3 Aralık 2016 İsg Sınav Sonuçlarınız

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında ÖZGÜR ASLANN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Aziz AKHAVUZ

Aziz AKHAVUZ TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Ösym nin soru iptalleri ile ilgili uygulaması konusunda bir kanun ya da yönetmelik olmalı. bakınız 8 kasım 2016 da açıklanan KPSS sonucunda 1 soru iptal olmuş ve bu iptal olan soru herkes için doğru kabul edilmiş. yani yaklaşık 1 ay önce olan birşey. Bu nedenle ÖSYM İPTAL SORULARI İÇİN KANUN YA DA YÖNETMELİK DAYANAĞINI BİLEN VAR MI

2. Ahmet suçun

Ahmet suçun TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bn 70 aldım ilerde soru iptal edilirse belgem iptal olur mu ?

3. Serkan Uygur

Serkan Uygur TÜİSAG Üyesi

ÖSYM'nin kılavuzda belirttiği soru iptali halinde kalan soruların %70'ine cevap verenlerin barajı geçmesi durumu, 6764 sayılı kanunun 69.maddesi ile düzenlenmiş olup bu kanun 02.12.16 tarihinde kabul edilip, 09.12.16 tarihinde resmi gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. ISG 2.dönem sınavı 3 Aralık'ta yapıldığı için kılavuzda yazan ibarenin yasal dayanağı yoktur ve eski usülde yani yanlış sorunun tüm adaylar için doğru kabul edilmesi şeklinde bir karar alınmasını beklemekteyim. Aksi takdirde itiraz ve hukuki işlem hakkımız doğacaktır diye düşünüyorum.

Selda mediha üzer ve Aziz AKHAVUZ bu yazıya teşekkür etti.
  4. Aziz AKHAVUZ

Aziz AKHAVUZ TÜİSAG Üyesi

Beklediğim cevap buydu bunu arıyordum teşekkür ederim

5. Serkan Uygur

Bir düzeltme yapmam gerek: Soru iptali halinde 'Sınavlardan sonra Başkanlık veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır' ifadesinin yürürlüğe giriş tarihi 09.12.16 tarihidir. Önceki mesajımda belirttiğim %70'ine cevap verenlerin barajı geçmesi başka bir durumdur.

Aziz AKHAVUZ bu yazıya teşekkür etti.
  6. recepkaya

recepkaya TÜİSAG Üyesi

daha önce, hatalı soru varsa o soru herkes için doğru sayılırdı.benim puanım da 69.3. umarım düzeltirler.

7. ÖZGÜR ASLANN

ÖZGÜR ASLANN TÜİSAG Üyesi

Kazanilmis hak geri cekilmez .

8. Mustafa Ayaz

Mustafa Ayaz TÜİSAG Üyesi

Özünde yanlış olan soru nasıl olur da açıklanan şık isaretlendi diye doğru sayılabilir
    Yani o soruyu cevap anahtarına göre kim doğru yapmışsa normalde doğru gibi hesaplansa da; iptal olduğunda doğru sayımızın eksilmesi olağandır.
    Burda tartışılması gereken.. Yönetmeliğe göre o soru herkes için doğru sayılıp üstüne eklenmesi mi; 49 soru üzerinden katsayiyi yükseltip hesaplamak mi geçerlidir

9. Murat KAPLANLI

Murat KAPLANLI TÜİSAG Üyesi

Sınavı geçen arkadaşlar 2 ocaktan itibaren ziraat bankasına para yatıracak sanırım. Bundan önce yapmamız gereken bir şey var mı ?

10. Mustafa Ayaz

Mustafa Ayaz TÜİSAG Üyesi

Sonuç olarak iptal edilip doğru sayılmazsa hesaba göre 34.3 yapmak gerekiyorsa 34 doğru yapınca geçemeyiz.
    Kalın kalın kitaplar yerine daha verimli daha değerli olan Spot ve hap bilgiler için Hakan beye ve emeği geçen tüm ekibe çok tşk ediyorum

11. Alaaddin Şan

Alaaddin Şan TÜİSAG Üyesi

27 mayıs 2016 da yazmıştım bu mesajı..
    ÖSYM, bugün kadar, mahkemelerin iptal kararı verdiği sınav soruları hakkında, iptal edilen soruları, ilgili testlerde en az bir cevabı bulunan tüm adaylar için doğru cevaplanmış kabul etmekteydi.

Ancak, ÖSYM bu uygulamasını değiştirmektedir.

64. Hükümet Bakanlar Kurulunun, 23 Mayıs 2016 tarihinde Meclise sevk ettiği kanun tasarısının ilgili maddesi şu şekildedir:
    "MADDE 66- 6114 sayılı Kanunun 7 nci maddesinin;
    1) İkinci fıkrasına aşağıdaki cümle eklenmiştir.
    "Sınavlardan sonra Başkanlık veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır."

Bu madde şuan Meclise sevk edilen kanun tasarısında yer almakta olup, henüz yasalaşmadığı için yürürlüğe girmemiştir. Maddenin yasalaşması halinde, iptaline karar verilen soruların herkes için doğru kabul edilmesi uygulaması terk edilecek, iptal edilen sorular değerlendirme dışında bırakılarak, geçerli soruların puan değeri yeniden belirlenecektir.

Kaynak memurlar.net

ersin... bu yazıya teşekkür etti.
  12. Serkan Uygur

6764 sayılı kanunun 69.maddesi ile 6114 sayılı kanunun 7.maddesinin 2.fıkrasına ilgili madde eklenmiştir. Mecliste kabul tarihi 02.12.16 ve resmi gazete'de yayınlanma tarihi ve yürürlüğe giriş tarihi 09.12.16'dır.

ersin..., Alaaddin Şan ve Selda mediha üzer bu yazıya teşekkür etti.
  13. Berna Baysal Bakay

Berna Baysal Bakay TÜİSAG Üyesi

Sınava girmediniz yanıtıyla ilgili ösym ile görüşen oldumu bugün? Ben az önce konuştuğumda genelde iş yeri hekimleriyle ilgili şikayet olduğunu en geç yarın değerlendirme yapacaklarını söylediler. Bir gelişme duyan olursa burdan paylaşabilir mi?

İsmail Hayta38 bu yazıya teşekkür etti.
  14. ibrahim yeşilova

ibrahim yeşilova TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar şimdi ne yapmamız gerekiyor zirrat bankasına ne zaman parayı yatıracaz, birde parayı yatırınca isg katip hemen açılıyomu?

15. Saki Saki

Saki Saki TÜİSAG Üyesi

Dilekçe göndermeniz gerekiyor. Duyuru yayınlacaklarını söylediler. Dilekçe ile itirazda bulunmazsanız geç kalabilirsiniz.

16. Berna Baysal Bakay

Cuma göndermiştim

17. Hcı Kvak

Hcı Kvak TÜİSAG Üyesi

çok geç kalmayın onun 3 gün mü ne süresi var amaçları o zaten günü bitirmek oyalıyorlar

18. ibrahim yeşilova

Nasıl yani şimdi yatırabiliyormuyuz

19. Berna Baysal Bakay

Teslim edilmiş itiraZ dilekçem şimdi duyuruyu bekliycez yani öyle mi

20. ibrahim yeşilova

3 gün derken 2 ocaktan sonramı 3 gün

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica