42 Katlı Polat Tower Yangınından dersler çıkartmak

Okan67

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Dün 42 katlı Polat Tower binasında klima sisteminde kaynaklanan bir arızadan dolayı yangın çıktı. Yangın kısa sürede söndürüldü. Binanın akıllı bina olduğu ve bilgisayar sistemi ile kontrol edildiği ve yangının bu teknoloji ile can kaybı olmadan atlatıldığı söyleniyor. İşte geçmiş hatalardan ders almak, yeterli önlemleri almak, riskleri düşünmek için örnek bir olay.

Ekli dosyalar

• akıllıbina.JPG
    akıllıbina.JPG
    86.4 KB · Görüntüleme: 50

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
biz daha ''asfalt ve ağır yağ yangınları nasıl söndürülür..??'' ile uğraşaduralım....:(...

okko

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
biz daha ''asfalt ve ağır yağ yangınları nasıl söndürülür..??'' ile uğraşaduralım....
msn_sad.png
...

:D

Soydan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
İş yerim bu binada yer almakta ve bu yangını canlı olarak yaşadım. Gerçekten güzel bir örnekti. Binanın yapımı 10-15 sene öncesine dayanmasına rağmen iyi bir yatırımın sonuçlarını gözlerimle gördüm. Tabiri caizse bina kendi kendini söndürdü. Yangın binanın ön cepesinde olmasına rağmen diğer taraflarında hiç bir iz yok. Yangın söndürme sistemi sadece yangın olan kısımda aktif hale geldi ve yalnız bu taraftaki su fiskiyeleri devreye girdi. Dolayısıyla diğer kısımlarda yaşayan insanlar geceyi evlerinde geçirdiler. Ayrıca acil çıkış noktalarındaki ters hava basıncı yaratan sistem ise ayrı bir güzellikti. Dolayısıyla kimse zehirli havadan etkilenmeden binadan güvenli bir şekilde ayrıldı.

Not: Bu yazıyı Polat Towerside'daki işyerimden yazıyorum :)))

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
soydan bey,o zaman size geçmiş olsun diyelim...Allah daha beterinden saklasın...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.