3 Aralık İsg "sınava Girmediniz"

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Hcı Kvak tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Hcı Kvak

Hcı Kvak TÜİSAG Üyesi

benim dilekçe ulaşmış ösym ye takip ediyorum cuma göndermiştim

2. Kamuran Dönertas

Kamuran Dönertas TÜİSAG Üyesi

Itiraz suresi aciklamadan itibaren kac gun acaba

3. Saki Saki

Saki Saki TÜİSAG Üyesi

Nereden takip edicez onu ? Bende cuma günü gönderdim.

4. Hcı Kvak

Hcı Kvak TÜİSAG Üyesi

3 gün diyebiliyorum araştırın yinede

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. mustafa altısigma

mustafa altısigma TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar dilekçeyi iadeli taahhütlü olarak mı göndereceğiz.

6. Ali Serkan Sanlı

Ali Serkan Sanlı TÜİSAG Üyesi

10 gün

Her gün İSG ile ilgili yeni eklenen videolardan dan haberdar olmak içib TÜİSAG Youtube Kanalına abone olun !

7. forbidden

forbidden TÜİSAG Üyesi

ÖSYM Tarafından paylaşılan 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı (2016 KPSS) Lisans Kılavuzunda sonuçlar için itirazların nasıl yapılacağı açıkca belirtilmiştir. İşte ilgili kılavuzda sınav sonuçlarına itiraz için yapılan açıklama ;
    sınav sonucunun incelenmesini isteyen adaylar, sonuçların ÖSYM tarafından elektronik ortamda açıklandıktan sonra 10 gün içinde (sonuçların açıklandığı tarihten bir gün sonra başlamak üzere) Genel Amaçlı Dilekçe örneğini kullanarak Merkezimize başvurmalıdır. sınav sorularına ilişkin itirazlar ise sınav tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde (sınav tarihinden bir gün sonra başlamak üzere) aynı şekilde yapılmalıdır. Yapılacak her türlü itiraz, adayın dava açabilme hakkı için geçerli 10 günlük zaman aşımı süresini durdurmaz. Adayların inceleme masrafları karşılığı, ÖSYM'nin T.C. Ziraat Bankası Ankara Kamu Girişimci Şubesi 6028011-5229 numaralı hesabına (IBAN NO: TR 390001002533060280115229) gerekli ücreti yatırdıklarını gösteren dekontunu dilekçelerine eklemeleri gerekmektedir (Bu hesaba sınav ücretleri kesinlikle yatırılmamalıdır.). Dilekçe ÖSYM sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı 06800 Bilkent/Ankara adresine ulaştırmalıdır.

Süre hesabında ÖSYM Genel Evrak kaydına giriş tarihi esas alınacaktır. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile üzerinde adayın T.C. Kimlik Numarası, adresi, evrak referans numarası vb. bilgiler yazılı olmayan, imzalanmamış ve ekinde banka dekontu bulunmayan dilekçeler kesinlikle işleme alınmayacak ve cevaplanmayacaktır. 6114 sayılı Yasa gereğince sınavlarda kullanılan soru kitapçıkları sınav sonuçlarının ilanından 6 ay sonra, cevap kâğıtları ise 1 yıl sonra imha edilir. ÖSYM’de bulunan her türlü sınav evrakının aslı veya sureti, yargı organlarının aksi kararları olmadıkça, aday dâhil hiçbir kişi ya da kuruma gösterilmez ve verilmez. Ancak, “Adaylar Tarafından Dilekçe Gönderilmesi ve İşlem Ücretleri” konulu duyuru doğrultusunda adaylar, sınavda kullanmış oldukları kendi soru kitapçığı ve cevap kâğıdını Merkezimizde (Ankara’da), her oturum ayrı ayrı olmak üzere ücreti karşılığı inceleyebileceklerdir.

sınav sorularına itiraz 3 gün. sınav sonuçlarına itiraz 10 gün. sınav sonucunun tekrar incelenmesi istediğinizde ''sınava girmediğiniz veya yanıt alanınız boş'' dedikleri için girmediğiniz bir sınavın sonucunu nasıl inceleyecekler? sınav kitapçığını inceleme istediğinde bulunmanız bence daha mantıklı 50 lira ödeyerek yada her ikisini de istemek 55 tl yatırıp osym ais ten referans numarası alıp genel amaçlı dilekçeyi talepleriniz ve paraların yatırıldığına dair dekontlarla berber gönderebilirsiniz.

Last edited by a moderator: 19 Aralık 2016
  8. forbidden

forbidden TÜİSAG Üyesi

9. Saki Saki

Saki Saki TÜİSAG Üyesi

İtiraz dilekçemi cuma günü yollamıştım az önce aradım ve dün itibari ile sisteme girişi yapılmış dilekçemin. Ayrıca tekrar isg sınavı için çalışma yapılıyormuş ve duyuruyu yarına ertelediler..

10. mustafa altısigma

ösym tarafından 03.12.2016 tarihinde yapılan iş sağlığı ve güvenliği c sınıfı iş güvenliği uzmanı sınavına girmiş bulunmaktayım.15.12.2016 tarihinde sınav sonuçları açıklanmış olup, sınav kitapçığını eksiksiz doldurmam ve tüm soruları cevaplamama rağmen ''sınava girmediniz veya yanıt alanınız boş'' ibaresi yer almaktadır. Bu konuya itiraz için gerekli olan ödeme hesabınıza yapılmış olup dekont ektedir. Bu konuda mağduriyetimin giderilmesinin söz konusu durumun incelenerek yapılacak değerlendirme sonucumun tarafıma yazılı bildirilmesini arz ederim. Saygılarımla.

Diye dilekçeyi yazıp gönderdim. Ben derimki whastupp ihbar hattından da mağduriyetimizi bildirelim.

11. krmbz

krmbz TÜİSAG Üyesi

Tekrar isg sınavı derken?

Ösym ile son görüşmemde (öğlen saatlerinde), inceleme süreci devam ediyor, bekleyin dediler. Yeni bir gelişme haberi alan var mı?

12. Saki Saki

Saki Saki TÜİSAG Üyesi

İnceleme süresi devam ediyor anlamında. Cumaya kadar uzatacaklar bu işi. Konuştuğumuz kişilerin bilgisi yok o yüzden sürekli yarın yarın diye diye uzatıyolar.

13. Efsane aliyeva

Efsane aliyeva TÜİSAG Üyesi

Whastupp ihbar hatti?

14. mustafa altısigma

Basın yani

15. mustafa altısigma

diğer sağlık personellerinin zamanında basındada sesini duyurdukları gibi. Arkadaşlar farkındamısınız bilmem ama bu ciddi anlamda bir saçmalık

16. Hcı Kvak

Hcı Kvak TÜİSAG Üyesi

Ben kaç defa görüştüm bana da yarın yarın dedi durdular yarın da bir şey çıkacağını sanmıyorum

17. İLKER AYDOĞMUŞ

İLKER AYDOĞMUŞ TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar olayı basına taşımamız lazım .Her gün arıyoruz yarın diyorlar. Bir açıklamada yok. İşin içinde iş var .

18. Efsane aliyeva

Efsane aliyeva TÜİSAG Üyesi

Nasil yapcaz bunu yolunu bilen varsa solesim bimer ve cimere yazdim dilekcede gonderdim basina nasil duyurucaz?

19. mustafa altısigma

b sınıfı iş güvenliği uzmanları basına taşımışlar onlardan bilgi almalıyız.

20. Saki Saki

Saki Saki TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar az önce aradım duyuru falan yayınlamayacaklarmış.Bize iletilen bişey olmadı dedi bu konuyla ilgili o yüzden şuan için bi duyuru görünmüyormuş. Dilekçemi sordum incelemedeymiş bununla ilgili yazı göndereceklermiş. Cumadan beri duyuru diye diye oyalıyolar. Bu ne rezillik ya..

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica