3 Yılını Dolduran C Sınıfları İçin Eğitim / Organizasyon İletişim

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Günkut tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Günkut

Günkut TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar,
    Yükselme sınavına prim günüm yetmediği için başvuramadım. 4 Nisan'da C sınıfı olarak İSG-Katip'teki 3. yılımı doldurmuş olacağım. B sınıfına yükselebilmek için eğitim araştırdım ama bulamadım malesef. Her eğitim kurumu ön kayıt alma peşinde.

Hangi tarihte açılacak? - Belli değil.
    Bu eğitim açılacak mı? - Belli değil.

Bakanlık evrakları 75 gün önceden istiyormuş. Aralık sınavına yetişebilmek için, stajı da düşünürsek kaba bir hesapla Temmuz sonu yada en geç Ağustosun başında bu eğitime yazılmış olmamız lazım.
    Eğer burada aramızda bir grup kurabilirsek (min. 10 kişi) hem fiyat konusunda hemde istediğimiz tarih konusunda elimizin çok güçlü olacağını düşünüyorum. Benim durumumda olan arkadaşların iletişim bilgilerini bekliyorum.
    Kazasız günler dilerim.

FUNDA3426, Cevahirim ve arzu_91 bu yazıya teşekkür etti.
  2. turanmst

turanmst TÜİSAG Üyesi

iris mavi akademi dönüşüm eğitim kurumları bu eğitimleri veriyor

3. Günkut

Günkut TÜİSAG Üyesi

Sağol hocam sayende bu üç kurumu tekrar aradım ama yükselme eğitimleri yok. Ön talep topluyorlarmış.

arzu_91 bu yazıya teşekkür etti.
  4. arzu_91

arzu_91 TÜİSAG Üyesi

merhabalar günkut bey ben bireysel olarak başvurdum suan bnmde nisan 2016 sonunda tam 3 yılım dolmuş oluyor ama bana söylenen sudur mavi akademi bursada kaliteli bir firma ve sanırım fiyat kırmıyorlar. zaten eğitimlerde sorun yok ama önemli olan bakanlığın evraklarımızı kabul etmesi:)::ok::

Günkut bu yazıya teşekkür etti.
  5. chilqen

chilqen TÜİSAG Üyesi

OSGB firmasından evrak bekliyorum, eğer olmayan arşivlerinde evrakı bulurlarsa bende aralık yükselme sınavına gireceğim. (İstanbul)

6. Günkut

Günkut TÜİSAG Üyesi

Bursa gibi değilde İstanbul veya Ankara'da bu eğitim için buluşmamız daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Benim görüştüğüm iki firma istenilen tarih veya fiyatta (%20 indirim) gayet yardımcı olacaklarını söylediler, yeter ki kendi grubumuzu oluşturalım.
    İSG-Katip atama dökümleri olduktan sonra bakanlığın fazladan evrak isteyip sorun çıkaracaklarını sanmıyorum Arzu hnm.

7. arzu_91

arzu_91 TÜİSAG Üyesi

biraz bencilce olacak ama bursa çok yakın çanakkale ye :(

8. Günkut

Günkut TÜİSAG Üyesi

İstanbul da Bursa'ya çok yakın. :) Ben Sivas'tayım bu arada, her nere olursa gideceğim. :)

9. nurcan

nurcan TÜİSAG Üyesi

İstanbul ya da adana olursa bana da uyar bende bu konuyu araştırıyorum

10. Günkut

Günkut TÜİSAG Üyesi

Bana net geri dönüşler olduğu takdirde İstanbul'da görüştüğüm bir eğitim firması var. Grubu oluşturduktan sonra detaylara geçeceğiz. (tarih, fiyat vs.)

Cevahirim bu yazıya teşekkür etti.
  11. yusufcnn

yusufcnn TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar isim vermek hem reklam hem de verdiğim bilgilerden sonra uygun olmaz açıkçası burda teşir etmek kurumuda zor duruma sokabilir.
    ama bilginiz olsun istanbula eğitime gelemeyecek durumda olsanızda iletişime geçerseniz işleminizi hallettirebilirim. çünkü bende aynı şekilde yapıcam.

12. Uzman Özlem

Uzman Özlem TÜİSAG Üyesi

Ben sırf bu eğitimin açılamaması sebebi ile ne yazık ki nisandaki sınava giremedim, Antep de açmadılar. O yüzden bende daha çok Adana veya Ankara tercih ediyorum. Ama İstanbul'a da gidebilirim. Yine de orta merkez Ankara sanki.

13. Cevahirim

Cevahirim TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba çok gerekli bir konu başlığı olmuş katkısı olan arkadaşlara teşekkürler. Malesef bende Nisan sınavına eğitim kurumu bulamadığından sınava giremeyecek olan mağdurlardanım.

Aralık sınavı için İstanbul'da eğitim firması organize edilecek ise benide gruba dahil edebilirsiniz, iletişim bilgilerimi paylaşabilirim. İrtibat halinde olup birlik olursak eğitim grubu açtırmamız çok daha rahat olur.

14. yusufcnn

yusufcnn TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar B sınıfı eğitim için şuan iki kişiyiz katılmak isteyen arkadaş varsa ismini yazdırabilir

15. Levent KAVLAK

Levent KAVLAK İSAG Derneği Başkanı TÜİSAG Çalışma Birimi

Değerli Meslektaşlarım,,

3 yılını doldurarak B yada A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına girmeye hak kazanan meslektaşlarımızın sınav öncesi eğitim alabilecekleri eğitim kurumları ile ilgili Ankara ve İstanbul'da eğitim kurumlarıyla görüşmeler yapmak istiyoruz. Bu durumda olan arkadaşlarımızın isagegitim@gmail.com adresine mail göndermelerini bekliyoruz.

Levent KAVLAK

vahdet, Cevahirim ve nurcan bu yazıya teşekkür etti.
  16. Trexxx

Trexxx TÜİSAG Üyesi

Merhaba bende mayıs ayı içerisinde isg katipteki 3. yılımı doldurmuş olacağım. B sınıfı eğitimi için öncelikle İzmir ama mecbur kalırsam İstanbul 'da eğitime katılabilirim.

17. nurcan

nurcan TÜİSAG Üyesi

Merhaba Bende Yükselme sınavına prim günüm yetmediği için katılamadım Nisan sınavına da 75 gün önce bitme şartı olduğu için yetişemedim aralık sınavı için kurum bulmam lazım sizler gibi

Cevahirim bu yazıya teşekkür etti.
  18. volkancoskun

volkancoskun TÜİSAG Üyesi

Bakanlığın bununla ilgili bir çalıoşması yok galiba.Millet yükseğe abandı parayı basan işten güçten anlamayan adamlar B sınıfı oldu.Ama 3 yılı dolduran uzman nasıl bir yol izler evrak olarak ne isteniyor bakanlık çalışanları bile bilmiyor bunu.Bırakın kursları ve hiç 3 yılını doldurup B ye yükselmiş kimse yok bize yardımcı olsun yol göstersin.

EZGİ KARABULUT ve arzu_91 bu yazıya teşekkür etti.
  19. Uzman Özlem

Uzman Özlem TÜİSAG Üyesi

Kesinlikle size katılıyorum, B sınıfına kursla geçen resmen yok gibi ki şu an hepimiz muallaktayız. Eğitim kurumları da C alan daha çok oluyor diye tamamen parasal olarak onlara yönelmiş durumdalar. Ben Nisan sınavına bulunduğum şehir ve çevre illerde kursun açılmaması sebebi ile giremedim. Aslında bizleri rahatsız etmesi gereken, ama hepimizin sindirdiği de bir durum var. Yönetmelik de üst sınıfa geçilirken eğitim alınır sınava girilir diye belirtiliyor, okey bu konu da bir sıkıntı yok, hepimizin kabul ettiği bir durum bu zaten. Ancak şartlar her zaman böyle olsa idi. Prim günüyle sınava girenler sadece C sınıfı belgelerini alırken gittiler kurslara, sonrasında gayette kurs almadan B veya A oldular 1 sene içerisinde. Bizlerse en az 3 yıldır bu işi yapıyoruz bilfiil olarak, ama bizi yetersiz görüyorlar ve önce eğitim alacaksın diyorlar. Her zamanki gibi çelişkilerle doluyuz. Eğitim alınmasından yana sıkıntım yok, sıkıntım eğitim kurumlarını zengin etmekten yana.

nurcan, arzu_91 ve volkancoskun bu yazıya teşekkür etti.
  20. Emre DEDE

Emre DEDE TÜİSAG Üyesi

Bende bir kaç firma ile görüştüm hep ön kayıtdalar konu ile ilgili gelişme olursa bende eğitime katılmak istiyorum.

nurcan ve arzu_91 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica