6331 Sayılı Iş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu Tanıtım Kampanyası

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında Hüseyin KORKMAZ tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Hüseyin KORKMAZ

  Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi  İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu 30.06.2012 tarihli ve 28339 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Kanunla, kamudakiler dahil bütün çalışanlar ve işyerleri kapsama alınmakta; işyerlerinde risk değerlendirmesi yapılması ve bununla bağlantılı olarak önleyici ve koruyucu tedbirlerin alınması, çalışan sayısı ile ilgili bir sınırlama olmaksızın tüm işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin sağlanması zorunlu kılınmaktadır. İş sağlığı ve güvenliği alanında gelişmiş birçok ülkenin mevzuat metinleriyle uyumlu olan bu Kanunun ülkemizde etkin bir şekilde uygulanması açısından getirdiği yükümlülüklerin ilgili taraflara anlatılması büyük önem taşımaktadır. Kamu ve özel tüm işyerlerini ve çalışanları yakından ilgilendirmesi nedeni ile Bakanlığımız “6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Tanıtım Kampanyası”nı başlatmıştır.

  http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=haber&id=yasa18il


   
  stil15, SuİSG ve GökayAydogan bu yazıya teşekkür etti.
 2. Yusuf SAYAR

  Yusuf SAYAR TÜİSAG Üyesi

  Hadi Hayırlı Olsun..

   
 3. bsomuncu34

  bsomuncu34 TÜİSAG Üyesi

  paylaşım için teşekkür ederim.

     

   
 4. Tuğçe GÜLER

  Tuğçe GÜLER TÜİSAG Üyesi

  Bugün İstanbul'daki programa katıldım. Gayet de yararlı ve bilinç uyandırıcı olduğunu düşünüyorum. İmkanı olanlar için gitmelerini tavsiye ederim.

   
 5. Orhan KINDIRA

  Orhan KINDIRA TÜİSAG Üyesi

  Tuğçe Hanım;
  Katılma imkanı olmayan arkadaşlar için gözlemlerinizi biraz daha açarmısınız? Tşk

     

   
 6. Alper Erkmen

  Alper Erkmen TÜİSAG Üyesi

  Bence bu yapılan etkinliğin hiç bir esprisi yok önemli olan o yasayı çıkarmadan önce muhataplarına danışılması ve fikirlerinin ve önerilerinin alınması.Yasa çıktıktan sonra bilgilendirme yapmak reklamdan öteye gitmez.

   
 7. berika

  berika TÜİSAG Üyesi

  Konuyla alakalı bilgi alışverişi yapmak isteyen arkadaşlara ve bilgi almak isteyen firmalara yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağımızı bildirmek isterim.
   
 8. fatihzkn

  fatihzkn TÜİSAG Üyesi

  Evet aslında kısmen bu konuda size katılıyorum.Biz yaptık sizi bilgilendiriyoruz pozisyonu oluyor.Ayrıca yürürlüğe girecek tarih belli ama halen yönetmelikler hazır değil kendi söylediklerine göre sadece ağır ve tehlikeli işler yönetmeliği başbakanlıktaymış.   
 9. Orhan KINDIRA

  Orhan KINDIRA TÜİSAG Üyesi

  Bende sizlerle aynı fikirdeyim. Fakat maalesef her zaman "ben yaptım oldu" mantığıyla hareket edilmiyo mu her konuda?
  Bence sizler katılma imkanı bulduysanız bana göre şanslı kişilersiniz. Lütfen benim gibi katılma imkanı çok zor olan arkadaşlarım için detaylı bilgi verebilirmisiniz. Katkılarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

     

   
 10. fatihzkn

  fatihzkn TÜİSAG Üyesi

  Ben katıldım İsg kültürü yeni yasa neler getiriyor vb genelde bildiğimiz şeylerden bahsettiler.Yasayı şekillendirecek olanın yönetmelikler olduğunu onunda yılbaşına kadar yetiştirmek amacında olduklarını fakat söylemlerinden en fazla 2-3 tane yönetmeliğin yetişeceğini anladım. :)   
 11. Tuğçe GÜLER

  Tuğçe GÜLER TÜİSAG Üyesi

  En yakın süreçte çıkabilecek olan yönetmeliklerin; Tehlike Sınıfı Belirleme ve Risk Değerlendirmesi ile ilgili olacağını söylediler. Eski kanuna göre oluşacak farklılıklardan bahsedildi. Bunlardan biri de kaza ve meslek hastalıkları bildirimleriyle ilgili. Meslek hastalığı tanısı değil de öntanısı konulduğu takdirde, İşyeri hekimi yetkili sağlık hizmet sunucusuna 3 iş günü içinde bildirim yapacak, onlar da 10 iş günü içerisinde SGK'ya bildirim yapacaklarmış.

  Ayrıca kamu spotu olarak TV'lerde yayınlama organizasyonuna da başlanılacağını söylediler. Aklımda kalanların bir kısmı bunlar...   
  Orhan KINDIRA bu yazıya teşekkür etti.
 12. berika

  berika TÜİSAG Üyesi

  Yasa ve denetimler 01.01.2013 tarihi itibariyle başlayacaktır.
  Bilginize

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica