A Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanına Teklif Edilen Ücret 2500 Tl

uturan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar Merhaba,

İSG Konulu forumlarda ne yazık ki sürekli spekülatif, sürdürülebilir gerekçeleri olmayan, paniğe ve kötümserliğe dayalı yazılar görüyorum. İnsanlar sürekli bir mahvolduk, öldük, bittik havasında hezeyan içerisinde.

Eğer öyle ise bu sektöre girmeyin arkadaşlar, yapılacak şey bu kadar basit.

Ben kendi adıma bu ve benzeri gerçekçi olmayan SÖYLENTİLERE itibar etmiyorum. İtibar edip ciddiye alırsanız, bu gibi spekülatif panik ortamlarından etkilenen İGU arkadaşlarımızın bu kafa karışıklığı durumundan faydalanmak isteyenler çıkabilir. (Kaldı ki bu durumun da sürdürülebilirliği yoktur. Bir süre sonra ya kişi uyanır ya da o SAZAN tabir ettiğimiz LOSER uzmanı kullanan OSGB başarısız olur ve müşteri kaybetmeye başlar)

Bazen kendime şunu soruyorum. Arkadaş 15-20 senelik orta ve üst düzey yöneticilik deneyimim var. Piyasa bu durumdaysa ben neden B sınıfı İGU' na (yeni A oldu) saati 60 TL veriyorum ?

Bence 2 İhtimal var;

a- Çok çok çok şanssız bir kişiyim ve bahsettiğiniz bu 2.000 TL' ye çalışan A uzmanlardan birini ben bulamıyorum.
b- Bu bahsedilen, işgüzar bir OSGB' nin aslında bir uzman ihtiyacı yokken, belki kafası karışık bir sazan düşer de en kötü ihtimal birkaç ay sebeplenirim diye gelene gidene böyle teklifler yapıyor.

Çok net söylüyorum. Bu biçimde öz güveni sıfır, yeterlilik durumu sıfır ve her söylenen, yazılan, çizilenden etkilenip feryat figan eden İGU lara ben de bu parayı teklif ederim kimse kusura bakmasın.

NOT: Yazdıklarım bu ve benzer forumlarda gözlemlediğim genel hava ile ilgili ve şahsi fikrimdir. Hiçbir şekilde bu forumda yazan arkadaşlarımın şahsına dönük değildir, özellikle belirtmek isterim ...
aynı fikirdeyim

h&s

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Kesin birileri kabul edecektir bu teklifi merak etmeyin, bizim millete müstehak.Benim tahminim yakında A 3000 B 2000 C ye zaten iş kalmayacak olursa da 1000 lira civarı olacaktır.

M.R.ŞULE

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar paylaşılan fikirlerinize katılıyorum, bende aralıkta A sınıfı oldum yaklaşık iki aydır iş arıyorum tüm iş arama sitelerindeki ilanlara baş vurdum doğru dürüst bir dönüş olmadı, benim dikkatimi çeken uzman arayanlar hep aynı OSGB ler ve ilanları iki aydır yayınlanıyor bence bu ilanları laf olsun diye veriyorlar . Bahsedilen düşük üçretlerlede bu sorumluluk alınarak uzmanlık yapılmaz pazarda limon satıp o üçrete yakın para kazanılabilir, ben en sonunda diplomamı ve uzmanlık belgelerimi boynuma asarak pazarcılığa başlayacağım , hepinize kolay gelsin.

blntkpz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Sayın blntkpz o a sınıfı amcacıklarım diyerek aklınca küçümsediğin insanlardan alınanlar olacaktı ki bunlardan biride benim.O amcacikların hepsini aynı kefeye koyup genelleme yapma.Ben saati 60 tl den kısmi süreli çalışıyorum.10 veya 20 tl ye çalışanların da kendi takdiridir.Lutfen genelleme yaparak senin yaşın kadar hayat tecrübesi olan insanlara laf söyleme. Usluba dikkat lutfen.

Bak ne güzel dediniz sizde yaşım kadar hayat tecrübeleri var diye. Yaşım kadar hayat tecrübesi olupta bu fiyatlara çalışan insan kendine yedirebiliyorsa bunları söylemektede hakkım olduğuna inanıyorum.O zaman biz 5-6 TL'ye çalışalım tecrübemiz yok diye ? Ben düşüncemi ortaya koydum sadece olay bu...

Moderatör tarafında düzenlendi:

ilkeryurtseven

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
şaka değil tamamen gerçek. ilk 2 ay deneme süresi tam zamanlı 2500 dediler bugün.
Hüseyin Bey,

Tek osgb olar değil ya memlekette.Üzülmeyin.Ticari gözle bakılıyor.Siz maddi olarak zor durumda değilseniz hiç taviz vermeyin bu meslektaşlarımıza.Bu ücreti verenler herhangi bir durumda sizi tek başınıza bırakabilirler.Allah rızkınızı açık etsin.Başka yerlerde şansınızı deneyin.

muratdurmus

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
elbette böyle olur. c sınıfı adam gıdıp 40 tl ye rısk analızı yapmayı kabul ederse a sınıfına da 2500 der özel sektör. bız hakedıyoruz.

Kesinlikle katılıyorum. Sahi.....com adresi üzerinden risk analizi yapılır diye ilan açan arkadaşlar var ya.

MARBLE_İSG

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Operatör tabiki o rakamı alacak.Çünki adamlar kepçe,ekskavatör üzerinde günde 15 saat şantiyede çalışıyorlar.Makine gürültüsü,mazot kokusu ,toz toprak içinde...İşveren için önemli bir adam yani.Şimdi kimse çıkıp biz okuduk yazdık,mürekkep yaladık gazete yedik falan muhabbetine girmesin.Bunu bizde biliyoruz..İş güvenliği uzmanı ayda 3-5 saat gelip, fotoğraf çekip, şu eksikleri giderin deyip ,çay içip gidiyor.Burda demek istediğim şu ,biz işimizi mevzuat yerine gelsin diye değil,taşın altına elimizi koyarak yapalım,yere düşen levha varsa kaldıralım ,zaten işverende bunu görür ve hak edene ettiğini verir.

HÜSEYİN AĞAÇLI

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bak ne güzel dediniz sizde yaşım kadar hayat tecrübeleri var diye. Yaşım kadar hayat tecrübesi olupta bu fiyatlara çalışan insan kendine yedirebiliyorsa bunları söylemektede hakkım olduğuna inanıyorum.O zaman biz 5-6 TL'ye çalışalım tecrübemiz yok diye ? Ben düşüncemi ortaya koydum sadece olay bu...
Sayın uzman kardeşim ben şu an piyasanın ne durumda olduğunu anlatmaya çalışıyorum.Sen hala kompleksine kurban durumdasın.istersen bedavaya çalış kimsenin umuru değil.

muratts

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
50 kişinin üstünde çalışanı olan ve 1 ocak 2014 tarihine kadar c grubu uzmanlarla çalışan çok tehlikeli iş yerleri a ve b grubuna devredilince piyasa c gruplarına verilen ücrete çakıldı kaldı..

c grubu uzmana 2-2.5 verip çalıştıran adam aynı iş yerine bakacak olan a ve b'ye de aynı parayı vermek istiyor doğal olarak..ben konuştuğum bir osgb sahibinden bu izlenimi edindim..adam ha c ha a ne fark eder modunda bakıyordu olaylara..

m. hüseyin akçay

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
osgb ler tabi düşük teklif veriyor amaçları bizden para kazanmak

volkankim

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
bugün bir osgb ile yaptığım iş görüşmesinde a sınıfı sertifika tam zamanlı 2500 tl teklif ettiler. maalesef piyasa bu arkadaşlar. yazıklar olsun
sakın kabul etmeyin asınıfı bir uzmanın maaşı en az 15000 olması lazım alınan riske göre.kimse umutsuz olmasın seçimden sonra cezalar kesilecek piyasası bu işin düşmez hiç bir zama.

uzman

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Sayın handsome bu yazıyı ben yazdım. osgb sahibi falan değilim. aralıkta a sınıfı oldum. bugün yapılan 2 ay deneme süresi boyunca 2500 tl ücrete tebessüm edip ayrıldım.acı ama bugün piyasa maalesef bu
piyasayı böyle düşürdük işte.sürekli para konuşmakla olur mu arkadaş bu işler.bu forumda bakıyorum hep maaş üzerine konuşuluyor.acemi olduğumuzu bari belli etmiyelim değil mi

uzman

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar paylaşılan fikirlerinize katılıyorum, bende aralıkta A sınıfı oldum yaklaşık iki aydır iş arıyorum tüm iş arama sitelerindeki ilanlara baş vurdum doğru dürüst bir dönüş olmadı, benim dikkatimi çeken uzman arayanlar hep aynı OSGB ler ve ilanları iki aydır yayınlanıyor bence bu ilanları laf olsun diye veriyorlar . Bahsedilen düşük üçretlerlede bu sorumluluk alınarak uzmanlık yapılmaz pazarda limon satıp o üçrete yakın para kazanılabilir, ben en sonunda diplomamı ve uzmanlık belgelerimi boynuma asarak pazarcılığa başlayacağım , hepinize kolay gelsin.
a sınıfı uzmanlık öyle kolay mı sanıyorsunuz .

mechanical

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar tam zamanlı çalışmayın,özellikle sözleşme yaparken kesin kurallar koyun,ben 3 yıldır bu işi yapıyorum.Kanunla A sınıfı oldum.23 yıllık Makina mühendisiyim.Sözleşmemi 100 saat +saat olarak yaptım.6000 fix +55 tl/saat olarak çalışıyorum.Şu anda 130 saatim dolu.Buda bana yetiyor.180 saat için uğraşmayın ,zaten 180 saatiniz doluysa yetişemezsiniz.Ayrıca 20 saat altı firmaları kabul etmiyorum,sektörünü bilmediğim işleri kabul etmiyorum.Firmalarla aranızı iyi tutun,onlara faydalı olduğunuzu gösterin.Özellikle 2 firmam benden başka uzmanı hiç bir şekilde kabul etmeyeceğini işverene bildirdi.Buda benim sigortam oldu.Faydalı olduğunuz sürece Osgb sizi bırakamaz,fiyatınızıda düşüremez. Herkese başarılar

İGUcumhur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Sayın blntkpz o a sınıfı amcacıklarım diyerek aklınca küçümsediğin insanlardan alınanlar olacaktı ki bunlardan biride benim.O amcacikların hepsini aynı kefeye koyup genelleme yapma.Ben saati 60 tl den kısmi süreli çalışıyorum.10 veya 20 tl ye çalışanların da kendi takdiridir.Lutfen genelleme yaparak senin yaşın kadar hayat tecrübesi olan insanlara laf söyleme. Usluba dikkat lutfen.

herkezin yaşı kadar hayat tecrübesi vardır..!

mustafa erol

Banned
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
2500 tl çok iyi rakam bence zamanla bu rakamıda bulamıyacaksınız

GOKBİLGE ATA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar ben bir uzmanın 30 günde OSG ler ile 90 saat üzerinde nasıl çalışma yapabildiğini merak ediyorum.çünkü OSGB ler iş yerlerine saha saat ücreti üzerinden fiyat veriyorlar. Haliyle uzmana da yine sahadaki saat üzerinden ücret veriyorlar.Bu şekilde aylık 180 saatin tamamını sahada geçirmek imkansız gibi. Yol ve trafik te kaybedilen süreler, acil durum planları, risk değerlendirme, eğitim, yani en az saha dışı kadar bir çalışmada dışarıda var. Bu çalışmaları dinlenme sürelerinden yiyip evde yapmayacağınıza göre ne zaman yapıyorsunuz gerçekten merak ediyorum.

süperman

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar istediğiniz kadar iyi olun, bu işi iyi yapın 2000 tl teklif yerine 500 tl teklif geldiğinde işveren sizinle yolunu bir süre sonra ayıracaktır bu iş dünyasından hep böyledir. İş güvenliğide şuan türkiyede bitik durumdadır. hiç alakasız insanlar a b sınıfı uzman oldu. bende bu işi severek yapanlardanım iyi paralar kazanıyorum fakat planımı değiştirmek üzereyim başka sektörlere kayacağım. Özellikle yaşanılan ciddi kazalar sonucu olanları gördüğünüzde anlayacaksınız. Bu iş iş olmaktan çıktı. Stres kaynağı haline geldi. Devamlı değişiklik sıkıntı sorun aksiyon. Böyle hayatmı geçer diyorum hergün.

abdullah culhacık

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
ne bekliyodunuz devlet herkese isg uzmanı olma şansını veririse olacagı buu elini salladıgın yer isg uzmanı olmaya basladı piyasada zor bulunan a sınıfı şimdi ise 5000 gün dolduranlara hak verildi ***KESİLDİ***

Moderatör tarafında düzenlendi:
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.