Haber A T S O Işyeri Tehlike Sınıfına Yapılan Itirazların Değerlendirilmesi Prosedürü Imzaladı - Afyon

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  ATSO İşyeri Tehlike Sınıfına Yapılan İtirazların Değerlendirilmesi Prosedürü İmzaladı

  Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’ndan (ATSO) yapılan açıklamada, İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin İşyeri Tehlike Sınıfları Tebliği gereğince ‘İşyeri Tehlike Sınıfına Yapılan İtirazların Değerlendirilmesi Prosedürü’nün imzalandığı belirtildi.

  Konu ile ilgili ATSO’dan yapılan yazılı açıklamada, ilgili yönetmelik gereği Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin de üyesi bulunduğu iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin işyeri tehlike sınıflarının belirlenmesinde görevli olan komisyonun 12-13 Mart 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen toplantısında komisyonun çalışmalarının hızlı, etkin ve verimli sürdürebilmesini sağlamak amacıyla ‘İşyeri Tehlike Sınıfına Yapılan İtirazların Değerlendirilmesi Prosedürü’nün imzalandığı belirtildi. Konu hakkında üyelere uyarılarda da bulunulan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  “Anılan prosedür gereğince komisyon her yıl ocak ayında toplanacaktır. İşyerleri tehlike sınıfına ilişkin itirazı taleplerini tehlike sınıfı değişikliğine ilişkin başvuru formunu eksiksiz olarak doldurularak bağlı oldukları üst işveren kuruluşları (TOBB, TISK, TESK,- Kamu-lş) aracılığı ile yapacaklardır. Formda ilgili alanda ismi bildirilmiş olan itiraz sahibi işyeri/sektör temsilcisinin Bakanlıkta yapılacak toplantıya mutlaka katılması gerekmektedir. Temsilcinin katılmaması halinde talep değerlendirilmeye alınmayacaktır. Toplantı tarihinden en geç 30 gün öncesine kadar gönderilen ve ÇSGB evrak biriminde kayda alınmış başvurular toplantı gündemine alınacaktır.

  Bu itibarla iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin tehlike sınıflarına yapılacak itirazların, http://www.tobb.org.tr/MaliveSosyalPolitikalar adresinde de yer alan prosedür çerçevesinde ekli form doldurularak odamız vasıtası ile TOBB'ne iletilmesi gerekmektedir.”

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica