AÇIK OCAKTA OLMASI GEREKEN İKAZ LEVHALARI

konkast

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
BİR AÇIK OCAK İŞLETMESİNDE GEREKLİ OLAN İKAZ LEVHALARI KAÇAR ADET OLACAK VE LEVHALARIN ÜZERİNDE NE YAZACAĞI VE LEVHA ÖLÇÜLERİ STANDARTLARI NASIL OLMALI?

MARBLE_İSG

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Ocak girişine genel iş güvenliği levhası(yasak ve zorunluluk bildiren),ocak içine kompresör yakınına bir levha(yaklaşmayın şeklinde),kademe altlarına ve şev diplerine(Basamak ve kademe diplerinde durmayın ve dinlenmeyin şeklinde),trafo ve pano yakınlarına elektrik uyarı levhaları,ocak yoluna iş makınası çıkabilir ve hızını azalt levhaları,yüksek eğimli şev var ise şev başlangıç noktasıdır geçmeyiniz şeklinde levha ,döküm sahasına bırakılan set yakınına bu noktadan sonra yaklaşmayın şeklinde levha iş makınası çalışılan noktalarada iş makinası manevra alanında durmayınız şekilnde levhalar olabilir...Siz açık ocak diyerek genelleme yapmışsınız hangi madenın çıkarıldıgı ocak oldugunu belirtseydınız ona uygun riske görede levha konulması gerekebilir.Mesela mermer ocağı ise tel kesme makınası eksenlerınede uyarı levhaları konulması gereklidir...

Okan67

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Risk gördüğünüz her yere levha asın, bir adım önde olun derim...

konkast

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
TAŞ OCAĞI ASLINDA BENİM SORDUĞUM BAZALT ÜRETEN VE KONKOSÖR TESİSİ..

konkast

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Risk gördüğünüz her yere levha asın, bir adım önde olun derim...
FAZLA LEVHA KULLANILMAMALI DİYE BİLİYORUM BEN FAZLA OLUNCADA DİKKATE ALINMIYOR

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.