A-b-c Sınıfı Isg Uzmlarının Piyasada Saatlik Ücreti Nedir?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında ALİ RIZA GÖNEN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Haluk DEMİRCİOĞLU

  Haluk DEMİRCİOĞLU TÜİSAG Üyesi  35 saat 4 gün desek kalan 26 gün/4 : 6 desek bi 4ü zaten kullandık 6+1:7 1050tl*7 : 7350 tl eder iş bulduğumuzu farzedelim 7 firmaya hizmet verip bu parayı kazanabilir miyiz.


   
 2. hknnzn

  hknnzn TÜİSAG Üyesi

  biraz zor gözüküyor.Şimdi insanlar OSGB kurma derdinde 2013 yılında bu işi zorlaştıracaklarını duydum.bu osgbleride iş veren olarak görürseniz iş zor.

   
 3. Akopol

  Akopol TÜİSAG Üyesi

  dediklerinize katılıyorum fakat yaptığınız iş riski büyükse ve bakman gereken bir ailen varsa, ola ki kaderinde hapse girme riski yüksek bir iş yapabiliyorsan bazı şeyleri fazlasıyla göz önünde tutmanız gerekebilir. Çocuklarınız eşiniz anneniz babanız "siz yokken" nasıl geçinebiliri düşünebiliyorsak bu mevzu bahislerin sadece Türkiye şartlarında oldukça fazla hümanist yaklaşım olabileceğini biliyoruz. Aç kaldığımızda, sevdiklerimiz yanımızdaysa,sağlığımız yerindeyse, hergün hastanenin öteki tarafında olmadığımızı görüyorsak Allah'a şükredebiliyorsak sorun yok demektir.

     

   
  gaamze bu yazıya teşekkür etti.
 4. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  Allah aşkına bana şu işin riski büyük olan kısmını anlatın arkadaşlar ya benim havsalam almıyor neye göre büyük bu risk? C sınıfları için söylüyorum hakkaten neye göre riski büyük bu işin?
  C sınıfları hangi ölümlü sektörlere bakıyor? Yeni bir kavram mı riski büyük kavramı? İnşaat mühendisleri, maden mühendisleri içeride yatarken ve C sınıfları ne madene ne inşaata bakamazken pastanelere okullara otellere bakarken mi hapse girecek bu C sınıfları kaçar ölüm var buralarda? Ayrıca soft sektörde çalışın arkadaşım ne bu ölümlü sektörlerde çalışma azmi?
  Ayrıca arkadaşın bir ironik bir şekilde belirtmiş 2 lira alırken risk çok ama 3 lira olunca risk önemli değil modu sizce de komik değil mi?

   
  büter ve mustafademir2002 bu yazıya teşekkür etti.
 5. zaferkul01

  zaferkul01 TÜİSAG Üyesi

  ben c sınıfı iş güvenliği uzmanıym henüz işe başlamadım ama yorumlardan gördüğüm kadaryla belli bir maaş limiti yok.

  yeni işe başlamış c sınıfı iş güvenliği uzmanı aztehlikeli işte çalıştığını , 2500 tl den başladığını varsaysak aylık 45 saat calıştığını düşünürsek saati yaklaşık 12 tl ye geliyor.Arkadaşlar bu mantıklı bir hesapmı(OSGB lerin talepleri eminim bundanfazla),aslında OSGB bünyesinde çalışmak piyasanın fiyat düzeyinin yüksekte kalması anlamında olumlu ama calışan uzman icin haylı kötü.sizler ne diyorsunz.

     

   
 6. teknikadam

  teknikadam TÜİSAG Üyesi

  OSGB de aylık 3000 tl net maaşla çalışan bir arkadaşım var. inşaat firmasında çalışan başka arkadaşım 2750 tl alıyor. benim 2 arkadaşımın çalıştığı şirkette çalışma imkanım var. Nasıl bir değrelendirme yapmalıyım. hangisi daha avantajlı sizce?

   
 7. kerim öztoy

  kerim öztoy TÜİSAG Üyesi

  Sayın Teknikadam benim görüşüm, bir OSGB de başlaman ve deneyim kazanman çok önemli belirttiğiniz maaş hiçe sayılacak değil, bence biran önce sektöre OSGB de atılın derim.. iyi akşamlar...
   
 8. nurullah ar

  nurullah ar TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar bu site bu günlerde hep maaş konusunda duruyor hepimiz hakkımızı almak istiyoruz ama unutmayalım ki bizim meslekte paradan önce kurtaracağımız ayşe teyze ,ahmet amca geliyor yani bizim işimiz çocukların öksüz eşlerin dul kalmamaları için uğraşmaktır..... ve lütfen bu işi ticaret için kullanmayın   
  kymtersgzl, Görkem Yargül, büter ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
 9. SEG

  SEG TÜİSAG Üyesi

  sayın teknik adam,
  inşaat inanılmaz riskler içerir, en yüksek ölüm oranları inşaat ve madende, bu riski göze alacak mısını?

     

   
 10. teknikadam

  teknikadam TÜİSAG Üyesi

  10 yıllık şantiye şefliği tecrübem var, benim için önemli olan isg belgemi hakkıyla tam zamanlı bir iş yerinde yapabilmek, arkadaşlarım bu maaşlara çalışıyorlar, bana çok az geldiği içinde foruma yazıp fikir almak istedim. 3000 tl maaşla OSGB biriminde çalışmak mı yoksa 2750 tl inşaat da çalışmak mı? Şimdi diyeceksiniz inşaatta çok risk var, tabi ki ama tüm sektörleri kontrol eden OSGB riski yok mudur? artık bir şekilde riskleri göze alıp bu işi yapmak isteyenler bir yerden bu işe başlayacaklar. bende artık isg uzmanı olarak bu işe başlamak istiyorum ama düşük ücretle yüksek risk almak istemiyorum. yanlız yeni mezun tecrübesiz arkadaşların 1200 tl 2000 tl maaşlarla işe başladığını duyuyor ve görüyorum pek akıllıca gelmiyor. Allah yardımcıları olsun inş.   
 11. SEG

  SEG TÜİSAG Üyesi

  10 yıllık şantiye şefliği tecrübeniz varsa bence zaten o alanda en iyi uzmanlık yapabilecek kişilerden sayılırsınız :) bence bildiğiniz alanda uzmanlığınızı geliştirmek çok güzel olur - ki inşaat gibi bu alana ihtiyacı olan ve gitgide o alanda uzmanlarında daha değerli olduğu bir alansa, sınıfınız arttıkça çok kıymetli olacaksınızdır.
  o arkadaşlar malesef deneyimsiz, ama şantiye şefleri İSGden hiç uzak olmuyor. bu alanda bilgisi geniş oluyor sizin daha yüksek rakam talepleriniz kabul edilecektir bence   
 12. SEG

  SEG TÜİSAG Üyesi

  onur bey, tabi ki diğerlerinde risk daha fazla ama c sınıfı yerlerde böyle kazalar olmuyor değil. sınıfı c bile olsa trafo odaları var en basitinden. ayrıca bir inşaatta 1 a sınıfı uzman olup diğer uzmanlar c olabiliyor. hatırlatırım. 3000 alınca risk düşük olmuyor ama işin riski yüksekse ücreti yüksek olur veya yıpranma tazminatı olur.

   
 13. Mithat Taş

  Mithat Taş TÜİSAG Üyesi

  Yorumların hepsini okumasam da çoğuna göz atabildim. Yorumlara benim hesaplama katkım şöyle;

  Her bir işçi için
  A=20 dk,
  B=15 dk,
  C=10 dk çalışması gerekiyorsa,

  100 işçinin olduğu bir işletmede

  A=20 x 100 = 2000 dk = 33,3 saat
  B=15 x 100 = 1500 dk = 25 saat
  C=10 x 100 = 1000 dk = 16,6 saat çalışmalıdır.

  A= 33,3 saat x 80 = 2664 TL
  B= 25 saat x 50 = 1250 TL
  C= 16,6 saat x 30 = 500 TL olur.

  Bir ayda maksimum 180 saat çalışabilirsiniz.
  O zaman;
  C sınıf Uzmanın aylık kazancı 500 x 6 = 3.000 TL olur (6 işletmeye bakma karşılığında)
  B sınıf Uzmanın aylık kazancı 1250 x 3,6 = 4.500 TL
  A sınıf Uzmanın aylık kazancı 2664 x 2,25 = 5.994 TL olacaktır.

  BU PARALARA; NORMAL, YETERLİ, HARİKA diyebilecek birileri var mı?
  YAPACAĞIMIZ İŞİN ve SORUMLULUĞUN KARŞILIĞIMIDIR BU PARALAR?
   
  sefers bu yazıya teşekkür etti.
 14. Mithat Taş

  Mithat Taş TÜİSAG Üyesi


  Hesaplama yanlış olmuş. 1500 dakika 35 değil 25 saat eder. o zaman ücret 25*30= 750 TL olmalıdır. ve bu rakam az.

   
 15. Haluk DEMİRCİOĞLU

  Haluk DEMİRCİOĞLU TÜİSAG Üyesi

  lafı uzatmaya gerek yok kısa yoldan
  180 saat x 30 tl : 5400 tl/ay yapar c sınıfı için hesabınız yanlış   
 16. Mithat Taş

  Mithat Taş TÜİSAG Üyesi


  Hesaplarda yanlışlık yok. 6 iş yerine bakma karşılığı hesaplanan ücrettir o. C sınıfı birinin 180 saat çalışma süresini doldurabileceği 10 iş yeri bulabileceğini sanmıyorum.

   
 17. nokia6270

  nokia6270 TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar neyin hesabını yapıyorsunuz gerçi benim yorumlarımı admin arkadaşımız onaylamıyor neyse sayın bakanımız dün açıklama yaptı işveren paniğe kapılmasın mart ayında bu işi düzelteceğiz dedi. ne yapacak merak ediyorum size şunu söyliyeyim iş müfettişleri firmaları layıkıyla denetlemez ise burada hesap mesap yapmanızın anlamı yok

   
 18. Haluk DEMİRCİOĞLU

  Haluk DEMİRCİOĞLU TÜİSAG Üyesi

  ona bakarsanız 6 iş yeri bulacak diye bi kuralda yok. biz üst limiti baz almalıyız bulunur bulunmaz o kişiye göre değişiklik gösterir

   
 19. Mithat Taş

  Mithat Taş TÜİSAG Üyesi


  Eyvallah. Doğru söylüyorsunuz. Ben ortalama bir rakam çıkarmaya çalıştım.

   
 20. Onurcan

  Onurcan TÜİSAG Üyesi

  Mühendislik eğitimi alacaksın.Üstüne İş Güvenliği Uzmanı olacaksın.Çalışacağın firmada; çalışanların tüm hukuki , vicdani risk ve sorumluğunu üzerinde taşıyacaksın.Ve sonunda 2000 TL aylığa talim edeceksin.
  Bölgesel değişiklikler elbette olacaktır fakat Marmara bölgesinde B sınıfı bir Uzmanın işçi başına 50 TL'den az bir ücreti kabül etmemesi gerekir düşüncesindeyim.İşveren vermezmiş.Elbette 20 TL/İşçi ücretinde bir uzmanı he deyince bulursa vermez.Problem burada,öncelikle bunu çözmek gerekiyor.

   
  sefers, Sabri Özsağ ve Ali KÖKSAL bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica