arzu_çelik

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arzu Hanım, bende şu an acil durum vaziyet planı çizimi yapıyorum. Acil çıkışlar dışında işletme içerisindeki yangın tüpü yangın dolabı vs'nin yerleşimleri, belki elektrik trafolarının olduğu yerler için elektrik tehlikesi işareti, iş yeri hekiminin odası ve işletme içerisnde varsa ecza dolaplarının gösterimi şeklinde eklemeler yapabilirsiniz.
çok iyi fikir bu elektrik kısmını atlamıştım mutlaka değerlendiricem

isterseniz ikimizde bitirince fikir alışvrşi yapalım eksiklikleri buluruz

Moderatör tarafında düzenlendi:

uzmancan

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
HAZIRLIK AŞAMASINDADIR. BAŞKA NELER EKLENEBİLİR

ÖNERİ-CEVAP:

Ellerinize sağlık Arzu hanım,güzel oluyor,birkaç hususu da ben hatırlatmak istedim.
İyi çalışmalar.
"
-Planın uygun bir yerinde -sol veya sağda- sütun halinde;(Yangın tüpü,İlk yardım dolabı,Yangın butonu,Duman dedektörü,Bulunduğumuz nokta sembollerinin tamamının, )tanıtım köşesi olabilir.

-Binaların kat durumları belirtilebilir.(1.kat,zemin kat ,4.kat v.b)

-Kaçış güzergahında merdiven var ise,basitçe dönel geometri ile gösterilebilir.

-Planın alt uygun bir yerine,Acil durum telefonları,(110-itfaiye,187-Doğalgaz,185-Su,186-Elektrik…..v.b)KIRMIZI BANT içine yazılabilir.

-Görevlendirilen çalışanların ve varsa yedeklerinin adı, soyadı, unvanı, sorumluluk alanı ve iletişim bilgileri yazılabilir.

- İşyerinin unvanı, adresi, hazırlayanların adı, soyadı ve unvanı, hazırlandığı tarih ve geçerlilik tarihi yazılabilir."

umittt

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ben de acil durum eylem planları ile birlikte geçici olarak böyle bir tahliye planı hazırlamıştım. Hatta bugün İtfaiye Daire Başkanlığından geldiler, çok işime yaradı ancak ölçekli yapılırsa daha sağlıklı olacaktır.

Ekli dosyalar

• ACİL DURUM TAHLİYE PLANI.pdf
    451.5 KB · Görüntüleme: 1,928

uzmancan

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ben de acil durum eylem planları ile birlikte geçici olarak böyle bir tahliye planı hazırlamıştım. Hatta bugün İtfaiye Daire Başkanlığından geldiler, çok işime yaradı ancak ölçekli yapılırsa daha sağlıklı olacaktır.
ÖNERİ:
Ellerinize sağlık çok güzel olmuş.
(-Planın alt uygun bir yerine,Acil durum telefonları,(110-itfaiye,187-Doğalgaz,185-Su,186-Elektrik v.b ,
-Görevlendirilen çalışanların ve varsa yedeklerinin adı, soyadı, unvanı, sorumluluk alanı ve iletişim bilgileri de yazılabilir.)
İyi çalışmalar.

emine ber

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
merhaba tek katta hizmet veren bir kuaför için de tahliye planı hazırlanması gerekli midir?

emine ber

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
teşekkür ederim Arzu Hn.Bazı hazırlanmış acil eylem planlarında yapmamışlar da .Bütün hepsinde olması gerekliydi değil mi?Yönetmeliği tekrar okumalıyım sanırım.Bir soru risk değerlendirmesiyle ilgili sorsam:Kuaförlerde risk analizinde hangi metod kullanmalıyım sizce?Bir çalışmanız oldu mu acaba?

emine ber

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
tahliye planlarını hangi programda hazırlıyorsunuz?

arzu_çelik

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
L tipi matris yapın 5x5 matris acil eylem planı olabilir kuaförde kapıların içeri mi dışarı mı açılıyor kuaför kaçıncı kattadır. yangın tüpü var mı elektrik sisteemi güvenlimi kimyasallar mevcut mu daha bir sürü sey dikkat etmeniz gereken

netcad da

emine ber

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
L tipi matris yapın 5x5 matris acil eylem planı olabilir kuaförde kapıların içeri mi dışarı mı açılıyor kuaför kaçıncı kattadır. yangın tüpü var mı elektrik sisteemi güvenlimi kimyasallar mevcut mu daha bir sürü sey dikkat etmeniz gereken
ah ,peki çoğu işyerlerinin kapıları içeri açılıyor.DÖFlerde belirteceğiz ama düzeltilemeyecek,ne oluyor bu durumda?

emine ber

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
ah ,peki çoğu işyerlerinin kapıları içeri açılıyor.DÖFlerde belirteceğiz ama düzeltilemeyecek,ne oluyor bu durumda?
iki katlı kafe için tehlike planı hazırlayacağım.her kat için ayrı hazırlayıp katlara mı asılmalı,yoksa tek tahliye planında hazırlayıp girişte
uygun yere mi asılmalı?

arzu_çelik

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
ben tek tek her kat için yaptım toyoto da :) çünkü çıkışlar ve yönlendirmeler çok önemli

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.