Tartışma 30 Nisan C Sınıfı Sınavı 68 İle Kalanlar

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında ÖZGÜR ASLANN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. İşGüvUzman

İşGüvUzman TÜİSAG Üyesi

:) sonucu merakla bekliyoruz.
    Ancak ben halen tek doğru yanıtın CO olduğunu düşünüyorum.

2. Osman Algun

Osman Algun TÜİSAG Üyesi

68 ile kalan biri olarak daha somut deliller gördükçe umutlanıyorum umarım mustafa hocamızın dediğiği gibi cvp 2 şıklı olur ve soru iptal olur hakkımızda hayırlısı

Batuhan61 ve i_yüce bu yazıya teşekkür etti.
  3. i_yüce

i_yüce TÜİSAG Üyesi

cvp kesinlikle CO + H2S
    bunu en başından beri ben de söylüyorum

buket kalafat bu yazıya teşekkür etti.
  4. ertacgunes

ertacgunes TÜİSAG Üyesi

Bir yardımcı kitapta vardı ..orada da cvpCO ...idi

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ertacgunes

ertacgunes TÜİSAG Üyesi

Siz ayrı yorumluyorsunuz....benim anlatmak istediğim son 2-3 yıldır "mahkemenin" iptal ettiği sorulardan bilginiz var mı diyeceğim AMA herhalde vardır...Yayınlardan gördüğümüz kadarıyla Mahkeme kararıyla sınav sonuçlarında düzelmeler sonucu puan artışları olmuştur..

6. İşGüvUzman

İşGüvUzman TÜİSAG Üyesi

Elbette oluyor. Sorular genellikle eğitim kurumları tarafından hazırlanıyor. Bu sorular soru havuzunda bulundurulmaktadır. Bazen çok güzel sorular olmakla birlikte bazen de inanılmaz amatör sorular olabiliyor. Bu durumda da iptaller kaçınılmaz. İptal sonrası da puanlar + olarak tüm adaylara yansıtılıyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ertacgunes

ertacgunes TÜİSAG Üyesi

Yeni bir sınav yönetmeliği hazırlanmış...buna göre soruların içeridinde 4-5tane deneme sorusu olacakmış bu deneme sorularının hangileri olduğu kitapçıkta belirtilmeyecek..sorular kolay ve zor soruya göre Puanlama olacakmış..zor soruya yüksek puan...iptal soruya puan yok...30 nisandaki sınavdaki usül gibi...tv deki haberlere göre böyle...

Adli Biyolog bu yazıya teşekkür etti.
  8. Pınar Ayhan

Pınar Ayhan TÜİSAG Üyesi

Yazdıkları hatalı sorulardan sıyrılmak için bnce bu tutum, ;) ertaç bey nede ösym kapalı kutu

9. buket kalafat

buket kalafat TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bu soruyu açıklayabilir misiniz?bendeki notlarda tam tersi yazıyor.

Ekli Dosyalar:

10. Pınar Ayhan

Pınar Ayhan TÜİSAG Üyesi

Bürokratik yaptık ama? O kadar saçma bir sorukş her iş kazasında makina hasarı olmaz ki?

Gülay düzgün bu yazıya teşekkür etti.
  11. Gülay düzgün

Gülay düzgün TÜİSAG Üyesi

Bence de öyle tam tersi yanlış biliyorsak biri açıklayabilir mi arkadaşlar ?

12. ömer salih

ömer salih TÜİSAG Üyesi

Bende 66 ile kaldım ama bu soruya A şıkkı yapmıştım. Ben şöyle mantık kurmuştum. A şıkkında ekipman zarar görürse gider para verir alırım.Yani bu işlemi yapmak için arada başka şeylere ihtiyaç duymam. (direkt)
    diğer şıklarda ise bir maliyetin olması için diğer fonksiyonlarında olması gerekiyor. örneğin B şıkkında işgücü değiştirme maliyeti için düşünürsek gideceksin iş ilanı vereceksin, işçiler gelecek, denenecek, vs vs.
    E şıkkınıda şöyle düşünmüştüm örneğin bi işyeri açsam bunun için izinler gerekli onun için Ankaraya gidecen, çeşitli imzalardan geçecen onaylatacan, sonra gidip harç yatıracan, vs vs yani bir olayın gerçekleşmesi bir çok faktöre bağlı diye düşünmüştüm. Böyle işte mantıklar kurmuştum kafamda.

buket kalafat ve Gülay düzgün bu yazıya teşekkür etti.
  13. Gülay düzgün

Aynen bende bürokratik yaptım yine yeniden saçma bi soru

14. buket kalafat

tesekkurler.mantıklı.

15. buket kalafat

bazı kaynaklar makine -techizat hasarını da bürokratiği de indirekt olarak kabul etmiş.????

16. Gülay düzgün

Artık soru iptali isteyemeyiz hatalıysa bile sonuçta o yüzden yapacak bişey yok.

17. MURAT İLGÖZ

MURAT İLGÖZ TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar.Dün Ösym internet sitesinde bizimde girdiğimiz 30 Nisan 2016 tarihinde yapılan diğer sağlık personeli sınavında 6 sorunun iptal edildiğini ve yeniden puan değerlendirmesi yapıldığını duyurdu.Bizim içinde bir umut varmı.Bizlerden soruların iptali için İdare mahkemesine başvuran arkadaşlarımız oldumu.Lütfen bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırmı. Bende 68 ile kaldım.Dün Ösym sitesinde yeniden değerlendirme ilanının görünce bizler içinde birşeyler olurmu diye heyecanlanmadım desem yalan olur. İnşallah iptaller olur ve 70'i geçeriz.
    Bu konuda bilgisi olan varsa lütfen paylaşırmı.İnşallah idare mahkemesine başvuranlar olmuştur.
    ben c sınıfı isg uzmanlığı sınavına girmiştim.

Last edited by a moderator: 28 Haziran 2016
    Dilek hazan bu yazıya teşekkür etti.
  18. Alaaddin Şan

Alaaddin Şan TÜİSAG Üyesi

2015 Yılı Mayıs dönemi sınavından bahsediyor. Bir yıldan fazla süren bir olay...

19. MURAT İLGÖZ

MURAT İLGÖZ TÜİSAG Üyesi

Şimdi fark ettim pardon.ben 2016 nisan dönemi zannettim.oruçlu olunca dikkat etmemişim. Keşke bir sürpriz olsa bizim sorulardan iptal edilen olsa 70 alsak.

20. ÖZGÜR ASLANN

ÖZGÜR ASLANN TÜİSAG Üyesi

Seneye belki olur iptal , umut bağlama kardeşim , aralık sınavına hazırlanmaya bak , bende 68 ile kaldım malesef ama çalışmaktan başka bir çare yok aralık sınavına

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica