Tartışma 3 Aralık 2016 C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavını Burada Tartışıyoruz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

Sizce 3 Aralık 2016 C Sınıfına Yükselme Sınav Sorularının Zorluğu Nasıldı ?

Anketin kapanma tarihi 6 Ocak 2017.
  1. Kolay

oy sayısı 129
    24,6%
  2. Orta

oy sayısı 248
    47,2%
  3. Zor

oy sayısı 148
    28,2%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Muhammet aslan.

Muhammet aslan. TÜİSAG Üyesi

siz siz olun o ücrete asla ve asla çalışmayın..

2. PINAR HAN

PINAR HAN TÜİSAG Üyesi

bence de ve mevzu para değil burada, insani yaşam koşullarının altında çalışıp bi de üstüne o kadar sorumluluk alıp, bi de sabahtan akşama kadar baskı altında,stres içinde yaşamanın anlamı yok :evet: organize sanayilerde bir sürü paketleme işçisi aranıyor, en azından yapacağın en büyük hata yanlış paketlemek olur. Niye yapamadın diye de kızarlar belki.Ama bü ücrete ancak öyle bi iş yapılır. Burada insan hayatı söz konusu gözümden kaçmış, farketmemişim demek gibi bir lüksümüz yok, üstelik de ülkemizde hiç bir güvenlik önlemi bir kaç kişi ölmeden alınmaz, aldırmazlar yani :) Hem mesleğini hakkıyla yapmana izin vermeyecekler, hem karnını zor doyuracaksın, hem birşey oldu mu işçiye sen sorumlu olacaksın, hem de vasıfsız işçi muamelesi göreceksin. (bu arada bu vasıfsız işçi arkadaşların çektiğini de sanayi tesislerinin duvarları olsa da bi konuşsa!)

Ne zaman akıllanıp birlik olacağız acaba, ne zaman ekmek için kapı kapı dolaşmak yerine mühendisler, sağlıkçılar olarak kendi tarımımızı yapıp, herkese örnek olacağız acaba, ne zaman, hangi eğitim sistemi gelirse gelsin, beslenme ve barınma ihtiyacının temel olduğunu, bu ihtiyaçların sistemler ve yönetimlerden bağımsız olarak zaten insanın yaşam hakkı için gerekli, zaruri olduğunu ve toplum içinde tek bir insan bile bundan yoksunsa kendimize insan diyemeyeceğimizi anlayacağız?

Muhammet aslan. ve Alper Yozcu bu yazıya teşekkür etti.
  3. FUAT DUYGU

FUAT DUYGU TÜİSAG Üyesi

pınar hanım size bu teklifi eden firma ismi nedir? Birde konyalıysanız bir firma önerebilirim.

4. PINAR HAN

PINAR HAN TÜİSAG Üyesi

şimdiii :) bu soru güzel ancak kendime yapılmasını istemediğim bir şeyi başkasına yapmam. Bir sürü çalışanı olan bir kurum sonuçta, burada ismini verip çalışanlarını da sektördeki ismini de aşağıya çekmek istemem. Bana yapsalar ben de üzülürüm. Haklı bile olsam kimseyi rencide etmek istemem. Sonuçta bir teklifti, kabul etmedim.

Ben Konya'da yaşıyorum, bir sürü firma var ve farklı bir sonuç beklediğimi söyleyemem.

5. FUAT DUYGU

FUAT DUYGU TÜİSAG Üyesi

Pınar hanım haklısınız elbette fakat emek harcamışsınız ben hak ettiğiniz maaşı almanızı istediğim için size öyle bir soru yönelttim. Çalışmakta olduğum firmamın anlaşmalı olduğu OSGB firmasının bize fatura ettiği tutar ile sizin çalıştığınız maaş arasında uçurum var. O yüzden size ben bir firma önermek istedim.

PINAR HAN bu yazıya teşekkür etti.
  6. PINAR HAN

PINAR HAN TÜİSAG Üyesi

:) demek bir de işlerini aldıkları firmalara personel giderini yüksek gösterme var, töbe töbe. Dünya iyi bir yere gitmiyor gerçekten, herkesi kandırarak para kazanmaya çalışmak doğru değil, bu çıkmaz yoldan dönmesi gereken tek kurumlar OSGB ler değil, insana insan olduğu için değer vermeyi, kazandıklarımızı paylaşmayı ve patron psikolojisinden çıkıp eşit olmayı öğrenmemiz gerek, hepimiz herkes öğrenmeli kendisi için istediği iyi şeyleri başkaları için de istemeyi.

FUAT DUYGU, Alper Yozcu, ömer salih ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. Hacı Güzelsu

Hacı Güzelsu TÜİSAG Üyesi

Merhabalar arkadaşlar iptal edilen soru varmı c sınıfında bilgisi olan varmı

8. Alper Yozcu

Alper Yozcu TÜİSAG Üyesi

pınar hanım çok sevdiğim bir hocamın sözünü iletmek isterim " Dünyada ne olursa olsun umudumuzu kaybetmeyin ve ALLAHtan isteyin. Zira umudu kesmek haramdır." Bende dara düştüğümde hep kendime tekrarlarım bu sözü

adaboz, PINAR HAN, Tamer Özdemir ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  9. FUAT DUYGU

FUAT DUYGU TÜİSAG Üyesi

Pınar hanım Hümanist yaklaşımınız beni onure etti. Gerçekten piyasanın şartları çok vasat. İnsanlar köle gibi kullanılıyor. Ben elimden geldiğince gücüm yettiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Fakat iş verenler bunun farkına varmadan bu sistem değişmez.

10. PINAR HAN

PINAR HAN TÜİSAG Üyesi

2011 yılında mezun oldum ben, sene 2017 oldu, şu an e-ticaret elemanı olarak çalışıyorum, çevre mühendisiyim, çevre görevlisiyim, isg uzmanıyım :evet: yani diyeceğim, hiç biri bi işe yaramıyor, ne kazandıysam iyi niyetli insanlardan kazandım.

Benim de annemin bi sözü var ' az aşına çok bismillah neye yarar ' :) şaka bi yana, Yaratan kendini iyi insan ilişkilerinde, mutlu yaşamlarda, onurlu hayatlarda, doğaya saygı duyulan verimli topraklarda, bereket bereket gösterir. Varlık barıştırır, yokluk dövüştürür.

Açlığın olduğu, birinin 200 bin liralık arabaya binip, birinin 16 saat döküm yaptığı yer benim için cehennemdir. Duyarlı herkes için de öyle olmalıdır. Bence bu hali görüp yazarak, hukuki olarak, yaşam biçimi olarak mücadele etmeyip, örnek olmayıp, bu çektiklerimiz imtihandır, öteki dünyada döküm işçisi cennete gidecek nasıl olsa diye düşünmek zaten toplumumuzu bu çıkmaza sokmuştur.

Allah Yakup sabrı, Ali bileği versin
    Süleyman zenginliği de hepimizin olsun :)

uzmknn, sevcan eren, Alper Yozcu ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
  11. PINAR HAN

PINAR HAN TÜİSAG Üyesi

'Arkadaşını kendin gibi sev.' ilkesi evrenseldir, bunun bizim kültürümüze yansımış hali bir hadis olan: komşusu açken tok yatan bizden değildir, şeklinde tezahür etmiş. Sınavlara girmek, bunları birincilikle geçmek gün geçtikçe değerini kaybedecek,

sonunda ölmek üzereyken yaşamak için herkes birbirine yardım etmek zorunda kalacak, çünkü kendi hayatımız ve mutluluğumuz ancak yanımızdakilerin yaşamasına ve mutluluğuna bağlı.

En lüks evde de otursak, dışarı adım atar atmaz yoksul insanlarla karşılaşıyorsak,
    komşumuz tavuk suyu olmadan şehriye çorbası içiyor, biz her öğle yemeğinde kebapları midemize indiriyorsak,
    bunun bir tadını alamayız.
    Bi gün midemize oturacağı kesin. :evet: Zenginlik bile paylaşıldığında güzel :)

FUAT DUYGU bu yazıya teşekkür etti.
  12. umut kurt

umut kurt TÜİSAG Üyesi

Belgeyi almak için yatıracağımız para açıklanmadı değil mi?

13. Alper Yozcu

Alper Yozcu TÜİSAG Üyesi

Yaratan kendini yokluktada gösterir çevrenin insanların açken yaptıkları kendini bağlar ahmet açken mehmeti vurmuş.Neyse tartışmanın herhangi bir anlamı yok eğer gayret rıza sevgi içinse ha 200 milyarlık araba ha döküm yapmak

14. PINAR HAN

PINAR HAN TÜİSAG Üyesi

kimse benim gibi düşünmek zorunda değildir,
    kimse sizin gibi düşünmek zorunda da değildir.
    Yaratanı istediğim yerde görme özgürlüğüme saygı duyduğunuz için teşekkür ederim :)

Yaratan, bu platformda, 3 aralık isg sınavı kapsamında aldığı olumlu ve olumsuz sonuçları, insanlık için nasıl faydalı bir şekilde kullanabilirim diye düşünen bilinçli meslektaşlarımın yüce yüreklerindedir.

FUAT DUYGU ve Alper Yozcu bu yazıya teşekkür etti.
  15. Alper Yozcu

Alper Yozcu TÜİSAG Üyesi

özür dilerim amacım size yol göstermek değil

16. PINAR HAN

PINAR HAN TÜİSAG Üyesi

önemli değil efendim :) ağır şeyler söyleyip,özür falan da almadığım zamanlarım çoktur.
    İnce düşünceniz için ve isg uzmanlık sınavı hakkında paylaşımlar yapılan bu konu başlığı altında farklı bakış açınızı paylaştığınız için teşekkür ederim.

17. Engin Karaarslan

Engin Karaarslan TÜİSAG Üyesi

413TL

18. Kadriye demirboga

Kadriye demirboga TÜİSAG Üyesi

İsg sınavı ve Aöf sınavları aynı tarihte bilgisi olan var mı

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica