Açık Öğretim İsg | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Açık Öğretim İsg

Konu, 'Sorularınız ve Paylaşımlarınız' kısmında rapunzel tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. rapunzel

  rapunzel TÜİSAG Üyesi  Bu Bölüme girebilmek için şartlar nelerdir arkadaşlar. Bilgisi olan var mı. Birde ne zaman açıldı. Hiç haberimiz olmadı..tşk...


   
 2. leylimlila

  leylimlila TÜİSAG Üyesi

  Merhaba;
  Ben ikinci üniversite kapsamında internetten başvuru yaparak girdim. İkinci üniversite olarak kayıt yaptıracaksanız http://ikinciuniversite.atauni.edu.tr/ bu linkten bilgi alabilirsiniz.

   
 3. böyle bir birimi bitirdiğinizde size ne katkısı olacak yada şöyle sorayım ben iş yeri hekimiyim böyle bir birimi bitirmem benim işime yarar mı?

     

   
 4. Ali ÖZ

  Ali ÖZ TÜİSAG Üyesi

  İşyeri hekimiyseniz çok fazla işinize yarayacağını düşünmüyorum. Sadece iki yıllık bir eğitim sizin için bir fantazi olur ..:hayır:

   
 5. merve yoran

  merve yoran TÜİSAG Üyesi

  Mrb lar ben bir mühendisim ve y.lisans yapmaktayım kendi alanımda. .Şunu sorcaktim bu bölümde okuyabilir miyim ve bana nasıl bi katkısı olacaktır? C sınıfı olabilirsem şayet b ye geçebilir miyim bu bölümde? Şartlar nedir?

     

   
 6. İbrahim Kirişçi02

  İbrahim Kirişçi02 TÜİSAG Üyesi

  Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü kayıtları ne zaman başlıyor bilgisi olan şimdiden tskler.

   
 7. Bahadır ERKAN

  Bahadır ERKAN TÜİSAG Üyesi

  Tezli & Tezsiz fark etmez ama 2 yıl yüksek lisans bittikten sonra C sınıfından B sınıfına geçme hakkı kazanıyorsunuz. Bunun haricinde her zaman ek bilgi iyidir. Bu meslek üzerinde devam edecek iseniz eğer bence size uygun olur.
   
 8. Ali ÖZ

  Ali ÖZ TÜİSAG Üyesi

  slm..öncelikle Mühendis olduğunuz için 220 saatlik bir eğitimden sonra C sınıfı İş güvenliği Uzmanlık sınavına girmeye hak kazanıyorsunuz. ÖSYM nin yapmış olduğu sınavdan 70 ve üzeri aldığınız takdirde C sınıfı uzman oluyorsunuz.Diğer taraftan B sınıfı olabilmek için C sınıfı uzman olarak 3 yıl çalışma zorunluluğu yada İş güvenliği bölümünde yüksek lisans yapmanız gerekiyor.Diğer taraftan size nasıl bir katkısı olacak sorusuna ise bir akademisyen olarak niteliğinizi artırmanızın size olumlu geri dönüşü olacağını ve günümüz şartlarında meslektaşlarınızdan bir adım önde olacağınız kanaatindeyim.   
  Şua bu yazıya teşekkür etti.
 9. Abdullah Eren

  Abdullah Eren TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar merhaba örgün eğitimden işletme bölümü okuyorum.İkinci bir üniversite olarak bu bölümü düşünüyorum bana herhangi bir katkısı olur mu bu bölümün ?

     

   
 10. Sezer Gökgöz

  Sezer Gökgöz TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar merhaba isg bölümünde vizede hangi ünitelere kadar sorumluyuz acemiyim bilmiyorum   
 11. leylimlila

  leylimlila TÜİSAG Üyesi

  Eğer iş güvenliği üzerine çalışmayı düşünüyorsanız, bu bölümü okuyarak C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sertifikası alabilirsiniz. İşletme bölümü sanırım C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı için yeterli değil."Mühendis, mimar, teknik öğretmen, fen ya da fen-edebiyat fakültelerinin fizik veya kimya lisans mezunları ile meslek yüksekokullarının iş sağlığı ve güvenliği programından mezun olanlar." Konuyla ilgili sorulan soruları ekteki linkte bulabilirsiniz. http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/csgb.portal?page=sss_isg   
 12. leylimlila

  leylimlila TÜİSAG Üyesi

  Toplamda 14 ünite mevcut. İlk 7 ünite vizeye dahil.

   
  Sezer Gökgöz bu yazıya teşekkür etti.
 13. mustafatekin0

  mustafatekin0 TÜİSAG Üyesi

  Hayırlı akşamlar. ara sınavda çıkmış soruları nerden bulabilirim acaba. sitede buldum fakat ünitelere baktım hiç alakası yok.
   
 14. mukilic34

  mukilic34 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar Özet hatta uzun özet diye verilen kaynaklar sınav için yeterli midir ?
  Sadece bunlara çalışmamızı önerir misiniz ?

  Yoksa direk notlara mı çalışmalı ki burada 7 ünite var sistemde 4 ünite yüklü ?

   
 15. leylimlila

  leylimlila TÜİSAG Üyesi

  Her ünite sonunda değerlendirme soruları var. o sorulardan çıktı alıp çalışabilirsiniz. Genellikle değerlendirme sorularından geldi. Birde ünite içlerinde küçük baloncuklarda verilen özet bilgiler önemli. Ben çalışırken değerlendirme sorularının üzerine notlar alarak çalıştım.   
 16. Taha Furkan BAŞARAN

  Taha Furkan BAŞARAN TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar Diş Hekimliği Fakültesinde Okuyorum. ve 2.Üniversite olarak bu bölüme yazıldım.Bana herhangi bir faydası olur mu ? Bölüm bittiğinde uzmanlık için neler gereklidir ?

   
 17. Abdullah HATİPOĞULLARI

  Abdullah HATİPOĞULLARI TÜİSAG Üyesi

  Kardeş diş hekimliği okuduysan çok gereği yokmuş ya ha bilgin olur bu kötü bişey değil tabikide ama yani ben diş hekimi olsam bu işe girermiydim sanmam riski var yani hapis için gerek yok derdim :)

   
 18. isgci0676

  isgci0676 TÜİSAG Üyesi

  merhaba;
  bi sorum olacaktı benim. bu bölümü bitiren kursa gitmek zorunda mı?

   
 19. Sezer Gökgöz

  Sezer Gökgöz TÜİSAG Üyesi

  evet zorundasınız, 220 saat sonunda alacağınız belge ile ÇSBG'nin açtığı sınava girebilirsiniz.

   
 20. Abdullah HATİPOĞULLARI

  Abdullah HATİPOĞULLARI TÜİSAG Üyesi

  Zorunda değil bildiğim kadarıyla fakat bu fikrini bir daha gözden geçir :)

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica