Haber 5 Yıldızlı Otelde Yangın Paniği - Antalya

Konu, 'Yangın Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  5 Yıldızlı Otelde Yangın Paniği

  1.jpg

  Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan 5 yıldızlı bir otelde çıkan yangın paniğe neden oldu.

  2.jpg

  Edinilen bilgiye göre, Manavgat Ilıca Mahallesi Kumköy Turizm bölgesinde bulunan 5 yıldızlı bir otelin üçüncü katındaki bir odada yangın çıktı. Yangın, kısa sürede yan odaya ve çatıya yükseldi. Otelden dumanlar ve alevlerin yükseldiğini gören turistler yangını endişeli gözlerle izledi. Yangına ilk olarak otel personeli müdahale ederken, Side’de bulunan Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri de kısa sürede bölgeye geldi.

  3.jpg

  Yangına Manavgat merkez ve diğer mahallelerinde bulunan itfaiyeler anında müdahale etti. Oteller arasındaki yolların kapalı olması, itfaiyelerin yangına müdahale edeceği yerlerde bulunan esnafların tezgahlarını kaldırmamaları itfaiyecilerin işlerini zorlaştırdı. Yangını kısa sürede kontrol altına alan ekipler, soğutma çalışmasının ardından yangının çıkış sebebini araştırmaya başladı. Bazı esnaflar yangın çıktığı an yangına müdahale etmek istediklerini ve oteldeki yangın tüplerinin boş olduğunu iddia etti.

  4.jpg

  Otelde bulunan Rus, Kazak ve Türk turistlerin yanı sıra otelin bahçesinde bulunan çok sayıda esnaf ve çevredeki otellerde kalan turistler yangını endişe içerisinde izledi. Bazı turistler yangın sırasında panikle bavullarını alarak otel dışına çıkarken, oteldeki bazı turistlerin ise yangına aldırış etmeden güneşlenmeye ve havuza girmeye devam ettikleri gözlendi.

  5.jpg

  Öte yandan, bin 300 kapasiteli otelin tamamen dolu olduğu öğrenildi.

  6.jpg

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica