A Sınıfı Iş Güvenliği Sonucunuz Nedir? | Sayfa 8 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

A Sınıfı Iş Güvenliği Sonucunuz Nedir?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında öz madenci tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

A sınıfı iş güvenliği sonucunuz nedir?

 1. 70 puan ve üstü

  88,8%
 2. 70 puan altı

  11,2%
 1. emincakici

  emincakici TÜİSAG Üyesi  72


   
 2. Totti

  Totti TÜİSAG Üyesi

  79 aldım paylaşım yapan herkese çok teşekkürler...

   
 3. Emir Geylani

  Emir Geylani TÜİSAG Üyesi

 4. MNG

  MNG Guest

  69 ile kalan sevgili dostlar için gerçekten Üzgünüm.
  Umarım Şubat Sınavında hedefinize ulaşırsınız.

   
 5. dikey35

  dikey35 TÜİSAG Üyesi

  87

     

   
 6. Muratefendi

  Muratefendi TÜİSAG Üyesi

  96.. Ben dahil kendimi ayırmadan sölüyorum bu kadar A sınıfı olan ve hala olacak olanların sayısı dikkate alınca A sınıfı Uzman olduğuma hiç ama hiç sevinmedim, sonuçta bence bu iş kimseye yaramayacak...C ler gibi A ve B lerde OSGB lerin malesef kucağına düşeceklerdir:(

   
  Ercan Karadeniz bu yazıya teşekkür etti.
 7. Hasan Hüseyin Doğan

  Hasan Hüseyin Doğan TÜİSAG Üyesi

 8. isguzm

  isguzm TÜİSAG Üyesi

  başarı oranı %99 galiba :D   
 9. fimrek

  fimrek TÜİSAG Üyesi

  :( böyle bir şeye haklısınız demeye dilim varmıyor.

     

   
 10. isguzm

  isguzm TÜİSAG Üyesi

  Niye OSGB de çalışmak zorunda mısınız arkadaşlar A sınıfı olmadan önce herkesin bir yaptığı iş vardı okadar prim gün sayısına sahip birileri A sınıfı olarak çalışmak isteyen arkadaşlar teklif iyi ise işe başlasınlar osgbler A yı tercih etmiyorlar B de A nın yerine bakabiliyor o yüzden ucuza B alıp A nın işlerini yaptırıyorlar Bende A sınıfıyım ama kullandırmaycağım şimdilik zaten çalışıyorum. A olarak İşverene Suç Ortağı olacağıma mevcut işime devam ederim aldığın riske değecek ortaklık öyle kolay değil sürekli iş kazası oluyor savcılar artık iş güv uzm sorgulamaya başladı işveren hem suçlu hemde ortak arıyor kendine neyse herşeyin hayırlısı bu işin de suyu çıktı gibi.   
 11. öz madenci

  öz madenci TÜİSAG Üyesi

  Sertifika almaya hak kazanan kişilerin Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat hesabına yeni sertifika ücreti üzerinden ödeme yapmaları gerekmektedir.

  Sertifika yenileme ve yetki belgesi ücretlerinin Ziraat Bankası - Emek Şubesi İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi hesabına (IBAN No:TR 8500 0100 0765 4050 8311 5007) yatırılması gerekmektedir.

  İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü

  Yetkilendirme Dairesi Başkanlığı   
 12. fimrek

  fimrek TÜİSAG Üyesi

  nerede bu duyuru

   
 13. kanaryam

  kanaryam TÜİSAG Üyesi

 14. Dog.klyc

  Dog.klyc TÜİSAG Üyesi

  'Çevre Görevlisi' için yeni yönetmelikte çıktı biliyorsunuz iş yerinde sadece Çevre görevlisi işi yapmakla yükümlülüğü bulunmakta .
  Bu nedenle Maddi anlamda Çalışan iş güvenlik uzmanları için pek iç açıcı değil ,luzumu sadece yasal prosedür gereği ,
  diğer taraftan istihdam için uygun .İnsan hayatı ve en önemlisi çalışma şartlarının iyileştirilmesi gelişim acısından artı.
  Bu işin oturması için 2-3 yılımız var biraz otursun sonra Uzmanmıyız Tuzmanmıyız belli olacak .
  85 almış olmam sadece yasal prosedürü yerine getirmek le alakalı tebbessüm
  Uzmanlık sınavla kazanılması başlı başına çelişki değilmi.

   
 15. kartusozkan

  kartusozkan TÜİSAG Üyesi

 16. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  Bu nasıl yanlış bir bilgilendirmedi inanamadım? Neyi geri alıyorlar hanfendi? Sınavla verilen hak geri alınmaz. O duyuruda söylenen yükselme sınavına girecekler için.. Yükselme sınavını geçenler para yatırma izni çıktıktan sonra istediği zaman yatıraiblir. isterse yatırmaz.. yatırmamanın tek handikapı A sertifikasını kullanamamaktır o kadar. Ne zaman yatırırsan o zaman sertfika numaranı alırsın.
  para yattıktan sonra 3 iş günü içinde sertifika numaranı veriyorlar. yada mevcut numaranı A olarak tanımlıyorlar artık orasını bilemiyorum..
  15 günde bir de sertifika basıp yolladıklarını söylemişler önceki duyuruda ama bunu yaptıklarını görmedim..

  yapılan duyuru çok açık. Farklı yorumlayan arkadaşlar için üzüntü içerisindeyim. zira yönetmelikler daha ağdalı dille yazılmış, doğru yorumlayamayacaklarından korkuyorum.
  işte duyurunun o metni;
  "2-) 21 Aralık 2013 tarihinde sınava girerek başarılı olanlar ile daha önceki dönemlerde yapılan sınavlarda başarılı olup belge almayan ve prim ödeme gün sayısına göre üst sınıf belge için 23 Şubat 2014 tarihinde yapılacak sınava girmek isteyenler, 20 Ocak 2014 Pazartesi günü saat 23.59’a kadar önceden hak ettiği belgenin bedeli olarak 413.- TL’yi Genel Müdürlüğümüze ait Ziraat Bankası kurumsal tahsilat programı aracılığı ile yatırmaları gerekmektedir."

  Lütfen özellikle altı çizili ve koyu kısımları okuyunuz. 23 şubat sınavına girmek isteyenler... bitti.. burada anlaşılmayacak hiç bişi yok.. anlamayan lütfen bu işi yapmasın..

   
 17. isguzm

  isguzm TÜİSAG Üyesi

  ÖZET
  İşveren: Ortalıkta A sınıfı uzman mı var da anlaşayım?
  Devlet: al sana uzman ve ekledi Uzman işi bilsin bilmesin benim umrunda olmaz sınav kazanmış belgeyi almış bu işi üstlenmiş doğacak sonuçlarına da katlanır uzman işini düzgün yapsaydı uzmanın eksikliği benim suçum mu?
  Uzman : Kaç yılda çıkarım acaba

  Acı bir tablo herkesi işin ciddiyetine davet ediyorum.
  Alınan risk ile kazanacağınız para ters orantılı olmasın lütfen. Başımıza gelene mi yanarsın ölen işçiye mi ağlarsın iyi düşünmek lazım...

   
  Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
 18. Fügen Eryüce

  Fügen Eryüce TÜİSAG Üyesi

  Beyefendi siz bence benim yazdığımı anlayamamışsınız. Aynı şeyi savunuyoruz. Parayı yatırmaz isen hangi sınıf olursan ol o sınıfa ait ID görünmez, tabiki kazanılmış hak alınmaz. Sadece C olan 20 Ocak a kadar yatırmaz ise yükselme sınavına giremeyecek. Eleştirme üslubunuzun doğru olmadığını düşünüyorum.

   
 19. Nafis

  Nafis TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar burada gereksiz yere gerginlik yaratmaya gerek yok görüşündeyim. Sonuçta hepimiz bir sınav kazandık ve sonraki süreçlerle ilgili değerlendirmelerde bulunuyoruz. Konu ile ilgili olduğu sürece her fikre açık olmalıyız.
  Bende ücreti yatırdıktan sonra belgenin fiziki olarak nasıl temin edildiğini bilmiyorum. Bu konudaki sürece ilişkin bilgisi olan varsa ve paylaşırsa memnun olurum.

   
 20. birol güçlü

  birol güçlü TÜİSAG Üyesi

  72 Herkese hayırlı olsun

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica