Bilgilendirme 6331 Sayılı Iş Sağlığı Ve Güvenliği Kanununda Revizyon Yapılması

Konu, 'Güncel Duyurular' kısmında b.a.k tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. b.a.k

  b.a.k TÜİSAG Üyesi  Arkadaşım! Belgenin neden imzalanmadığını öğrenmek istiyorsan açıp bakanlığa sorarsın. Ayrıca yazı tavrın hiç hoş değil. Başta söylediğim gibi tartışmak yada kafa karıştırmak için yazmadım ögrendiğim bilgileri. Bir de olabilecek değişikler hakkında bilgi verdiğimi kesin şöyle yada böyle değişiklik olacak diye yazmadığımı, yazımı bir daha okursan göreceksin.


   
  abdulkadiröztürk bu yazıya teşekkür etti.
 2. ercan kocaada

  ercan kocaada TÜİSAG Üyesi  pazar günü bakan çelik açıklama yapmıştı: işverenler A sınıfı uzmanlara yüksek ücretler ödüyor onların mağduriyetini önleyecek bir çalışma ve düzenleme getireceğiz diye ... sanırım aldığın duyumlar doğru
  pazar günü bakan çelik açıklama yapmıştı: işverenler A sınıfı uzmanlara yüksek ücretler ödüyor onların mağduriyetini önleyecek bir çalışma ve düzenleme getireceğiz diye ... sanırım aldığın duyumlar doğru

   
  abdulkadiröztürk ve b.a.k bu yazıya teşekkür etti.
 3. krmgny

  krmgny TÜİSAG Üyesi

  böyle bir şey yaparlarsa cok sıkıntı olur bence de makina ve elektrik müh.leri sıkıntı yasamaz.zaten en az iş sıkıntısı yasanan mühendislikler.ama digerleri sıkıntı yasar bence maden mühendisleri bile sıkıntı yasar.elinde uzmanlık belgesi olan sürüyle işsiz olur

     

   
 4. nurcan

  nurcan TÜİSAG Üyesi

  http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/01/20130131-3.htm
  31 Ocak 2013 PERŞEMBE
  Resmî Gazete
  Sayı : 28545
  YÖNETMELİK
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:
  İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE
  EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK
  YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK


   
 5. krmgny

  krmgny TÜİSAG Üyesi

  anladıgım kadarıyla b ve c ler tehlikeli ve cok tehlikeli yerlerdede çalısabilecek artık. ancak
  --- Üç yıllık mesleki tecrübe ve (C) veya (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip iş güvenliği uzmanları; sektörel düzenleme kapsamında kendi meslek dallarına uygun işlerin yapıldığı işyeriyle sınırlı olmak üzere, bütün tehlike sınıflarındaki işyerlerinde görevlendirilebilirler. Bu hüküm, maddenin yürürlüğe giriş tarihinden itibaren yedi yıl geçerlidir.----
  kısmında kendi meslek dallarına uygun derken sekteröl bir ayırıma mı gidilmiş??inşaatta inşaat müh. madende maden müh gibi??

     

   
 6. skwinter

  skwinter TÜİSAG Üyesi

  benim anlamadigim sektorel olarak nasıl belirlenecvek. ornegin bir insaat firmasında konut yapımında, inş muh var, elekt muh var, mimar var, makine muh var, eee simdi hangisinin bir insaat -cok tehlikeli sınıfta A belgesine sahipmiş gibi calısma hakkı var??sadece mimar muhendismi insaat larda A belgeli gozukecek, yoksa insaatın yapımında gozuken elektrik makine muhendiside faydalanacakmı?? iyice kafa karisti artık:))

   
 7. krmgny

  krmgny TÜİSAG Üyesi

  jeoloji jeofizik harita ve benzeri müh.ler bu alandan kovulacak mı yani ??
   
 8. eylems

  eylems TÜİSAG Üyesi

  rant mı sağladılar yani birkaç eğitim kurumuna bu kadar basit olamazlar.fizikçiler , kimyacılar ne yapacak?   
 9. keziban

  keziban TÜİSAG Üyesi

  Ben de bugün gördüm değişikliği ama mesleki ayrımı nasıl yapacaklar?Bir işletmede birçok teknik meslek grubuna uygun iş var,saçma bir değişiklik!
  Hali hazırda meslek grubuna uygun olmayan yerde uzmanlık yapanlar ya da yeni iş başı yapanlar nasıl etkilenecek?

     

   
 10. keziban

  keziban TÜİSAG Üyesi

  Peki başvuracağımız yere mesleki olarak uygun olup olmadığımızı neye göre bileceğiz bununla ilgili bi liste var mı?Yoksa biryere başvurup 1 ay acaba bakanlık onay verecek mi yoksa hayır mı diyecek en iyisi iş başı yapmayayim emeklerim boşa çıkmasın mı diye düşünüp duracağız,1 ay çöpe atılacak,onay gelmezse haydi başa dön tekrar başka yere başvur 1 ay daha bekle mi olacak????!!!!!!!!!!!!!!!   
 11. keziban

  keziban TÜİSAG Üyesi

  Zaten bi umutla teknik mezunlar uzman oldu ve ortalık işsiz uzman doluyken şimdi de meslek grubu ayırıyorlar.Nası hareket edeceğiz peki?   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica