A-b-c Sınıfı Isg Uzmlarının Piyasada Saatlik Ücreti Nedir?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında ALİ RIZA GÖNEN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ibrahim kolak

  ibrahim kolak TÜİSAG Üyesi  onur bey yanılıyorsunuz. bir dönerci dükkanı ve bir manifaturacı dükkanında ard arda 3 ay arayla patlama oldu antalyada . ikisi de ölümlü değildi ve ikisi de ağır hasarlı. (bina komple sağlamlaştırılması gerekli raporu verildi) dönerci dükkanına kesilen ceza 350 bin tl. hapse girmedik . sekizde 6 kusurlu bulunduk... neyle ödeyeceğim ben bu cezayı. hangi yönetmelikte var lpg tüplerinin muhafazasına ilişkin madde. bana bir araştırırsanız sevinirim...


   
  fundasakal ve Bsy bu yazıya teşekkür etti.
 2. vahide gündaş

  vahide gündaş TÜİSAG Üyesi

  ben ce iş sağlığı ve güvenliği uzman arkadaşlar en kısa zamanda odalaşmak lazım.işletmeler her zaman maliyetini düşürmeye çalışır bu doğru,ancak cezalar hakkında bilginiz var dimi,uzman bulundurmadığı zaman ödeyeceği cezalar oldukça yüksek,küçük işletmeler bunun nasıl altından kalkar bunu bilemem ama bunu bizler düşünemeyiz,biz büyük risklerle karşı karşıya kalacağımız için öyle yok paralara bu iş hiç yapılmamalı.

   
  seher şensoy bu yazıya teşekkür etti.
 3. deniz yıldızı

  deniz yıldızı TÜİSAG Üyesi

  iş güvenliği egitimcisi olama şartı pedegojik formasyondu değilmi arkadaşlar

     

   
 4. FERİDUN POLAT

  FERİDUN POLAT TÜİSAG Üyesi

  tam zamanlı oldu mu belki bu ücret düşer ama ayda 1 saat çalışıcam kusura bakmasınlar 1 saatlik çalışmaya 10tl alıcam mümkün değil. asgari ücret günlük 30-35 tl arası. amelelerinin yevmiyesi 100 tl den aşağı değil.

   
 5. zeki AVŞAR

  zeki AVŞAR TÜİSAG Üyesi

  bunları OSGB ler uzmanlara mı veriyor???

     

   
 6. BENAN SARGIN

  BENAN SARGIN TÜİSAG Üyesi

  Yapılan iş uzmanlık, altı çizili yazdım çünkü altını dolduramadığınız zaman fasulyeden bir iş oluyor. Maalesef işverenler kanuni olarak çalıştırmak zorunda oldukları için meslektaşlarımıza iyi gözle bakmıyor ve en az masrafla kanuni yükümlülüklerini yerine getirme derdindeler. İşin kötüsü bu iş için hizmet veren OSGB lerde işi kapmak için işverenler ile düşük fiyatlı tekliflere anlaşıp, bunun ceremesini az maaşla çalıştırdıkları uzmanlara ödettiriyorlar. Ben 13 yıldır bu işi yapan özel bir işyerinde çalışan A Sınıfı uzmanım. Sınıflar arası geçişleri sigorta gün sayısı ile filan değil resmi eğitim kurumlarında eğitildikten sonra sınavları kazanarak başardım. Benim yaşadığım çevrede uzmanlar hak ettiği parayı alamıyor. Kendimden örnek vereyim saat ücretim 20 tl, aynı işyeri, hekimine 5 katını veriyor. OSGB lerde de fiyatlar aşağı yukarı aynı üstelik çalışıp hak ettiğiniz parayı ödeyememe durumları da cabası. Benim bu işi yapacak arkadaşlara tavsiyem çalışmanızın karşılığı olan parayı isteyin ve vermezse çalışmayın.Başladığım cümle ile bitireyim gerçek bir uzman olun eğer kendiniz yaptığınız işi ciddiye almazsanız kimse sizi ciddiye almaz.Saygılar.

   
  zaferkul01 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica