Haber - 5 Ayda 754 İşçi Öldü! Her Güne 5 Cenaze... | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber 5 Ayda 754 İşçi Öldü! Her Güne 5 Cenaze...

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Kaan SAKA

  Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin  Ölümle burun buruna çalışıyorlar. Ekmek parası için ter döküyorlar... Kimi zaman alınmayan önlemler, kimi zaman kendi ihmalleri sonucu hayatları son buluyor. Tıpkı bu yılın ilk 5 ayında ölen 754 işçi gibi.

  İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, mayıs ayı raropunu yayınladı. Rapora göre, geçen ay en az 166 işçi hayatını kaybetti. Ölenlerden 10'u kadın işçi, 156'sı erkek işçiydi. Hayatını kaybedenlerin 14'ü ise çocuk işçiydi. Kadın işçi ölümleri en çok tarım, tekstil, sağlık ve konaklama iş kollarında gerçekleşti.

  5 AYDA 754 İŞÇİ ÖLDÜ

  Rapora göre, en çok işçi ölümü nisan ayında gerçekleşti. Nisanda 187 işçi hayatını kaybederken; 5 ayda toplam işçi ölümü 754'ü buldu. Rapora göre, ölümler en çok tarım, inşaat, taşımacılık, konaklama, metal iş kollarında gerçekleşti. En çok ölümlü iş kazaları istanbul, manisa, balıkesir, ankara'da yaşandı.

  İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin verilerine göre, 2017 yılında Türkiye'de 2 bin 6 işçi, çeşitli kazalar sonucunda hayatını kaybetti.

  Kaynak : www.haberturk.com/tv/gundem/video/isci-sagligi-ve-is-guvenligi-meclisi-raporu-yayinlandi/496378


   
  bahar kurt ve Yeliz Çelik bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica