Acil Çıkış Kapısı | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Acil Çıkış Kapısı

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında iyurdakul tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. iyurdakul

  iyurdakul TÜİSAG Üyesi  Herkese merhaba,

  Panic barlı acil çıkış kapısının önünde haşerelerle mücadele için pvc şerit perde (http://www.siber.com.tr/admin/photos/441.JPG) asılı durumda. Siz tehlikeli görüyor musunuz? Düşünceleriniz nelerdir? Teşekkür ederim.


   
 2. Abdullah Güldoğan

  Abdullah Güldoğan TÜİSAG Üyesi

  Yangın anında tutuşmaya müsait görünüyor.

   
 3. gökhan Timur

  gökhan Timur TÜİSAG Üyesi

  sayın yurdakul sürekli bu halde kalıyor ise problem yok gibi duruyor.Kapı olmadığından sadece acil çıkış demek daha iyi olur.Ama kapısı kapanıyorsa sıkıntılı,buranın yanında yönetmelikte geçtiği şekil bir kapı yapılması daha uygun olur kanaatindeyim.

     

   
 4. iyurdakul

  iyurdakul TÜİSAG Üyesi

  Gökhan bey, yorumunuz için teşekkürler fakat eklemek istediğim bir nokta var.

  Perdenin fotografını örnek olması amacı ile koymuştum. Kırmızı panik bar lı acil çıkış kapısının önünde birde bu tipteki bir şerit perde duruyor. Haşerelerden korunma amaçlı konulmuş. Fakat ben isg ile çakıştığını düşünüyorum.

   
 5. dilekaltinok

  dilekaltinok TÜİSAG Üyesi

  Haklısınız, yangın kapılarının kolay ulaşılır ve fark edilir olması gerekiyor. Eğer mal kabul yapılan bir giriş ise zaten o kapı acil çıkış olarak kullanılmamalıdır. Eğer yapılabiliyorsa yanından acil çıkışı ayırmak olabilir, ya da bu noktadan girişlerin kesilmesi gerekecektir.

     

   
 6. Tuğçe GÜLER

  Tuğçe GÜLER TÜİSAG Üyesi

  Dilek Hanıma katılıyorum, mal kabul yapılan kapılar acil çıkış olarak kullanılamıyor. Sürgülü olmaması gerekiyor acil çıkış kapılarının ama bu kapının hemen yan tarafından ayrı bir acil çıkış kapısı açılabilir.

   
 7. A. Aytuğ KADIOĞLU

  A. Aytuğ KADIOĞLU TÜİSAG Üyesi

  Bu perdeler gıda güvenliği açısından kullanılmak zorunda olabilir. Böyle durumlarda yanmaz özellikte olan malzeme seçimi yapılmalıdır.
   
 8. Fatime Gök

  Fatime Gök TÜİSAG Üyesi

  Haşerelerle mücadele edebilmek için kapı ağzının olduğu yere, alt tarafa belki ufak bir gider yapılabilir. Sürekli akan suyla da doldurulduğu zaman haşereler zaten işletme için yerden giremeyecektir. Yazınızı şimdi okudum nedense ilk aklıma gelen buydu. İyi çalışmalar   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica