Tartışma - 30 Nisan C Sınıfı Sınavı 68 İle Kalanlar | Sayfa 22 | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma 30 Nisan C Sınıfı Sınavı 68 İle Kalanlar

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında ÖZGÜR ASLANN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gülay düzgün

  Gülay düzgün TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar bu yanlışları fazla çıkanlar bi şikayette bulundular mı acaba?


   
 2. ____________

  ____________ TÜİSAG Üyesi

  DUYURU
  (27 Haziran 2016)

  2015-İSG Mayıs Dönemi (Diğer Sağlık Personel Testi):
  Yeni Değerlendirme Sonuçlarının Açıklanması


  Ankara 8. İdare Mahkemesince alınan karar neticesinde; 23 Mayıs 2015 tarihinde uygulanan 2015-İSG Mayıs Dönemi Diğer Sağlık Personel Testi Temel Soru Kitapçığında yer alan 4., 7., 16., 17., 40. ve 47.soruların iptaline karar verilmiştir. Bahsedilen soruların Diğer Sağlık Personel Testi’ne katılan tüm adaylar yönünden iptali dikkate alınarak ve ilgili testte en az bir cevabı bulunan adayların cevap kâğıtları, bu sorular doğru cevaplanmış kabul edilerek yeniden değerlendirme işlemleri yapılmıştır.

  sınav sonuçları, 27 Haziran 2016 tarihinde saat 17.00’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr resmi İnternet adresinden açıklanacak olup adaylar, sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

  Adaylara saygı ile duyurulur.

  ÖSYM BAŞKANLIĞI

   
 3. ____________

  ____________ TÜİSAG Üyesi

  anlayacağınız 1 yıl geriden geliyorlar.

     

   
 4. Engin Battal

  Engin Battal TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar sınav için önerebileceğiniz güncel bir kitap biliyor musunuz?

   
 5. Ertan Inci

  Ertan Inci TÜİSAG Üyesi

  Pınar hanım bir gelişme var mı ?

     

   
 6. Ömer ERGİN

  Ömer ERGİN TÜİSAG Üyesi

  2015-İSG Mayıs Dönemi (Diğer Sağlık Personel Testi) soruları 1 yıl üstüne de olsa iptal oluyorda, 2015-İSG Mayıs Dönemi C sınıfı iş güvenlik uzmanlığı sınavının su götürmez derecede yanlış olan soruları için açılan davalardan niye ses çıkmadı. İkisi de aynı tarihde yapılan sınavlar. Birinin davasının daha çabuk sonuçlanmasının, ötekinin uzamasının sebebi ne olabilir ki?

   
  Mühendis_92 ve Gülay düzgün bu yazıya teşekkür etti.
 7. YusufYAZICI41

  YusufYAZICI41 TÜİSAG Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar ;

  Konu hakkında bir gelişme vs. var mı? acaba ? uzun süredir ses seda çıkmıyor.Saygılarımla
   
  MUSTAFAKOÇ1985 ve ALİ ULVİ ÖZÇELİK bu yazıya teşekkür etti.
 8. Barış Kaplan 58

  Barış Kaplan 58 TÜİSAG Üyesi

  görünen o ki bu konuyla ilgili birçok mağdur umut içinde bekliyor. fakat daha da ilginci bu sınava her yıl on binden fazla aday giriyor. sınava girenlerin çoğu da başlarına geleceği bile bile sınav parasını yatırıp beklemeye başlıyorlar acaba kazanır mıyım acaba nasıl sorular çıkar kimsenin fikri yok ama bazılarının aklı da yok. yok efendim bilmem nerenin başkanına yok efendim bilmem nerenin uzmanına soruyorlar -hocaamm sınavda nasıl sorular çıkarrrr -hocaammm nerden gelirrr... yaw arkadaş bunlar adam olsa bu işi biliyoruz diye ortaya çıkmazlar. koyun gibi güdüyolar insanı. her sene aynı terane. madem çok adamsınız bakanlığa ÖSYM ye bu konudaki mağduriyeti, çıkan soruların branşların dışında geldiğini sınav hazırlama yöntemlerinin yanlışlığını özellikle c sınıfı sorularının a ve b sınıflarından geldiğini bunların ayrımının yapılması gerektiğini söyleyip konuyu baştan çözseler de insanların umut tacirliğini yapmasalar olmaz mı?   
  Gülay düzgün ve ALİ ULVİ ÖZÇELİK bu yazıya teşekkür etti.
 9. ALİ ULVİ ÖZÇELİK

  ALİ ULVİ ÖZÇELİK TÜİSAG Üyesi

  Sn. Barış Kaplan' ın yazmış olduğu bu yazının her kelimesine katılıyorum. davayı kazanmış hak sahiplerinin: sonuç alma süresinin bir sonraki sınav tarihinden sonra olması nedeniyle, davanın kazanılmış olması durumunda sonraki sınav için yatırmış olduğu sınav ücretlerinin de iade edilmesi gerekir. aksi halde bu sisteme tam bir soygun düzenidir.

     

   
 10. Barış Kaplan 58

  Barış Kaplan 58 TÜİSAG Üyesi

  dostum kitaplar bu sınav için yetersiz boşuna paranı harcama 36 adet yönetmeliği ve iş kanunlarını ayrıntılarıyla ezberlemeye çalış   
  ömer salih bu yazıya teşekkür etti.
 11. Barış Kaplan 58

  Barış Kaplan 58 TÜİSAG Üyesi

  Ankara Bölge İdare Mahkemesi 4. Kurulun 2015/5445 E., 2015/8262 K. sayılı ve 16.12.2015 tarihli kararı ile “..Davalı idare tarafından yapılan tüm sınavlara ait soru ve cevaplar, 4982 sayılı Yasa kapsamında açıklanmakta iken 4982 sayılı Kanunun 2. maddesine 6495 sayılı Yasa’nın 33. maddesi ile eklenen fıkra ile, soru ve cevapların açıklanması, Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamından çıkarılmış ise de, belirtilen Yasa hükmünün 16.07.2015 gün ve 29418 sayılı resmi gazete’de yayınlanan 04.12.2014 tarih ve E:2013/114, K:2014/184 sayılı Anayasa Mahkemesi kararıyla iptal edildiğinden, Anayasa’ya aykırı bulunarak iptal edilen söz konusu Yasa hükmüne dayanılarak tesis edilen dava konusu işlemde de hukuka uyarlık görülmemiştir.” denilerek, Türk-Eğitim-Sen tarafından açılan davanın reddine ilişkin yerel mahkeme kararının bozulmasına ve işlemin iptaline karar verilmiştir   
 12. ÖZGÜR ASLANN

  ÖZGÜR ASLANN TÜİSAG Üyesi

  nedir bunun aslı şimdi arkadasım

   
 13. Engin Battal

  Engin Battal TÜİSAG Üyesi

  Umutlar tükendiğine göre artık çalışmaya başlayabiliriz ağırdan :ı
   
 14. Pınar Ayhan

  Pınar Ayhan TÜİSAG Üyesi

  şuanda 3 davamız bilirkişi aşamasında ücretleri yatırldı, aralığa kadar sonuçlanacağını düşünüyorum.

   
 15. Abdullah HATİPOĞULLARI

  Abdullah HATİPOĞULLARI TÜİSAG Üyesi

  Biz kazandık ne oldu maaşlar yerlerde asgari ücrete çalışanlar var   
 16. Gökhan Apaydın

  Gökhan Apaydın TÜİSAG Üyesi

  Ohoooo o zamana kadar sinava yeniden gireyim daha iyi...

   
 17. Ali.Kaya.

  Ali.Kaya. TÜİSAG Üyesi

  Insanlar çok ilginç kazanana kadar herşey guzel kazandiktan sonra kazanıp ne yapacaksınız. Bazı insanlar hem kendileri için hemde diğer insanlar için dava açar, para harcar,zaman harcar ama kıymeti bilinmez.Birlik olalım şöyle yapalım denir kimse oralı olmaz zaman geçer biz niye birlik olamiyoruz derler insanları anlamak gerçekten çok güç.

   
  Celal Kaptan ve Belma toraman bu yazıya teşekkür etti.
 18. ÖZGÜR ASLANN

  ÖZGÜR ASLANN TÜİSAG Üyesi

  Tskler emekleriniz icin oncelikle, 3 aralik sinavina kadar aciklanmasi umudumuz , magdur arkadaslar umarim neticeye en kisa zaman dilimi icinde varir.

   
  i_yüce bu yazıya teşekkür etti.
 19. ÖZGÜR ASLANN

  ÖZGÜR ASLANN TÜİSAG Üyesi

  Sinavla ile ilgili bir mucadele soz kunusu, mahkeme evet gec aciklaniyor olmamasi gereken bir durum ama bu sekilde tepki vermeniz yerli uygun degil emege saygi lutfen

   
  i_yüce, Alaaddin Şan, Batuhan61 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 20. Batuhan61

  Batuhan61 TÜİSAG Üyesi

  Ben mahkeme açarken bir daha ki sınava gireceğimin farkındaydım zaten.Keza diğer mahkeme açan arkadaşlarda farkındaydı.Belki bir daha ki sınavı kazanacağız.Ama ben mahkemeye yinede devam edeceğim.

  Mahkeme açmamızın nedenleri çok farklıydı.

  Bu işin ösym'nin tekelinde olmadığı
  istediği soruları iptal edip istediği soruları doğru kabul edeceklerini sandıkları
  sınav sorularını kafalarına göre yayınlamama kararı aldıkları.Ki biz mahkemeye bunu sunduk ve soruları açıklamak zorunda kaldılar.bu ilk zaferimizdi.
  İnsanların aylarca belki yıllarca emek verip çalıştıklarını görmezden gelip uygunsuz soruları bu kadar kolay soramayacaklarını
  Ne kadar muallakta olan soru,çift cevap içeren soruları seçip sırf insanların baraj altında kalmaları için uğraştıklarını ...
  sınavı özensiz şekilde hazırlamaları kendi içlerinde otokontrolü olmadıklarını,
  mevzuat dışı sorular sorarak adayları baraj altında bırakacaklarını

  Bu ve bunun gibi durumların düzelmesi ve kimsenin artık mağdur olmaması için açtım.Ha belki bu kurum bu davayla düzelmeyecek ama en azından ben görevimi yerine getirdim.Vicdanım rahat.

  Dava sonucunda maddi manevi her türlü kararında bilincindeyim.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica