Soru 3 Aralık 2016 İsg C Sınıfı İçin İptal Edilmesi Gereken Sorular

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında PINAR ASLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. PINAR ASLAN

PINAR ASLAN TÜİSAG Üyesi

soru itiraz süresi bitti artık sonuçları beklemeniz gerekiyor... :(

2. Banu Özbay

Banu Özbay TÜİSAG Üyesi

KADIN ÇALIŞANLARIN GECE POSTALARINDA ÇALIŞTIRILMA KOŞULLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
    "İşyerine ulaşım

MADDE 6 – (1) Belediye sınırları dışındaki her türlü işyeri işverenleri ile belediye sınırları içinde olmakla beraber, posta değişim saatlerinde toplu taşıma araçları ile gidip gelme zorluğu bulunan işyeri işverenleri, gece postalarında çalıştıracakları kadın çalışanları, sağlayacakları uygun araçlarla ikametgâhlarına en yakın merkezden, işyerine götürüp getirmekle yükümlüdür."

Dolayısı ile aynı belediye sınırları içerisinde bulunan her iş yeri işvereni ulaşım sağlamak mecburiyetinde değildir. Bazı şartlara bağlıdır. Bu soruda herhangi bir hata olduğunu düşünmüyorum.

3. Larem

Larem TÜİSAG Üyesi

Kim dedi kesin edilicek mi acaba? Hiç umudum yok ben yine bi soru ile kaçırmıştım 2015 mayıs döneminde itiraz ettiler ama hiç açıklama falan da olmadı.

4. Mühendis_92

Mühendis_92 TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar bir sorum olacak acaba ais osym sayfasina aksam saat 5 den sonra giremedim girebilebilen varmi acaba bi kac kisi daha var sayfa acilmiyor?Acaba bu sınav tekrarmi gozden geciriliyor anlayamadim?

5. Larem

Larem TÜİSAG Üyesi

Sınava girmediniz gözükenler için tekrardan açıklanmış sanırım bizimki hemen açıklanmaz aylar yıllar sürebilir hatta hiç açıklamazlar bile

6. PINAR ASLAN

PINAR ASLAN TÜİSAG Üyesi

Ancak şart koşul cinsiyet herhangi bi ek açıklama yapılmamış....

Larem bu yazıya teşekkür etti.
  7. Banu Özbay

Banu Özbay TÜİSAG Üyesi

upload_2016-12-22_14-9-14.png
    Bu soruda zaten yanlış olanı soruyordu. Dediğiniz gibi herhangi bir şart koşul vs belirtilmemiş, her türlü iş yeri iş vereni demişti. Dolayısıyla bir önceki mesajımda belirtmiş olduğum yönetmeliğe ters düşmüş oluyor. Yani cevap bu şık idi. Yani soruda herhangi bir hata ben göremedim.

ahmet peksoy bu yazıya teşekkür etti.
  8. PINAR ASLAN

PINAR ASLAN TÜİSAG Üyesi

Yükümlüdür işte gece vardiyasında yükümlüdür... bu yanlış bi sık olarak isaretlenmemeli

9. Erkan FINDIKLI

Erkan FINDIKLI TÜİSAG Üyesi

Pınar Hanım yönetmelikte "gece vardiyasında çalıştıracakları KADIN çalışanları" olarak geçiyor. Soruda ise cinsiyet belirtmemiş. Dolayısıyla "gece postasında çalıştıracakları çalışanları" dediği için D şıkkı yanlış oluyor. Soruda bence de hata yok.

Banu Özbay bu yazıya teşekkür etti.
  10. Mühendis_92

Mühendis_92 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar ösymden gelen herhangi bir cevap olan varmı dilekçeler yolladı? peki ne zaman sonuclanicak ?Bimere cumhurbaskanligina yazabilirsiniz ek olarak.

11. Larem

Larem TÜİSAG Üyesi

sonuçlanması çok geç sürer sonuçlanmayabilirde pek umudum da yok açıkcası 2015 te girince de aynı şey oldu bi soru ile kaçırdım itiraz dilekçesi yolladılar ama oda açıklanmadı artık nisandaki sınava kaldı umudumuz

12. Larem

Larem TÜİSAG Üyesi

Ben de bimera yazıyorum sürekli

13. likable03

likable03 TÜİSAG Üyesi

Mutlaka itiraz edilmeli zamanında ben 71 Puan ile geçtim ve iptal edilen sorular yardımıyla olduğunu düşünüyorum.

14. Mühendis_92

Mühendis_92 TÜİSAG Üyesi

Yani şöyle soyleyim biz sessiz kalıp susarsak sonuçlanmaz fakat ortada bir kesin bilgi var ve biz kendimize güveniyorsak hakkın aranmasi çok normal bir durum.Herkes aynı şekilde surekli imza kampanyasi veyahut bimer vasıtasıyla ses duyurulur diye ümit ediyorum.

15. Larem

Larem TÜİSAG Üyesi

Evet ama kimsenin de bir şey yaptığı yok

Last edited by a moderator: 27 Aralık 2016
  16. Mühendis_92

Mühendis_92 TÜİSAG Üyesi

Ben gereken birçok yere duyurduğumdan eminim en azindan içim rahat bekliyoruz Bırakırsak durumu da kabul etmekten başka caremiz kalmaz.

17. Larem

Larem TÜİSAG Üyesi

18. Larem

Larem TÜİSAG Üyesi

İnşalllah açıklanır da nisan da ki sınava girmeyiz bende bimere yazıyorum sürekli yazmaya da devam edeceğim.

19. Larem

Larem TÜİSAG Üyesi

20. Larem

Larem TÜİSAG Üyesi

Açıklanması çok uzun sürdü mü peki? Diğer sınav nisan ayında o zaman açıklansa da bari.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica