A-b-c Sınıfı Isg Uzmlarının Piyasada Saatlik Ücreti Nedir?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında ALİ RIZA GÖNEN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. adnankaban

  adnankaban TÜİSAG Üyesi  60 işçi çalıştırılan az tehlikeli işyerinde çalışma süresi 12h+60*5 dk=17h yapar .buda ayda yaklaşık 2 gün demektir .fiyatlandırmayı nasıl yapacağız bilgisi olan var mı?


   
 2. genc_cevreci

  genc_cevreci TÜİSAG Üyesi

  işçi başına az tehlikeli 10 dk 10*150=1500dk oda 35 saat yapar öyleyse 35*30=1050 tl

   
  haluk.de bu yazıya teşekkür etti.
 3. adnankaban

  adnankaban TÜİSAG Üyesi

  kanunda azz tehlikeli iş yerlerin uzmanlar ayda 12 saat + işçi başına 5 dakika
  tehlikeli ise 24 saat + işçi başına 5 dakika
  çok tehikeli ise 36 saat +işçi başına 10 dakika
  yalnız birileri benim örnekteki rakamları hesaplarsa sevinirim

     

   
 4. OzlenB.

  OzlenB. TÜİSAG Üyesi

  Çok para alınca hapisten kurtulunuyor mu??

   
  Onur ATALAY bu yazıya teşekkür etti.
 5. misg

  misg TÜİSAG Üyesi

  Daha rahat ediyorsunuz, çok para aldığınız için biriktirebiliyorsunuz. İyi bir avukat tutabilirsiniz. Siz içerdeyken kira, fatura ödenmesi sorununuz olmuyor. 8-)

     

   
  sefers ve chemist01 bu yazıya teşekkür etti.
 6. OzlenB.

  OzlenB. TÜİSAG Üyesi

  para herşeyi çözer diyosunuz yani...ewet mantıklı söze ne denir...

   
 7. Yusuf SAYAR

  Yusuf SAYAR TÜİSAG Üyesi

  Bu tarifeler ne kadar doğru?
  Tabiki kimse düşük ücret ile çalışmak istemez, fakaatt..
  İşsiz olup bu rakamların 10 da birini göremeyenler ne yapsın?
   
  sefers bu yazıya teşekkür etti.
 8. misg

  misg TÜİSAG Üyesi

  "Bu bir sosyal sorumluluktur, düşünsenize birilerinin canını kurtarıyorsunuz. Meslek hastalıklarıyla savaşıp insanların yaşam kalitesini koruyorsunuz, paranın ne önemi var" diyene rastlamadım. Elbetteki profesyonel iş hayatı bu işin bir de karşılığı var.

  Herkesin dilinde "Bu ücrete bu iş yapılır mı?" , "İşin ucunda hapis var" vs... Daha önce de paylaştım, düşük ücret isteyene kızmayın diye. Serbest piyasa çünkü. O kadar kötü tabirlerle karşılaşıyoruz ki ... Kızılacak insan tipi düşük ücrete çalışanlar değil, aldığı ücret ne olursa olsun yaptığı işinin, unvanının hakkını veremeyenlerdir. Her meslekte az kazanan ve çok kazanan vardır, aynı işi yaptığı halde. Piyasada tecrübeli insanlar ve yaptıkları işle taktir toplayanlar zamanla zaten bu işin karşığını layıkıyla almaya başlıyorlar. Ama benim fikrim kimse bu işten köşeyi döneriz diye de beklemesin. Bu işi yapmak için şu an mevcut kazandığımızdan az da kazanmayalım ama çok daha fazla kazanmak zorunda da değiliz. Yoksa çok para kazanırsak hapishaneyi de göze alırız diyecek kadar mazoşist olamayız sanırım.   
  Özlen Bakanay, mustafademir2002 ve muratkoçak64 bu yazıya teşekkür etti.
 9. mustafademir2002

  mustafademir2002 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar para olayına fazlaca takmış durumdasınız evet OSGB lerde çalışmak doğru bişey değil bazı OSGB lerde iş bulma sorunu çeken arkadaşlarımızın olmasının yanı sıra bazı OSGB lerde ise işini gerçekten iyi yapan arkadaşlar olabilir peki siz icinizin rahat olacağı bir OSGB de 2000 lirayamı yoksa sıkıntılı olacağınız bir OSGB de 3000 lirayamı çalışmak istersiniz? Unutmayın işinizi iyi yapmak için özellikle OSGB de çalışıyorsanız icinizin rahat olması daha önemli. Şuan uzmanlığını yaptığım firmalara bakıyorum bir kısmı gerçekten bu işi kanundan kaçmak için yapıyor uzmanım sen yaz geç nereye yazacaksan tavrında ama bazıları ise uzmanım ne gerekiyorsa yapalım diyerek işlerini yapıyorlar sizce hangisiyle çalışmak daha iyi?? uzmanlıkta paradan daha önemlisi işinizi yaptırabilmek olmalı zaten piyasada bir süre sonra iyiler kalacak kötülerde yok olup gidecekler onun için önerim maaşdan önce bu işi nasıl en iyi yapabiliriz olmalıdır.

     

   
  fyilanci, Onurcan, Özlen Bakanay ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 10. İbrahim

  İbrahim TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar işinizi iyi yaparsanız illaki size iş çıkacaktır. Ucuza çalışan uzmanlar işlerini ne kadar iyi yapacaklar malum. İşverenenin sütten ağzı yanacak ki işini iyi yapan uzmana gelsin. Bu iş babanıza, dayınıza güvenmekle olmuyor. Tek gerçek kaliteli hizmet...   
 11. mustafademir2002

  mustafademir2002 TÜİSAG Üyesi

  İbrahim beye bu konuda katılıyorum bu iş kimseye güvenmekle olmuyor eksik yazdığım bişeyi tamamladığı için teşekkür ediyorum. Piyasada daha önce tanıştığım yerlerde birilerinin araya girmesiyle iş bulan arkadaşlarımızı gördükten sonra buna katılmamak mümkün değil. Önemli olan işinizi en doğru şekilde yapmanız mesela dolandırıcılık nedeniyle ilaç yazması yasaklanan bir doktoru düşünün bu kişi bir OSGB açmış olsun sizce sonu ne olur? ne olursa olsun önemli olan işin hakkını verebilmek.   
 12. İbrahim

  İbrahim TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar, ben işimizi düzgün yaptığımız sürece işsiz kalacağımızı, hapse gireceğimizi vs. düşünmüyorum. Dolyısı ile para da gelir.

   
  Özlen Bakanay bu yazıya teşekkür etti.
 13. oğuz han

  oğuz han TÜİSAG Üyesi

  Zenginlik gübredir. Yalnızca saçıldığında yararlı olur.
   
  mehmet numan bu yazıya teşekkür etti.
 14. yolcuman

  yolcuman TÜİSAG Üyesi

  Rızkı veren Allah. Neden korkuyorsunuz ki anlamıyorum. Bütün arkadaşlara dünyanın özüyle ilgili konferans, seminer v.s. vermeyi çok isterim. Allah'a sığınıp da açlıktan ölen insanın olduğunu duymadım. En çok afrikada insanlar açlıktan ölüyor. Ancak dünyada da en fazla AİDS vakası afrikada. Tüm arkadaşlarıma sesleniyorum. Üniversite okuyan herkes mühendis, doktor falan olur ancak, üniversitede insan olmayı öğrenemiyoruz. Lütfen insan olduğumuzun özünü unutmayalım. Para sadece bir araçtır. Amaç olmasın. Amaç hayatımızı huzurlu bir şekilde geçirmek olsun. parasızlığın ne demek olduğunu ben de iyi bilirm. dolmuşa verecek param yoktu her gün 3 gidiş 3 geliş 6km yol yürüdüm. sabah kahvaltısında 1 simit, öğlende bisküvi, akşam bir hazır çorbayla kuru ekmek çok yedim. tek bir şeyi gördüm ki insanın bakış açısının değişmesinin ne kadar önemli olduğunu.

   
  Tütü, the abolene, Onur ATALAY ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
 15. onuryas

  onuryas TÜİSAG Üyesi

  Bir işyerine iş güvenliği uzmanlığı hizmeti için bağımsız iş güvenliği uzmanı olarak teklif verilecekse;
  • Öncelikle hizmet verilecek firmanın tehlike grubu bilinmeli,
  • Aynı sektör içinde bile kaza sıklık oranları değişkenlik gösteren işyerleri olması nedeni ile teklif verilecek işyerinin kaza sıklık oranları ve en ağır şekilde sonuçlanan kazaların bilinmesi gerekir.
  • Daha sonra verilmesi gereken yasal hizmet süresi hesaplanmalı.
  • Vereceğiniz teklif aslında sizin aylık olarak aklınızın bir yerinde işlemiş olan toplan miktardır. Bu hedef miktar kimi için yaşam standardı olarak kabul edilen bir değer olurken, bir başkası için birikim yapılacak miktar ve kimileri için de fırsatları kendi lehine değerlendirip zirve yapmak olabilir. Önemli olan bizim beklentimizin boyutudur.
  • Herbir beklenti için hesaplanıp, verilebilecek hizmet teklifi vardır. Ama ben burada bu basit matematiksel hesapları yapmak istemiyorum.
  Sonuç olarak; herkesin vereceği teklifin kendisi için memnuniyet oluşturabilecek seviyede olması dileği ile...
  selam ve saygılarımla.   
  ercucuk006 bu yazıya teşekkür etti.
 16. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  bunlar değişecek tehlikeli 20 kişi çalışan bir işyerine 5 saat hizmet verilecek buda demek ki C sınıfı uzman ortalama 40 işyerine bakabilecek gelecek koşullara göre kendimizi ayarlamakta fayda var.

   
 17. onuryas

  onuryas TÜİSAG Üyesi

  mevcut yönetmelik ile taslak yönetmelik arasındaki hizmet süresi hesapları değişkenlik gösteriyor. Ama biz yine de halihazırda yürürlükte olan yönetmeliği baz almak durumundayız.

   
 18. Onur ATALAY

  Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

  çalışıyorsanız veya 1 ay içinde iş bulacaksanız evet ama muhtemelen o şekilde olacak yoksa çok tehlikeli yerler için inanılmaz bir uzman sıkıntısı oluyor mevcut yönetmelikte yani 36saat+dan işçi başına 20 dakikaya geçiş var buda 5 yere bakabilen A sınıfları şimdi 40 yere bakacak ancak bu şekilde zaten uzman sıkıntısı bir nebze giderilebilir.

   
 19. Yusuf SAYAR

  Yusuf SAYAR TÜİSAG Üyesi

  Tabiki Amaç olmasını istemeyiz, ama o araç olmadan da bi yere kadar oluyor :(
  Hangimiz kira vermeyip kendi evinde oturmak istemez,
  Hangimiz daha lüks arabaya binmek istemez,
  Hangimiz senede 1 kez olsun ailesini alıp tatil yapmak istemez ? Vs.vs..

  Herşeyin Hayırlısı.. diyerek, insanlık için ben de bu yola baş koydum, inşallah her şey güzel olacak :)

   
 20. einstein

  einstein TÜİSAG Üyesi

  Değerli Arkadaşlar,
  ALANA AZ , VERENE ÇOK
  Herzaman bu böyledir.

  B.U.
  İş Güvenliği Uzmanı

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica