A Sınıfı Isg Uzmanı Çalışma Alanları Ve Ücretleri

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında cem terziyan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. cetinkayacengiz

  cetinkayacengiz TÜİSAG Üyesi  Yükseltme sınavına giren herkessin C sınıfı belgesi var ve belli bir prim gününü doldurmuş insanlar bence bu kişiler bu kadar tecrübesiz olamaz bu işin içinde olup riskleri ve fiyatları bilen insanlar.


   
 2. fimrek

  fimrek TÜİSAG Üyesi

  Var tabi, ama benim çevremde belgeyi almış ama hiç çalışmamış A sınıfı hakkı verilince de belge alıp, maaşı yüksek olacak diye çalışmayı düşünen çok var.

   
 3. cem terziyan

  cem terziyan TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar bazı rakamlar telaffuz ediliyor ama neye göre bunlar anlamadım tam zamanlı mı ? yarı zamanlı mı ? kişi sayısı ? saat ? belli değil.benim fikrim bir A sınıfı saati 400-500 TL 'den aşağı çalışmamalı.

     

   
 4. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Yani bu arkadaş tam zamanlı ise maaşı 180*450=81 000 veya 217*450=97 650 Türk Lirası olmalı diyorsunuz, yanılıyor muyum?

   
 5. cem terziyan

  cem terziyan TÜİSAG Üyesi

  ben zaten çalısıyorum 32 saatim var A sınıfı uzmanlık yapabileceğim bu da yaklaşık haftada 1 gün eder , o kadar riske gireceksem , sertifikamı kullanacaksam işin açığı 15-20 bin tl den aşağı istemem yapmam da herkesin düşüncesi kendini bağlar tabi.yorum yapan arkadaşlar yasal sorumluluk ne demek bilmiyor sanırım adamın özür dilerim anasını ağlatırlar mahkemede.10 yıllık mühendisim zaten ben o bahsedilen ücretleri ayda en az 2 mislini kazanıyorum , mesleki bilgime de tecrübeme de güvenirim ister istemez yıllardır da ISG uzmanlığı yapmasak da bu işin içindeyiz.

     

   
 6. Deniz Devrim

  Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

  Diyorlarki A sınıfı uzman arttı ve B ler de A lara bakabiliyor. Kim ne yaparsa yapsın. Biri boğazdan kendini attı diye ben de mi atacağım. A ve B uzman sayısı arttıysa çok daha fazla kanun kapsamındaki şirket sayısı arttı. Yani sınavdan önceki fiyatlar bırakın düşmeyi artacak bile.
  Ben C den A oldum. C iken OSGB ler yüzüme bakmıyordu, 1500 tl teklif etmişlerdi tabiki çalışmadım. Aynı şey şimdi de geçerli. Saatliğine 150 tl dediler kabul etmedim. Ve çok ısrar ettiler. İsterse iki yüzbin A sınıfı uzman olsun, tehlike tehlikedir, risk riskdir, uzman sayısının artması yada azalması riski azaltmaz. Bu nedenle kimin hangi fiyata çalıştığının önemi yok. Birileri gidip tam zamanlı 10000 tl ye çalışıyor diye ben de bu rakamlara düşmek zorunda değilim. Fiyat önemsiz bir konu. Önemli olan mesleki sigorta. Bu inanılmaz önemli. Asıl bu konuda ne yapabiliriz, onu düşünmemiz lazım. Mesleki sigorta yaptırmadan da başlamayı düşünmüyorum. Bu konuda beni yönlendirirseniz çok sevinirim, teşekkürler.

   
 7. Deniz Devrim

  Deniz Devrim TÜİSAG Üyesi

  Bir derneğe de üye olmanın faydalı olduğunu düşünüyorum.
  -haklarımızı arayacak
  -kaypak olmayacak
  -sadece aidat ile ilgilenmeyecek
  Piyasada kaç tane dernek var? İsimleri nelerdir? Şimdiye kadar hangi başarılara imza attılar? Tüm bilgilere ihtiyacım var, bilgiler ışığında üye olmayı düşünüyorum. Körü körüne bir üyelik olmasın istiyorum.
   
 8. Mete Tanören

  Mete Tanören TÜİSAG Üyesi

  Alakası yok. Mühendis olup da bankada çalışanlar da oluyor. SGK primi ne iş yaptığına bakmaz ki? Mühendislik tecrübesi olmayan bu tür çalışanlar C olup hemen A olacak bu olacak iş mi?   
 9. Erman Bağcı

  Erman Bağcı TÜİSAG Üyesi

  Bu güne kadar konuştuğum birkaç uzman abimizin (onlara sorduğumda) söylevleri şu şekilde;
  yeni uzmanlar ile beraber piyasalarının düşebileceği konusuna gelince de 3-4 kişiden ayrı ayrı aynı yorumu aldım
  diyorlar

     

   
 10. serkan çağlar

  serkan çağlar TÜİSAG Üyesi

  Ben demir çelik fabrikasında çalışıyorum. 560 kişi çalışıyor. 560 kişi*12 dakika = 6720 dakika = 112 saat
  senin verdiğin fiyatın en tabanını alalım. 500 tl * 112 saat = 56.000 tl eski parayla 56 milyar. Tamam düşünmeden yazmışsın da gel şu verdiğin rakamlardan 1 sıfır atıp orta yolu bulalım   
 11. cem terziyan

  cem terziyan TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar bu rakamları ben sürekli çalışma için yazmadım , tam zamanlı için yazmadım örneğin 40 işci x12 dakika = 480 dk 8 saat yapar yani 1 gün bunun için dedim 500 -800 TL diye yani günlük olarak söylemek istemiştim ama yanlış yazmışım özür dilerim   
  ATURAN bu yazıya teşekkür etti.
 12. infra

  infra TÜİSAG Üyesi

  Hayallerde yaşamayın lütfen. Bu sınavla A sınıfı ve B sınıfı uzman sayısı onlarca kat arttı. Tam sayısını bilen yazsın lütfen.
  Dün alınan paralar ile yarın alınacak paralar arasında uçurum olacaktır. Piyasadaki üç beş A sınıfına yokluktan servet ödeniyordu. Böyle bir zorunluluk kalmadı.

   
 13. cem terziyan

  cem terziyan TÜİSAG Üyesi

  Kesinlikle katılıyorum saati 100 TL 'den aşağı olmamalı zaten , piyasa kısa sürede kendini toparlayacaktır allah göstermesin tabiki ama 1-2 iş kazası yaşanıp ölümler olunca ISG uzmanları içeri girince piyasa da kısa sürede toparlanacaktır.
   
 14. turgut berber

  turgut berber TÜİSAG Üyesi

  A*sınıfı saati-60-100 TL arası olabilir..işçi sayısına göre ayarlamak lazım..işverenide düşünmek lazım..en önemlisi işveren iş güven

   
 15. mustafa ATLIOGLU

  mustafa ATLIOGLU TÜİSAG Üyesi

  bugun o tebliğ iptal oldu . resmi gazeteye bakınıza

  n   
 16. cem terziyan

  cem terziyan TÜİSAG Üyesi

  yani anlamı nedir biraz açıklarsanız ?

   
 17. Ersgur

  Ersgur TÜİSAG Üyesi

  2014 ağustosunda yapılacak 3 sınavda yaklaşık 45000 B ,45000 A sertifikalı uzman piyasaya çıkacak
  inşallah denilenler gibi ücretleri düşürmezler:)

   
 18. Ayal

  Ayal TÜİSAG Üyesi

  O bahsedilen tebliğ iptal olalı aylar oldu. Onun üzerine bu yükseltme sınavı ile ilgili düzenleme yapıldı. Hem bu işte olup hem de gelişmeleri aylarca geriden takip etmek oldukça ilginç. Tehlikeleri ve risklerini de böyle geriden takip edersek işimiz var demektir.

   
 19. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  O tebliğ ölü bir tebliğ idi 19 Ağustos itibari ile. Sadece resmiyette bir mevzuat prosedürle gelir, prosedür ile gider. Yapılanda gidiş prosedürüdür. Zaten gerekte kalmamıştır. Zira kanuna eklenen geçici madde ile sınıf yükseltme imkanı getirilmiştir.

   
 20. gurcan1903

  gurcan1903 TÜİSAG Üyesi

  A sınıfı uzmanın saati 150-200 tl arası (sektöre göre değişebilir)
  B sınıfı uzmanın saati 130-170 tl arası
  C sınıfı uzmanın saati 90-130 tl arası
  bence ideal ve zaten piyasada bu şekilde işlemektedir
  Burada bir çok OSGB sahibi var ve piyasayı kırmanın peşinde nede olsa 1500 tl ye c sınıfı uzman buluyum tehlikeli sınıfta 40 saatini kullansam dahi 4000 tl para eder bu onun giderleri desek bunun üstüne uzmanlık yapacağı her saat OSGB için kara geçmek demektir ve bunuda artık ne koparırsam mantığı ile saati 100 tlden değil 90 dan 80 den bile işi bağlamaktadır.
  yani aslında bence osgbde çalışan değerli uzman arkadaşlarım maaşları 1500 değilde 2500 olsa dahi aynı tempo ve aynı işte çalışacaksınız sadece olacak olan osgbler saatlik fiyatlarını bu kadar düşüremeyecekler

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica