Bilgi : 6331 Sayılı Iş Sağlığı Ve Güvenliği Kanununda Revizyon Yapılması

b.a.k

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşım, anlaşılan o ki ilk ağızdan aldığın bu bilgiler sanırım bakanlık yetkililerinden. Madem bukadar net konuşuyorsun sana zahmet şu benim 21 ekim sınavı ile almaya hak kazandığım B sınıfı sertifikamın neden 2.5 aydır haala imzalanmadığınıda sorsan da şuan sözleşme yapmak için bekleyen işverenlerin mağduriyetlerini çözsek diyorum. Nedersin?
Arkadaşım! Belgenin neden imzalanmadığını öğrenmek istiyorsan açıp bakanlığa sorarsın. Ayrıca yazı tavrın hiç hoş değil. Başta söylediğim gibi tartışmak yada kafa karıştırmak için yazmadım ögrendiğim bilgileri. Bir de olabilecek değişikler hakkında bilgi verdiğimi kesin şöyle yada böyle değişiklik olacak diye yazmadığımı, yazımı bir daha okursan göreceksin.

ercan kocaada

Üye
TÜİSAG Üyesi
pazar günü bakan çelik açıklama yapmıştı: işverenler A sınıfı uzmanlara yüksek ücretler ödüyor onların mağduriyetini önleyecek bir çalışma ve düzenleme getireceğiz diye ... sanırım aldığın duyumlar doğru

krmgny

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
o zaman bu ne demek oluyor inşaat mühendisi sadece inşaat işlerinde, madenlerde maden mühendisleri, peki harita, jeoloji, jeofizik ve çevre mühendisleri nerelerde çalışabilecek acaba o zaman.
böyle bir şey yaparlarsa cok sıkıntı olur bence de makina ve elektrik müh.leri sıkıntı yasamaz.zaten en az iş sıkıntısı yasanan mühendislikler.ama digerleri sıkıntı yasar bence maden mühendisleri bile sıkıntı yasar.elinde uzmanlık belgesi olan sürüyle işsiz olur

nurcan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/01/20130131-3.htm
31 Ocak 2013 PERŞEMBE
Resmî Gazete
Sayı : 28545
YÖNETMELİK
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:
İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE
EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK
YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

krmgny

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
anladıgım kadarıyla b ve c ler tehlikeli ve cok tehlikeli yerlerdede çalısabilecek artık. ancak
--- Üç yıllık mesleki tecrübe ve (C) veya (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip iş güvenliği uzmanları; sektörel düzenleme kapsamında kendi meslek dallarına uygun işlerin yapıldığı işyeriyle sınırlı olmak üzere, bütün tehlike sınıflarındaki işyerlerinde görevlendirilebilirler. Bu hüküm, maddenin yürürlüğe giriş tarihinden itibaren yedi yıl geçerlidir.----
kısmında kendi meslek dallarına uygun derken sekteröl bir ayırıma mı gidilmiş??inşaatta inşaat müh. madende maden müh gibi??

skwinter

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
benim anlamadigim sektorel olarak nasıl belirlenecvek. ornegin bir insaat firmasında konut yapımında, inş muh var, elekt muh var, mimar var, makine muh var, eee simdi hangisinin bir insaat -cok tehlikeli sınıfta A belgesine sahipmiş gibi calısma hakkı var??sadece mimar muhendismi insaat larda A belgeli gozukecek, yoksa insaatın yapımında gozuken elektrik makine muhendiside faydalanacakmı?? iyice kafa karisti artık:))

krmgny

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
jeoloji jeofizik harita ve benzeri müh.ler bu alandan kovulacak mı yani ??

eylems

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
rant mı sağladılar yani birkaç eğitim kurumuna bu kadar basit olamazlar.fizikçiler , kimyacılar ne yapacak?

keziban

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ben de bugün gördüm değişikliği ama mesleki ayrımı nasıl yapacaklar?Bir işletmede birçok teknik meslek grubuna uygun iş var,saçma bir değişiklik!
Hali hazırda meslek grubuna uygun olmayan yerde uzmanlık yapanlar ya da yeni iş başı yapanlar nasıl etkilenecek?

keziban

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Peki başvuracağımız yere mesleki olarak uygun olup olmadığımızı neye göre bileceğiz bununla ilgili bi liste var mı?Yoksa biryere başvurup 1 ay acaba bakanlık onay verecek mi yoksa hayır mı diyecek en iyisi iş başı yapmayayim emeklerim boşa çıkmasın mı diye düşünüp duracağız,1 ay çöpe atılacak,onay gelmezse haydi başa dön tekrar başka yere başvur 1 ay daha bekle mi olacak????!!!!!!!!!!!!!!!

keziban

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Zaten bi umutla teknik mezunlar uzman oldu ve ortalık işsiz uzman doluyken şimdi de meslek grubu ayırıyorlar.Nası hareket edeceğiz peki?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.