Duyuru : A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimleri Hakkında Duyuru-30.01.2018

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
29.01.2018

A SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI EĞİTİMLERİ HAKKINDA

İş Güvenliği Uzmanlığı Belgesi sahiplerinden ilgili yönetmelik kapsamında belge yükseltme sınavına girmek üzere; eğitim programına katılacakların nasıl ve ne şekilde eğitim kurumlarına başvuracakları hususunda 13 Haziran 2016 tarihli Genel Müdürlüğümüz duyurusunda gerekli bilgilendirme yapılmıştır.

İlgili bilgilendirmeye ek olarak;

(A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitim programına katılacakların fiili çalışma süresi hesabında:

Adayın; (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesinin İSGKATİP üzerinden tanımlanmasını müteakiben, (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi ile sistem üzerinden henüz devam eden sözleşmeleri dikkate alınacaktır.

Eğitim kurumları, adayların (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgelerinin İSG-KATİP’e tanımlanma tarihlerine İSG-KATİP ana sayfasındaki “Sınav Durumu Sorgula” linkinden ulaşabilirler.

Eğitim Kurumlarının, bu duyuru ve 13 Haziran 2016 tarihli duyuruda belirtilen doğrultuda işlemlerini yapmaları önem arz etmektedir.

Kayıt Bulunamadı.
T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI - İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
İş Sağlığı ve Güvenliği Kayıt, Takip ve İzleme Programı - İSG-KATİP - v5.15.11.04

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bu konuyla ilgili soru sormuştum. Sanırım bunun gibi sorulara cevap olarak yazmışlar. Soruyu aşağıya ekliyorum.

"Başvuru Zamanı
16/01/2018 12:53:30
Başvuru Tipi
İstek
Başvuru Durumu
Başvuru Yapıldı
Başvuru Metni
İyi günler,

22.12.2013 tarihli B sınıfı iş güvenliği uzmanı yükseltme sınavı ile 42... numaralı B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sertifikamı 14.01.2014 tarihinde aldım. O tarihte hali hazırda 17.... numaralı C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sertifikam ile işyeri ile sözleşmem devam etmekte idi. 14.02.2014 tarihinde devam eden C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sertifikam ile sözleşmemi iptal edip yerine B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sertifikam ile sözleşme yaptım. Bu sözleşme ile de aralıksız çalışmaktayım.
Mevcut durumum göz önünde bulundurulduğunda 20 Mayıs 2018 İSG sınavına girebilir miyim?
Not: Cevap olarak lütfen yönetmelik maddelerine atıf yapmayın. Mümkünse "evet, girebilirsin" yada "hayır, giremezsin" şeklinde cevap vermenizi rica ederim.

T.C. No:........
Cep No: 0 533......

Saygılarımla

......
İş Güvenliği Uzmanı

Cevap Zamanı Cevap Kurum Birim Adı
17/01/2018 14:52:38
Sayın ŞAHİN,

Sormuş olduğunuz konuya ilişkin Bakanlık Hukuk Müşavirliğinden görüş talep edilmiş olup gelecek görüşe göre belirtilen çalışmaların 4 yıllık fiili çalışma süresinden sayılıp sayılmayacağı hususu netlik kazanacaktır.

Bilgilerinize sunulur.

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI > YETKİLENDİRME DAİRE BAŞKANLIĞI "

uzmknn

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
cevap geldi mi ?

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bunla ilgili isggm de genele cevap vermişler.
"A SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI EĞİTİMLERİ HAKKINDA DUYURU

İş Güvenliği Uzmanlığı Belgesi sahiplerinden ilgili yönetmelik kapsamında belge yükseltme sınavına girmek üzere; eğitim programına katılacakların nasıl ve ne şekilde eğitim kurumlarına başvuracakları hususunda 13 Haziran 2016 tarihli Genel Müdürlüğümüz <a href=”https://www.csgb.gov.tr/isggm/announcements/014/” target=”_blank”>duyurusunda </a>gerekli bilgilendirme yapılmıştır.

İlgili bilgilendirmeye ek olarak;

(A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitim programına katılacakların fiili çalışma süresi hesabında:

Adayın; (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesinin İSGKATİP üzerinden tanımlanmasını müteakiben, (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi ile sistem üzerinden henüz devam eden sözleşmeleri dikkate alınacaktır.

Eğitim kurumları, adayların (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgelerinin İSG-KATİP’e tanımlanma tarihlerine İSG-KATİP ana sayfasındaki “Sınav Durumu Sorgula” linkinden ulaşabilirler.

Eğitim Kurumlarının, bu duyuru ve 13 Haziran 2016 tarihli duyuruda belirtilen doğrultuda işlemlerini yapmaları önem arz etmektedir."

Son düzenleme:

Mehmet Gençoğlu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba, bu duyuruya istinaden A sınıfı sınavına girmek için eğitim aldım ancak bugün isgkatipte sınav durumumu sorguladığımda sınava giremeyeceğini öğrendim. Benimle aynı durumda olan var mı?

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba, bu duyuruya istinaden A sınıfı sınavına girmek için eğitim aldım ancak bugün isgkatipte sınav durumumu sorguladığımda sınava giremeyeceğini öğrendim. Benimle aynı durumda olan var mı?
Ben baktım girebilirsin diyor Screenshot_2018-04-03-00-23-34.jpg

Mehmet Gençoğlu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Adsız.png
Maalesef bende demiyor. B sınıfı sertifika tarihim 14.01.2014 ve o tarihte c sınıfı sözleşmem devam ediyordu sürekli.

tuncernet

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
maalesef bendede kabul etmemişler, bu nasıl iş yaa

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.