Kitap - 30 Soruda Çocuk Ve Genç İşçilere Özel Çalışma Koşulları | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Kitap 30 Soruda Çocuk Ve Genç İşçilere Özel Çalışma Koşulları

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında Kitaplar' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  30 Soruda Çocuk ve Genç İşçilere Özel Çalışma Koşulları El Kitabı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından işçilerin eğitimi ve iş mevzuatından kaynaklanan hakları konusunda bilinçlendirilmeleri amacıyla hazırlanmış el kitapları serisi içinde yer almaktadır.

  El Kitabı ilk olarak 2011 yılında hazırlanmış ve o tarihten itibaren işçi eğitimi toplantılarında yaygın şekilde kullanılmış, aynı zamanda İTKB resmi web sitesi üzerinden işçilere ulaştırılmıştır.

  Kitap içerisinde çocuk ve genç işçilerin çalışma koşulları, çalışma süreleri, yıllık izinleri ve hafta tatillerine dair soru ve cevap niteliğinde temel bilgilere yer verilmiştir. Zaman içinde İş Kanunu ve ilgili yönetmeliklerde meydana gelen değişiklikler sebebiyle revize ihtiyacı doğmuş ve 2017 yılı Temmuz ayı içinde kurulan çalışma grubu tarafından el kitabı revize edilerek güncel mevzuatla uyumu sağlanmıştır.

  30 Soruda Çocuk ve Genç İşçilere Özel Çalışma Koşulları El Kitabı ekte yer almaktadır.

  Screenshot_1.png


   
  coeckevanaelst bu yazıya teşekkür etti.
 2. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

  İş Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından aynı el kitabının Arapçası da hazırlanmış olup ekte yer almaktadır.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica